הטיפים שלנו

כיצד נבחר את הסל-קל המתאים לנו?

אין תגובות מערכת עגליס 20/01/2013

כל חברה שמייצרת היום ציוד לתינוקות כמו עגלות וכסאות למכונית, מציעה גם מגוון רחב של דגמי סל-קלים שונים שמתאימים באופן מיוחד לעגלות שונות, לתינוקות במשקלים משתנים וכמובן – להעדפות העיצוביות של ההורים. המגוון הרחב הזה מותיר הורים מבולבלים רבים עם השאלה – איזה סל-קל לבחור מבין כל המוצרים האיכותיים בחנויות?

אספנו עבורכם כמה כללי ברזל שיעזרו לכם לבחור את הסל-קל המתאים לכם מתוך ההיצע הרב כל כך.

בחירת סל-קל היא קודם כל עניין של בדיקת בטיחות. העובדה שהסל-קל צריך לשמש אותנו לנשיאת התינוק ברכב במהלך נסיעה, מחייבת אותנו לבחור מוצר איכותי ואמין. חשוב לבחור מותג מוכר, שהינו בעל כל האישורים ותו התקן האירופאי או האמריקאי, לפי מיקום החברה המייצרת. בין דגמי הסל-קל שניתן להשיג בארץ ונחשבים איכותיים אפשר למצוא סל-קל אטון של סייבקס, שעבר מבחני ריסוק מחמירים וזכה לכל אישורי הבטיחות החשובים כל כך, סל-קל ברייטקס שהינו בעל חמש נקודות קשירה לרכב, שמאפשרות בטחון מירבי וסל-קל פרימו וויאג'יו של פר-פרגו, שנחשב לדוגמה לאיכות ובטיחות.

בחרו סל-קל נוח לכיוונון

התינוק שלנו ילמד בעתיד לשבת, ירצה להזיז את הרגליים והידיים ולשכב לישון כשהוא עייף. היום ניתן לבחור דגמי סל-קל רבים שהם בעלי יכולת שינוי והכוונה לפי מידות התינוק – לרוב ניתן לשנות את מצב הסל-קל באמצעות שינוי מערך כריות הריפוד ובאמצעות מנגנונים מתקדמים שנבנו במעבדות של חברות מוצרי התינוקות המתקדמות בעולם. סל-קל איזי סליפ של baby Safe מאפשר להורה לקשור את התינוק בבטחה אך גם לתת לו לישון היטב בזווית של 180 מעלות ללא חשש.

קשירה נוחה

חשוב מאד לבחור סל-קל שקל לנו לקשור ולעגן לתוך הרכב בצורה בטוחה ונוחה, אך גם מהירה. אם יורד גשם בחוץ ואנחנו ממהרים אל המכונית, חשוב שנוכל לקשור את הסל-קל במהירות ולדעת שהתינוק קשור ובטוח על אף שמיהרנו. דגמי סל-קל רבים מיוצרים תוך מחשבה על קשירה נוחה להורה וביניהם חשוב לציין את הסל-קל של סייבקס, סל-קל ריקרו דגם Young Profi Plus שמיוצר בגרמניה וזכה לפרס בטיחות ונוחות מספר פעמים וסל-קל גרקו בעל פטנט טלסקופי ייחודי.

חיבור נוח לעגלה

כדי להבטיח שאנחנו בוחרים את הסל-קל הכי מתאים לנו, חשוב להגיע לחנות אמינה ומקצועית ולקבל ייעוץ במקום על מגוון דגמי הסל-קל הקיימים בחנות. לא כדאי לרכוש סל-קל לפני שקיבלנו את כל האינפורמציה לגבי הדגם, התנסינו בקשירתו ונגענו בחומר ממנו הוא עשוי, בחגורות הקשירה ובכל המרכיבים שלו. דבר חשוב נוסף שאסור לשכוח הוא לוודא שהסל-קל שבחרנו תואם את העגלה שלנו – כך שנוכל להשתמש בו לנשיאה על גבי גוף העגלה במידת הצורך.

בחירת סל קל היא תהליך מהותי לכל זוג הורים שבדרך, אל תוותרו על ביצוע כל הבדיקות לסל-קל מראש וקריאת כל המידע לגבי הדגם והחברה המייצרת – כך תהיו בטוחים שבחרתם את המוצר הכי בטוח ואיכותי לרווחת התינוק שלכם.

מערכת עגליס