הטיפים שלנו

כיצד להתכונן לתינוק חדש

אין תגובות מערכת עגליס 02/03/2014

מלבד ההכנה הנפשית שעובר כל מי שמצפה לילד, נדרשות גם הכנות לא מועטות בתוך הבית ומבחינת הציוד שנדרש על מנת לטפל בילד. כאשר שני התהליכים הללו נערכים במקביל, התוצאה היא שלקראת יום הולדתו של הילד תהיו מוכנים ומאובזרים כמו ברמה הנפשית לתחילת ההורות וכך גם ברמת האביזרים הדרושים לטיפול בילד. אחת הדרכים להשגת השלמות הזו היא להכין יחד רשימה של מוצרים שיש להכין ולנסות להשוות את עלות חבילת המוצרים הזו אצל כמה משווקים. כדאי גם לבדוק אילו חבילות לידה מציעים לכם ברשתות השונות, רכישת חבילה יכולה להוזיל את העלות וגם להקל על הבחירה של מוצרים רבים.

טיולון ועגלה נוחה

אחד הדברים החשובים והראשונים שיש לדאוג להם היא כמובן העגלה. כבר ביום השלישי לחייו של התינוק תצטרכו לשאת אותו גאים ממחלקת היולדות לרכב ומהרכב לבית. לשם כך דרוש לכם סל קל או עגלה. את הסל קל לא נהוג לרכוש בנפרד אלא כחלק מעגלה מאובזרת שמכילה כמה חלקים שונים. סל קל הוא גם מה שישמש אתכם בשנה הראשונה בתור מושב בטיחות ברכב. העגלה הראשונה של התינוק צריכה להיות עגלת אמבטיה שמאפשרת שכיבה מלאה, כלומר עליה להיות פתוחה ל-180 מעלות. שישה חודשים מאוחר יותר, כאשר התינוק יגדל ויתחיל לשבת, תוכלו להחליף את העגלה בטיולון בו הילד ממוקם בתנוחת ישיבה. רכישה של עגלה שמורכבת מכמה חלקים וביניהם סל קל, טיולון ואמבט (שהוא החלק הסגורה לשכיבה) תבטיח לכם דאגה אחת פחות וכי תהיו מוכנים לכל שלבי ההתפתחות של התינוק במהלך השנה הראשונה של חייו.

רהיטים מותאמים לחדר תינוקות

לאחר שדאגתם לכלי נוח להעברת התינוק, כלומר לעגלה, יש דאוג לריהוט החדר שלו.  בחודשים הראשונים ניתן להשתמש בלול קטן שניתן להציבו ליד מיטת ההורים וניתן גם כבר מהיום הראשון להרגיל את התינוק לישון במיטה שלו בחדר שייעדתם עבורו. המיטה צריכה להיות מאובזרת עם מזרון נוח, כרית, שמיכה וכיסויים רכים לדפנות המיטה. אין חובה לרכוש משטח החתלה, אך במידה וכן תעשו כך, הוא ישמש אתכם גם בתור ארון לבגדים בשלב הראשון ובהמשך בתור ארון צעצועים של הילד.

אביזרי טיפול שוטף חשובים

מלבד עגלה ורהיטים לחדר,  מומלץ לרכוש מתקן לייבוש בקבוקים, מאוד חשוב להתאבזר גם באמבטיה מיוחדת לתינוקות, לדאוג שיהיו בבית כמה חיתולי בד רכים וחבילת החתלה שכוללת מגוונים מיוחדים לעור עדין, משחה לעור, חיתולים קטנים לתינוק וכמובן מצע רך שיונח על משטח ההחתלה ועליו תשכיבו את התינוק. אביזרים חיוניים נוספים הם ביגוד כמובן ומתקן צעצוע למיטה. חברות המתמחות בציוד לתינוקות יציעו לכם גם מגבות מיוחדות מבד אורגני, מזרון צף לאמבטיה שעשוי מחומר נעים למגע ומתקן לטיהור הבקבוקים. כאן מגיעה לסיומה רשימת ציוד חובה עבור הימים הראשונים שלכם עם התינוק, מוצרים אלו אמורים לספק לכם את הנוחות האופטימאלית.

מערכת עגליס