הטיפים שלנו

לא שוכחים תינוק ברכב! איך אפשר להימנע מכך?

אין תגובות מערכת עגליס 24/06/2020

עונת הקיץ מביאה עמה חוויות והרבה כיף והנאה: ים, בריכה, חופשות, טיולים, ובעיקר פנאי רב והזדמנות לבילויים משפחתיים מגוונים. משפחות רבות מתארגנות מוקדם בבוקר, מעמיסות את הרכב בכל מה שצריך – אוכל, ציוד טיולים, בוסטר לילד, כיסא בטיחות לתינוק – ויוצאות לטיול וזמן איכות משפחתי. לצד כל הכיף, צריך לזכור כל הזמן לשמור על הבטיחות ולהימנע מסיטואציות אשר עלולות להיות מסוכנות ממש – כמו למשל שכחת תינוק ברכב. 

כמובן שסיטואציה כזו עלולה לקרות במהלך כל השנה, בימים רגילים לחלוטין בהם ההורים מסיעים את התינוק או הילד למסגרת החינוכית; למרבה הצער, אנו שומעים על מקרים כאלה בכל שנה. כאשר יש שינויים – כמו למשל כאשר אחד ההורים נוהג ברכב לעתים רחוקות ואינו רגיל להסעת הילדים, או אפילו כאשר מחליפים לרכב חדש – כמות המקרים עלולה לעלות. בעונת הקיץ, שכחת תינוק ברכב עלולה להיות מסוכנת במיוחד – מאחר ורכב סגור מתחמם במהירות רבה והדבר מוביל לשינויים פיזיולוגיים מהירים עד כדי סכנת חיים. ישנן מספר פעולות לא מסובכות אשר ניתן לנקוט על מנת להימנע לחלוטין מסיטואציה כזו. 

באילו פעולות כדאי לנקוט על מנת להימנע מהסיטואציה?

  1. העלאת מודעות – הידיעה ששכחת תינוק ברכב היא דבר שעלול, למרבה הצער, לקרות לכולם – היא הצעד הראשון למניעה. 
  2. שימוש באביזרים מתאימים – בחנויות אשר קונים בהן מוצרי תינוקות, ניתן למצוא כמעט תמיד אביזרים ועזרים שונים אשר יזכירו לכם לבדוק את הרכב בסוף הנסיעה. למשל – מחזיקי מפתחות בולטים אשר נתלים על מראת הרכב הקדמית. או מכשירים אשר מתחברים למפתחות הרכב, ומשמיעים קול או צפצוף עם סיום הנסיעה והוצאת המפתח; הצפצוף מזכיר לבדוק את הרכב לפני שיוצאים ממנו
  3. שימוש באפליקציות – ניתן למצוא היום מגוון אפליקציות אשר אפשר להוריד ישירות למכשיר הסלולרי, ולתזמן אותן כך שיפעילו תזכורת (בדמות הודעה, צלצול וכו') עם סיום הנסיעה. התזכורת גורמת לנהג לבדוק את הרכב ולוודא שחלילה לא נשכח מאחור תינוק או ילד.
  4. הנחת חפץ ליד התינוק \ הילד – למשל, להניח את התיק של הנהג ליד בוסטר אשר נמצא במושב האחורי ועליו יושב הילד. כאשר רגילים לצאת עם התיק מהרכב, החיפוש אחריו יגרום לבדוק את המושב האחורי בהכרח.

שכחת תינוק ברכב היא סיטואציה שאף פעם לא נעים לחשוב עליה, ובוודאי שאף מבוגר לא היה רוצה לחשוב שעלולה לקרות לו.

דווקא בשל הסיבה הזו, כדאי לזכור כי זו סיטואציה אשר עלולה לקרות לכולם; הגברת המודעת לכך היא זו שתמנע מקרים כאלה.

בשנים האחרונות צצים פתרונות, אביזרים, עזרים, תזכורות ואפליקציות אשר נועדו לסייע למבוגר אשר נוהג ברכב לבדוק ולוודא שלא נשכח כלום, ושימוש באחד (או יותר) מן הפתרונות הללו בהחלט יסייע להפחתת כמות המקרים של שכחת תינוקות וילדים ברכב. 

מערכת עגליס