הטיפים שלנו

כל מה שרציתם לדעת על תכנון חדר התינוק

אין תגובות מערכת עגליס 02/03/2014

 

תינוק קטן שנכנס לחיים, מביא עימו שינויים רבים בשגרה וגם במבנה הבית, אותו  יש להתאים כך שיהיה הרבה יותר נוח לטיפול ברך הנולד. בעת תכנון חדר תינוקות חשובה לא רק התכולה של החדר, אלא גם המיקום הנכון של כל מה שיוצב בו, מכיוון שזה ישפיע על נוחות הטיפול בו וגם על איכות השינה שלו. בתור הורים לעתיד, עליכם להכיר כמה דגשים וכדאי גם להכין רשימת כל האביזרים שיידרשו לכם בחדר על מנת להעניק לתינוק שלכם את סביבת החיים הנעימה ביותר כבר מהיום הראשון שלו בעולם. הכלל הראשון שצריך להוביל אתכם הוא שהחדר צריך להיות נעים ומתוכנן בצורה שימושית.

אביזרי חובה שלא מוותרים עליהם

הורים לעתיד או הורים טריים נרגשים מאוד מכניסת התינוק לחייהם וזה מוביל לא פעם לבלבול בנוגע לשאלה מה באמת נחוץ וחשוב ומה נחשב למותרות שאפשר להסתדר גם בלעדיהן. ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם מי שכבר תכנן בעבר חדרי תינוקות או עם מעצב מקצועי שמתמחה בעיצוב חדרי הילדים. המרכיבים העיקריים והחשובים ביותר שאין לוותר עליהם הם כמובן המיטה והשידה. השידה יכולה לשמש לא רק בתור משטח החתלה נוח, אלא גם לשמש כמקום אחסון לבגדים ובהמשך לצעצועים. אם אתם מעוניינים לשדרג גם את הנוחות שלכם, כדאי לשקול רכישת כורסא נוחה לחדר.

מותרות קטנות שמעצבות

לצד הריהוט החשוב שאי אפשר להסתדר בלעדיו, קיימת רשימה ארוכה של מותרות שמוסיפות המון לעיצוב החדר, אך הן לא בהכרח ישפיעו על הפונקציונאליות או הנוחות. וילון עם הדפס המתאים לחדרי הילדים, כילה למיטה, שטיח רך, תמונות קיר או קישוטים עם שמו של התינוק, נכללים ברשימת האביזרים הללו שבוודאי ייצרו אווירה נעימה בחדר, אך לא ישנו בהרבה את הנוחות שלו. את האביזרים הללו אפשר לבקש ממי שעתיד להעניק לכם מתנה לכבוד הולדת התינוק, זה נהוג ומקובל ואנשים תמיד יעדיפו להתעניין לגבי מה באמת נחוץ לכם על מנת לקנות מתנה שימושית.

אחסון נכון הוא חצי הדרך להצלחה בעיצוב החדר

אחסון נכון ימנע מהחדר להיות מבולגן ויסייע לכם למצוא כל דבר בקלות, זה גם יעשה את האווירה בחדר להרבה יותר נעימה ויהפוך גם את החדר הקטן ביותר לחדר ילדים נוח. בשלב הראשוני כדאי לרכוש שידה גדולה עם מגירות שתשמש גם בתור משטח החתלה וגם בתור ארון הבגדים של התינוק. בשלב מאוחר יותר יידרש לכם ארון יותר מרווח עבור בגדים ואת השידה תוכלו להסב לשידת צעצועים של הילד.

לא לשכוח להשקיע גם בתקרה

במהלך החודשים הראשונים התינוק שוכב רוב הזמן על הגב כשמבטו מופנה כלפי מעלה. על מנת לספק לו עניין וגם לעודד את התפתחותו נהוג להוסיף למיטת התינוק מתקן מסתובב עם צעצועים. אנו ממליצים גם לחשוב על שדרוג התקרה שמעל המיטה עם מדבקות או ציורים שיהפכו את שטח הבהייה של התינוק ליותר מעניין מעשיר וצבעוני.

מערכת עגליס