הטיפים שלנו

כסאות בטיחות לרכב בוסטר – מידע למשפחות ל – 2014

אין תגובות מערכת עגליס 23/03/2014

הבטיחות של התינוק שלנו היא החשובה מכל. כדי להשיגה, חשוב לרכוש כיסאות לרכב (בוסטר), המציעים את מידת הנוחות הנדרשת ובמקביל גם את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר. כיצד בוחרים בוסטר ומה חשוב לדעת עליו רגע לפני הרכישה? על כך, במאמר הבא.

כיצד בוחרים בוסטר

התאמה מלאה לגיל ולמשקל – מדובר בפרמטר חשוב ביותר. אם אתם מחפשים בוסטר ורוצים לוודא גם שיציע את מידת הבטיחות הנדרשת, חשוב, קודם כל, שהוא יתאים במידותיו לילד. ישנם כיסאות בטיחות בדגמים שונים ובמידות שונות. הם יכולים להתאים לתינוקות וגם לילדים גדולים יותר. על מנת שיציעו את הבטיחות המרבית, חשוב שיגנו על גופו של הילד או התינוק באופן מלא ולכן כדאי שיתאימו באופן המושלם למידותיו.
עמידה בתקני הבטיחות – לפני שרוכשים את הבוסטר, חשוב לבדוק האם הוא עומד בכל תקני הבטיחות הנדרשים והאם הוא מאושר על יד משרד התחבורה. קיימים תקנים שונים בתחום זה, תקן אמריקאי ותקן אירופאי. כדאי לבדוק באיזה תקן מדובר ובהתאם להחליט.
מידת הנוחות שהוא מציע – הבוסטר צריך להיות נוח לתינוק או לילד וגם נוח לשימוש להורים עצמם. בוסטר מורכב מדי, עם המון חגורות בטיחות ואלמנטים נוספים, עשוי להפוך את משימת הושבתו של התינוק בבוסטר, למשימה לא קלה, ובמיוחד אם ממהרים בשעות הבוקר לעבודה ולגנים. כדאי לבחור בבוסטר בעל משקל קל וכזה שנוח להשתמש בו.
קבלת המלצות מהורים – אם מתלבטים באיזו אפשרות לבחור ובמיוחד אם לא מכירים את התחום הזה, אין כמו פנייה להורים אחרים וקבלת חוות דעת והמלצות על בוסטרים איכותיים. כדאי לפנות גם לחברים ולבני משפחה שרכשו בעבר בוסטר ויכולים להמליץ על דגמים שונים ולתת גם טיפים לבחירה נכונה ומוצלחת.
מי מייצר אותו – ישנן לא מעט חברות המייצרות כיום מושבי בטיחות לתינוקות ולילדים. אם אתם מעוניינים לרכוש מושב כזה, חשוב שתבדקו היטב מי היא החברה המייצרת, האם היא מתמחה בתחום זה של מוצרים והאם היא מומלצת על ידי הורים אחרים. חשוב לעשות סקר שוק, לבחון דגמים שונים של מושבי בטיחות ורק אחר כך לקבל את ההחלטה.

 חשוב לדעת

הבוסטר איננו מתאים לכל גיל. ניתן להשתמש בבוסטר רק אם התינוק מעל למשקל של 18 ק"ג ובגובה של עד 145 ס"מ. כשמחברים את הבוסטר למכונית חשוב לוודא שהוא מחובר היטב, קבוע במקומו ובטוח. לאחר שמושיבים את הילד במושב, יש לחגור אותו בחגורת הבטיחות של הרכב עצמו על מנת להעניק בטיחות נוספת. במקרים מסוימים ניתן להשתמש בחגורת הבטיחות של הבוסטר עצמו, במקום חגורת הבטיחות של הרכב. על מנת ליהנות מיתרונותיו של המושב המיוחד הזה, מומלץ לפנות לחברות המתמחות בכך ויחד עם צוות החנות לבצע את הבחירה. ידע וניסיון יכולים לעזור להורים הטריים ולאפשר להם לקבל את ההחלטה הנכונה עבור התינוק או הילד.

מערכת עגליס