הטיפים שלנו

למה מנשא עדיף מאשר עגלות?

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

נכון שבמציאות הישראלית יש מקרים בהם יותר נוח להשתמש בעגלה לתינוק – כפי שתעיד כל אם עם מנשא צמוד ביום קיץ חם ולח. אך בשנים האחרונות מתפתחת מגמה שבהחלט קוראת לאמהות ואבות לעבור לשימוש במנשא תינוק על פני עגלות, מסיבות שונות שאת חלקן נסקור כאן. בכל מקרה, מנשא לתינוק הוא ללא ספק מוצר שכדאי לכל זוג הורים להצטייד בו, בלעדית או לצד שימוש בעגלה. זה נוח, נעים, פרקטי בכל כך הרבה מצבים ותורם המון לתינוק ולכם.

זול יותר

לפני כניסה לעניינים פרקטיים או של גישות בהורות, שימוש במנשא הוא פשוט זול יותר לעומת עגלות תינוק שעלותן יכולה במקרים רבים להגיע לכמה אלפי שקלים. נכון שיש גם מותגי מנשאים שאינם זולים, אך לעומת ההוצאה הגדולה על עגלה אין מה להשוות – וכאשר מדובר על מוצר איכותי אז גם מנשא תינוק וגם עגלת תינוק ישרתו אתכם למשך כמה שנים טובות.

טוב יותר להתפתחותם של תינוקות קטנים

נשיאת התינוק במנשא יעילה יותר להתפתחות הפיזית התקינה שלו, בעיקר בשלבים המוקדמים של החודשים הראשונים. זאת משום שבתקופה זו התנוחה הטבעית לתינוק היא עוברית, כך שרק מנשא לתינוק מאפשר לו לשמור על התנוחה הזו לאורך זמן ובצורה נוחה לעומת עגלה הדורשת ממנו לשכב. לאחר כחודש וחצי התינוק כבר יכול לשכב יותר ולהיות פרוס.

הערסול והתנוחה העוברית שיש במנשאי תינוקות למיניהם גם מאפשרים לתינוק להיות רגוע ונינוח, בלי לאמץ את שריריו הקטנטנים בהחזקת גופו ומתיחת האיברים.

נכון יותר לתינוק ולאימא

בין אם אתם תומכים נלהבים של הרעיונות בשיטת עיקרון הרצף או שאתם פשוט מחפשים לתת לתינוקכם התחלה טובה ככל האפשר לחיים, מנשא לתינוק הוא נכון יותר עבור התינוק וגם עבור האם. הקרבה הפיזית הזו, בה התינוק מרגיש את דופק האם, חש אותה במלוא מובן המילה והיא אותו, נכונה יותר לצרכיו הרגשיים של התינוק כפי שאנו מכירים אותם כיום ולכן המנשא מאפשר גדילה רגשית טובה יותר ואי לכך גם גדילה פיזית טובה יותר.

בנוסף להיבטים הפיזיים והרגשיים, מנשא לתינוק מאפשר גם לסנן מעט את הגירויים האדירים שמציפים את תינוקכם מהסביבה. גירויים הם משהו חשוב מאוד להתפתחות תקינה ואיכותית של התינוק ובעיקר של מוחו, אך העולם כיום מוצף בשפע אדיר של גירויים – כך שהמנשא מאפשר גירויים אך בו זמנית גם הגנה וסינון באמצעות הקרבה והעטיפה הצמודה לאימא או אבא.

סיבות אסתטיות

עבור אמהות רבות מנשא עדיף על עגלות תינוק פשוט מסיבות אסתטיות – למשל הסתרת הבטן שנשארה אחרי ההיריון והלידה, העדפה אופנתית למנשאים וכיוצא באלו.

מומלץ, אבל הקשיבו להעדפות האישיות ולתינוק שלכם

מנשא לתינוק הוא מומלץ מאוד כאמור. אך עם זאת חשוב מאוד להקשיב לתינוקכם מבחינת צרכים ולבחור משהו שמתאים לכם – לא לכל אחת מתאים המנשא מבחינת נוחות ותפעול. חשוב לבחור מנשא תינוק מתאים לגיל התינוק (ערסול להתחלה ובהמשך אפשר מנשא זקוף), משהו שיהיה לך נוח איתו ומאיכות ייצור מעולה.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ