הטיפים שלנו

לא התכוננו לזה – גידול תאומים

אין תגובות מערכת עגליס 24/09/2017

הורים שנוחתת עליהם הבשורה כי הם מצפים לתאומים, אמנם מוצאים עצמם נרגשים, אך לצד השמחה וההתרגשות, מתעוררים לא מעט חששות. עד כמה זה קשה לגדל זוג תאומים? האם נצליח לעמוד במשימה? אך מן הרגע שזוג התאומים מגיע לעולם, אט אט ההורים לומדים להסתדר.

איזו עגלה יש לרכוש בעבור תאומים?

בראש ובראשונה יש לדאוג לציוד תינוקות מתאים לזוג התאומים. במה מדובר? בעגלות כמובן. עגלות אחים ניתן למצוא כאשר כיסא אחד מחובר לאחר והתאומים יושבים אחד סמוך לשני, וישנן עגלות בצורת רכבת, כאשר מושב אחד מאחורה והשני מקדימה. גם לא חייבים להשקיע כמה אלפי שקלים בעבור עגלה חדשה לחלוטין, בחנויות מובחרות תמיד יציעו לכם לרכוש עגלות תאומים יד שנייה, שמורות היטב, במצב לא פחות טוב מעגלות חדשות.

כמה טיפים לגידול תאומים

סדר יום

יש לשמור על סדר יום קבוע בכל הקשור לזמני האכלה, שינה, רחצה. מומלץ לרשום את הדברים על דף, מי מהתאומים אכל ומי לא. לעתים רבות ההורים תשושים ועייפים, בטעות הם יכולים להאכיל תינוק אחד פעמיים, ולשכוח מהשני.

קיבלתם מתנה!

הורים לתאומים חייבים לאמץ לעצמם מציאות חדשה, הרי החיים משתנים מקצה לקצה. לעיתים רבות, המציאות שונה ממה שתכננו, צצים להם קשיים לא מעטים והתמודדויות. סמכו על עצמכם שתוכלו לעמוד בהם. אמנם קיים כאן קושי לא מבוטל, אולם רצוי להימנע מכעס ותסכולים.

להתייחס לכל ילד כישות נפרדת

אנשים זרים או קרובי משפחה, נוטים להתייחס לתאומים כישות אחת. לאנשים שאינם יודעים כיצד בדיוק מגדלים תאומים, בהחלט מותר לחשוב כך. אולם על ההורים מוטלת מלאכה שונה. עליהם לבדל בין שני האחים, כל אחד הוא מיוחד במינו, עם תכונות אופי משלו. ולכן, כדאי שגם הסביבה הקרובה תלמד להכיר את השוני בין התאומים.

סובלים מרגשות אשם? אתם לא ההורים היחידים

להורה אין 4 ידיים ואין זה פשוט לטפל בכל תינוק במקביל. נסו להבין מהיו האח שזקוק ברגע נתון ליותר תשומת לב מהשני. בהחלט לא חייבים להשוות כל העת, מה אתם נותנים לאחד ומה אתם נותנים לאחר. ישנם תינוקות הדורשים יותר תשומת לב, וכאלה שהינם בעלי מזג נוח. לכל אחד מהם צרכים משלו. יש לנהוג על פיהם, ולא לחוש רגשות אשם, שהאחד מקבל יותר והשני פחות.

לסיכום

גידול תאומים איננו עניין של מה בכך, ואחד הדברים החשובים שיש לעשות, הוא לדאוג לעזרה, בין אם זוהי מטפלת, סבתא או סבא, או קרובי משפחה אחרים.

מערכת עגליס