הטיפים שלנו

לאן טסים עם הילדים בפסח 2019

אין תגובות מערכת עגליס 10/04/2019

חג הפסח נמשך אולי שבוע, אבל עבור משפחות עם ילדים החגיגה ארוכה קצת יותר. בתקופה זו גני הילדים ובתי הספר סגורים, ועל כן זהו המועד המושלם לזמן-איכות משפחתי. ניתן כמובן לטייל באתרים שונים בארץ, אך בדרך כלל האטרקציות השונות יהיו עמוסות מאוד. לכן, רבים בוחרים לבלות את החג דווקא בחו"ל, במיוחד אם ההפרש במחיר אינו כה גדול. אז מהם הילדים המומלצים לטיול עם הילדים בפסח?
על כך – במאמר הבא.

 

יעדים קרובים

טיול לחו"ל עם הילדים עשוי להיות עניין מאתגר. לעיתים צריך לשנע עגלות תינוק ולדאוג למלאי מספק של מוצרי תינוקות הכרחיים כגון מנשאים, תרופות וצעצועים. לכן, משפחות עם ילדים קטנים יעדיפו בדרך כלל אתרים באירופה ובאזור המזרח התיכון.

  • איי יוון – יעד זה הוא אחד המבוקשים ביותר, במיוחד בתקופה זו כאשר מזג האוויר מתחיל להתחמם ולהיות נעים הרבה יותר. באיים כגון רודוס או כרתים ניתן בדרך כלל למצוא חבילות נופש של "הכל כלול" וכך לבלות עם המשפחה בברכה המחוממת ולצאת לטיולים באזור הסמוך לבית המלון. בכרתים ניתן למשל לטייל בין הסמטאות של העיר העתיקה חאניה (Chania), ולבקר בנמל שלה. אפשרות אחרת היא לצאת לפיקניק באגם קורנס (Kournas) היפה או, למטיבי לכת, לצאת למסלול בקניון סמאריה (Samaria). גם ברודוס תוכלו למצוא מסלולים המותאמים למשפחות, כמו זה העובר בעמק הפרפרים, וגם שם ערוכים היטב לקבל את פניהם של המבקרים הישראלים.
  • היער השחור – ליהנות מבית מלון איכותי ניתן בכל מקום; אך מי שרוצה לטייל בטבע במסלול המותאם גם למשפחות המתניידות עם עגלות תינוק, יכול לבקר ביער השחור. אזור זה נמצא בדרום גרמניה, בסמיכות לשוויץ ולחבל אלזס הצרפתי. מלבד טיול ביערות ובאגמים, ניתן למצוא לאורך המסלול אטרקציות שונות כגון גני חיות, פארק שעשועים, מוזיאונים ועוד. זהו אזור מתויר מאוד, ולכן ניתן למצוא ללא קושי דירות נופש להשכרה כמו גם בתי מלון וכפרי נופש. רק אל תשכחו לקחת מוצרי תינוקות כגון מזון ותרופות, שכן בגרמניה לעיתים אין סימון באנגלית על גבי המוצרים.

יעדים רחוקים

אירופה תמיד תישאר קלאסית, וגם איי יוון כבודם במקומם מונח; אך אם בני המשפחה כבר יצאו לחופשה באתרים קרובים, ייתכן כי הגיעה העת לאתגר קצת יותר רציני.

  • תאילנד – אז נכון, שלתאילנד נוסעים פעמים רבות לחופשה של בטן-גב, אך דווקא כשנוסעים עם הילדים מספיקים הרבה יותר ומכירים יותר לעומק את המדינה היפה הזאת. מלבד ביקור במסלולי טבע ובמקדשים, ניתן למשל לקחת את הילדים לביקור בחוות שונות ששם הם יוכלו להאכיל נמרים, לרכוב על פילים ואפילו לשחות עם דולפינים. בבנגקוק ניתן לבקר באקווריום המרשים שבעיר, וילדים סקרנים ישמחו במיוחד לסייר גם במוזיאון הטבע.
  • ארצות הברית – כמו תאילנד, גם כאן מדובר באתגר משפחתי ובחוויה בלתי נשכחת. ארצות הברית היא כמובן גדולה מאוד, ולכן כדאי לבחור אזור מסוים ולהתמקד בו. משפחות שנהנות מטיולי טבע יכולות לבקר באתרים כגון ילוסטון או גרנד-קניון ולשלב גם קמפינג באזור. משפחות המעוניינות בטיול עירוני יותר יכולות להגיע לאזור החוף המזרחי, לבקר גם בניו יורק ששם לא תתקשו למצוא מגוון רחב של אטרקציות לילדים. חג שמח וחופשה נעימה!

מערכת עגליס