הטיפים שלנו

כיצד נשמור על כיסא הבטיחות של התינוק?

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

כסא הבטיחות שאנחנו קונים לתינוקנו כדי לשמור עליו מוגן ויציב בזמן הנסיעה, עלול לפעמים לספוג כתמים, לכלוך ואבק במהלך הנסיעה ובעקבות המגע הטבעי של התינוק, שכמו שאנחנו יודעים כהורים, קשה לשמור עליו נקי ומצוחצח כל הזמן. איך נוכל לשמור על כסאות בטיחות כך שיוכלו להחזיק מעמד במשך שנים ולעבור בירושה לילד הבא?

ישנן מספר פעולות פשוטות וכללים לא מסובכים למדי שיעזרו לנו לשמור על כסא הבטיחות לאורך שנים ארוכות ללא בלאי ופגע.

מוצר איכותי – מוצר עמיד

אחד הדברים החשובים ברכישת כסאות בטיחות לתינוק ולילד היא המחשבה על איכות. היום משווקים בישראל אינספור סוגים של כסאות, בוסטרים וסלקלים ועלינו לבחור מביניהם את אלו שנחשבים איכותיים במיוחד. גם אם המחיר נראה לנו מאד אטרקטיבי וההצעה כמעט בלתי ניתנת לויתור, עדיין חשוב לבדוק שמדובר במוצר איכותי, בעל תקן, של חברה אמינה ומוכרת.

בין הכסאות שנחשבים איכותיים במיוחד אפשר למצוא לדוגמה את דגם Marathon 70 של ברייטקס – שיכול ללוות ילד מגיל הלידה ועד למשקל של 32 קילוגרמים. הכסא הזה מאובזר בכל מנגנוני הבטיחות ועשוי מחומר חצי גמיש שגם מגן על הגוף אך גם נחשב עמיד במיוחד. דגם Air protect Safety 1 שמתאים לילדים עד משקל של 23 קילוגרמים נחשב גם הוא איכותי בזכות החומר הגמיש והעמיד, בעל הציפוי הפלסטיקי כמעט, שאותו ניתן לנקות ולתחזק בקלות.

דגמים מומלצים נוספים שנחשבים איכותיים במיוחד הם: Izicomfort של BeSafe, First Class Plus ו- Cosco Scenera, שריפודו מתאים גם לכביסה ולכן מומלץ במיוחד.

מניעת בלאי של כסא הבטיחות

כדי למנוע בלאי של כסאות בטיחות אנחנו צריכים להקפיד שהכסא לא יתרטב באופן קבוע. אמנם תינוקות נוהגים להזיל ריר, להתרטב במהלך אחזקת בקבוק וכדומה, אך כדאי להקפיד על סינר או כל דבר אחר שיוכל להגן על הריפוד מפני רטיבות וכמובן לא לחשוף את הכסא לגשם עז או לשטיפה רטובה.

ניקוי הכסא יעשה על ידי שאיבת האבק והלכלוך על ידי שואב אבק וניקוי באמצעות מטלית לחה ולא רטובה. בצורה זו אין כתמי רטיבות על הכסא והלכלוך מוסר בצורה אחראית ומבוקרת.

דרך נוספת להבטיח חיים ארוכים של כסא הבטיחות היא לשמור על הוראות היצרן. חגירה נכונה של הכסא במכונית, הוצאה והכנסה אל המכונית בצורה בטיחותית ולא שרירותית ושמירה על הכסא עטוף וארוז במקרה של העברה או אחסון בבית יסייעו למנוע קרעים, שפשופים ובלאי של הכסא.

דרך פשוטה להגן על הכסא מבלאי היא למנוע מהילדים לאכול ממתקים מלכלכים או שתייה בתוך הכסא. טיפ זה חשוב גם מבחינה בטיחותית אך גם כדי למנוע בלאי של הכסא מכתמים שלא תמיד נוכל להוריד – זאת על אף שכסאות רבים מגיעים עם ריפוד שניתן לכיבוס.

ליהנות מהכסא גם עם הילד הבא

שמירה על ניקיון הכסא, על הוראות הייצור ועל אריזה נכונה גם כשאנחנו כבר לא משתמשים בו באופן קבוע, תסייע לנו למנוע בלאי של הכסא וכך נוכל להשתמש בו גם עם הילד הבא.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ