הטיפים שלנו

למה לצפות בימים הראשונים אחרי הלידה

אין תגובות מערכת עגליס 01/06/2015

 

ההכנות לקראת הלידה בעיצומן והתחלת כבר לרכוש את כל מה שיהיה נחוץ לך ולתינוק שלך. הרשימה של האביזרים הנחוצים בכדי לטפל בו בשבועות הראשונים, ארוכה וכוללת מוצרי האכלה לתינוק ומוצרי היגיינה מיוחדים, בגדים מתאימים לעונה ומוצרי טקסטיל, עריסה, עגלה, סל קל ועוד. האכלה והחלפת החיתול, ערסול וכרבול על הידיים, הם הדברים העיקריים שהתינוק זקוק להם בימיו הראשונים, לכן חשוב שתהיה מוכנה נפשית להעניק מעצמך ללא גבולות, שתנוחי לפני הלידה כמו שצריך ושתשני טוב על מנת שתהיה מוכנה לאחת התקופות המאתגרות והמרתקות שמצפות לך בחיים. הכי חשוב הוא לזכור בכל סיטואציה שבה את מרגישה חסרת עונים  להישאר רגועה ולהפעיל שיקול דעת, להיות קשובה לתינוקך ולדעת שהכול בסדר כי בידיים שלך הוא הכי מוגן וטוב לו. הלידה מביאה עימה שינוי מבורך בחיים וגם חגיגת הורמונים, הצפה רגשית. במקביל התינוק יהיה זקוק לך 24 שעות ביממה, לכן חשוב שתתכונני מראש על מנת שתוכלי לעבור את ימי ההסתגלות הראשוניים בקלי קלות. משימת ההכנה הקלה ביותר היא הכנת רשימת המוצרים שתצטרכי. זה יקל על ההתארגנות ויבטיח כי בימים הראשונים יהיה לך את כל מה שאת צריכה.

מה כדאי להכין מראש לבית חולים

התיק שאת לוקחת איתך לחדר הלידה נועד על מנת לגרום לך להרגשה יותר נעימה בימים העמוסים רגשית שצפויים לך. לשם כך הוא צריך להכיל את מה שתצטרכי ללידה עצמה, את מה שיהיה לך נחוץ במהלך האשפוז שלאחר הלידה וגם את מה שזקוק לו התינוק כאשר יחד תשוחררו הביתה. בתיק הזה צריכים להיות אביזרי היגיינה וכך גם בגדים נוחים, נעלי בית וחלוק רחצה. עבור התינוק כדאי לשים בתיק חליפת ניו בורן שכוללת כובע וכיסויים לידיים ולרגליים וגם שמיכה דקיקה ונעימה במידה ומדובר על העונה החמה. אם את עומדת ללדת בחורף, יהיה עלייך להצטייד גם באוברול עבה מחמם, בשמיכת חורף נעימה למגע ובכובע מחמם. אין צורך לקחת לבית החולים מוצרי האכלה לתינוק, מכיוון שבמידה ומסיבה כלשהי לא תצליחי להניק, בתינוקיה ידאגו שלתינוק שלך לא יחסר אוכל.

אילו דברים חייבים להיות בבית

כשתחזרי הביתה עם הרך הנולד, לא יהיה לך פנאי לדאוג לציוד הראשוני שנדרש על מנת לטפל בו בימיו הראשונים. על מנת שזה לא יטריד אותך כדאי להכין מראש רשימת אביזרים שיהיו לך הכרחיים בימים הלא קלים הללו, במהלכם תלמדי הרבה דברים חדשים ולא מוכרים. כדאי שיהיו לך בבית מראש אביזרי האכלה לתינוק, כי זהו הצורך הבסיסי ביותר עליו תצטרכי לענות כמעט מדי שעה. מכיוון שאת וגם לא כל אמא אחרת לא יכולות לצפות מראש כיצד ילך עם ההנקה, הצטיידות עם מוצרי האכלה לתינוק הכרחית. אם בסופו של דבר תבחרי להניק, תוכלי להשתמש בהם בשלב מאוחר יותר. רשימת האביזרים שמומלץ להצטייד בהם כוללת; מברשת לניקוי בקבוקים, קופסא למוצץ, בקבוקים, סטרליזטור לבקבוקים שמיועד למיקרו ומתקן לייבוש בקבוקים. כדאי גם להצטייד במחמם בקבוקים אם מדובר על העונה הקרה, כי זהו המכשיר שישמור על הטמפרטורה של החלב נעימה וחמימה.

 

 

מערכת עגליס