הטיפים שלנו

כיצד נאבזר נכון חדרי תינוקות

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

הכנת חדר התינוק לקראת הצטרפותו למשפחה היא חוויה מרגשת עבור כל הורים, בין אם זה הילד הראשון או השלישי. לצד מחשבות על עיצוב, צבע, תמונות וכדומה, ישנם מספר מוצרים שחדר תינוקות מושלם חייבים להכיל. היום ניתן למצוא חדרי תינוקות מאובזרים בשלמות לפי צרכי הלקוח, כל מה שנותר להורים הוא לאבזר אותם בציוד שקנינו לקראת בואה של החסידה.

אלו רהיטים כדאי לבחור לחדר התינוק ומה צריך לקנות כדי להפוך את השהות בחדר החדש לנעימה יותר?

רהיטים לחדר תינוק

קניית ריהוט לחדרי תינוקות בימינו הוא עניין פשוט למדי. בניגוד לימים בהם היינו צריכים להזמין נגר שיבנה לנו עריסה ושידה, ארון ומיטת תינוק, היום אפשר לרכוש סטים שלמים של חדרי ילדים כשכל מה שצריך להתלבט עליו הוא העיצוב.

בין הפריטים שחייבים לחכות לתינוק כשהוא מגיע הביתה נמצא לרוב את מיטת התינוק ושידת ההחתלה.

המיטה והשידה חייבות להיות עשויות מעץ חזק ולהיות בטיחותיות – החיבורים בין החלקים השונים צריכים להיות בעלי נעילה בטוחה, המיטה חייבת לכלול מעקה בטיחות מתכוונן לפי גובה ואילו השידה צריכה להיות בנויה כך שמשטח ההחתלה יהיה בעל מעקה בטיחות כלשהו. בנוסף, כל הרהיטים צריכים להיות בעלי תו תקן של מכון התקנים הישראלי ולהיות צבועים בצבעים פוליארתניים נטולי עופרת, זאת כדי למנוע הרעלה של התינוק כאשר הוא מתחיל להצמיח את שיניו ולנשוך חפצים שונים.

מיטת התינוק צריכה גם לכלול מזרן נוח ונעים, בדרך כלל קשיח יחסית – כדי ליצור תמיכה לגב של התינוק. רוב המזרנים למיטות של תינוקות עשויים מחומר עמיד לנוזלים ולכתמים, אך רצוי לעטוף את המזרון בסדין מגן.

מוצרים חשובים נוספים עבור חדרי תינוקות

  • שטיחים ומשטחי פעילות: חשיבותה של פעילות ספורטיבית עבור התינוק היא עניין חשוב שצריך להיות חלק משגרת היומיום שלו. משטח פעילות או שטיח פעילות הוא רכישה חכמה למי שרוצה לתת לתינוקו הזדמנות ללמוד כיצד לשכב על הבטן, להתהפך ולבסוף לזחול ולשבת.
  • מובייל: מובייל מאפשר לילד ללמוד על צבעים, תנועות וצלילים – מומלץ לרכוש מובייל איכותי שניתן להבריג אל המיטה מעל לראשו של התינוק – אם זאת חשוב לדעת שלקראת גיל חמישה חודשים מומלץ להסיר את המובייל, אז התינוק מתחיל להתיישב ולשלוח ידיים אל כל חפץ שמונח מולו.
  • לולים ועריסות: הורים רבים מעדיפים שינה של הילד בעריסה בשבועות ובחודשים הראשונים לחייו. היום ניתן לשכור עריסה לתקופת זמן מוגבלת ולהחזיר אותה כאשר הילד עובר למיטת התינוק. רכישת לול מאפשרת לנו לנייד את התינוק בתוך הבית בקלות תחת פיקוח והגנה. לולים וגם עריסות לרוב יהיו עשויים מעץ ומפלסטיק.

אדום-שחור-לבן

הורים רבים מתלבטים לגבי רכישת צעצועים בתחילת דרכו של התינוק. בעוד שחשוב שיהיה לו גירוי איכותי וישנם צעצועים רבים שמתאימים לחודשים הראשונים, כדאי לזכור שתינוק עד גיל מספר שבועות לא מזהה צבעים רבים אלא בעיקר צבעים חזקים ומנוגדים, כשהבולטים ביניהם הם האדום, השחור והלבן. אבזור חדרי תינוקות עם צעצועים וספרי תמונות בצבעים אלו ייצרו עניין עבור התינוק בשבועותיו הראשונים.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ