הטיפים שלנו

לפני שהקיץ מגיע- מקומות מוצלים ומעניינים לביקור עם ילדים

אין תגובות מערכת עגליס 15/05/2019

 

לא מזמן חגגנו עם המשפחה את חג האביב. טיילנו במקומות רבים, צעדנו במסלולי טיולים ארוכים והוצאנו גם לא מעט כסף. כעת, זמן קצר אחר כך, הקיץ מתקרב ואנו רוצים לנצל כל יום אפשרי לטיול!! אז תמיד יש אפשרות לצאת לפארק קרוב לבית, אך מצד שני, זאת גם הזדמנות לצאת מאזור הנוחות ולהכיר אתרים ומקומות הקשורים להיסטוריה שלנו כאן בישראל.

מוזיאון מגדל דוד

בהיסטוריה של העם היהודי ושל מדינת ישראל, ירושלים היא אולי העיר החשובה ביותר. לכן, חג העצמאות הוא הזדמנות מצוינת לבקר בה, ומומלץ במיוחד להגיע למוזיאון מגדל
דוד – אתר מורשת שהכניסה עליו בחג אינה כרוכה בתשלום. מוזיאון זה נמצא ליד שער יפו, במצודה העתיקה של ירושלים. במוזיאון זה ניתן להתרשם ממוצגים המתארים את התפתחותה של העיר ואת מרכזיותה עבור כל הדתות, וכמובן – ניתן להשתתף בסיור מודרך ומרתק. הילדים יוכלו לטייל במצודה עצמה, להשקיף ממגדל התצפית ואפילו להגיע לחפיר. ביום זה ניתן גם להשתתף בפעילויות שונות כגון משחק המאפשר לכל המשפחה ללמוד על סמלה של מדינת ישראל ועל המשמעות המיוחדת שלו. הכניסה למוזיאון היא כאמור ללא תשלום במהלך החג, ושעות הפתיחה הן מ-10:00 ועד 17:30.

שרונה – תל אביב

לעיתים אנחנו מגלים כי בעיר שבה אנחנו גרים ומבלים את עיקר זמננו, מסתתרים אוצרות של ממש. דוגמה לכך היא מתחם שרונה החדש בתל אביב. אין הכוונה לחנויות האופנה השונות ואפילו לוויסקי בר מוזיאון שבמקום. בשרונה ישנו מרכז מבקרים שיסייע לכם להכיר מעט את ההיסטוריה של תל אביב. למבנים העתיקים שבאזור שרונה, שבשנים האחרונות זכו לתהליך שימור מאסיבי, סיפור משל עצמם. במאה ה-19 התיישבו כאן הטמפלרים, נוצרים שהגיעו לכאן מגרמניה מתוך אמונה כי חיים יצרניים ומועילים בארץ הקודש יסייעו לקדם את גאולת העולם. אנחנו עדיין מחכים והטמפלרים כבר לא כאן, אך ביום העצמאות תוכלו להגיע למרכז ללא תשלום וללמוד על ההיסטוריה של המקום, ולשמוע על המבנים הייחודיים. מלבד היכרות עם הארכיטקטורה הייחודית של המבנים תוכלו לשמוע כל ארכיון המדינה שאוחסן כאן, ולקבל פרטים נוספים על השימוש במקום לאורך השנים. ההדרכות מתקיימות בין 10:00 לבין 15:00 ועבור הורים עם עגלות תינוק, ההתניידות נוחה מאוד.

המוזיאון הימי – חיפה

לסיום, נזכיר אתר מורשת נוסף בצפון הארץ, שגם אליו הכניסה בחג אינה כרוכה בתשלום. הורים שיש להם פעוטות ונאלצים לשאת מוצרים לתינוקות ולהתנייד בעזרת עגלת תינוק, יוכלו להתנייד כאן בקלות, בעוד הגדולים מתפעלים ממוצגים שאין להם אפשרות לראות בחיי היום-יום. במוזיאון הימי הלאומי של חיפה ניתן לקבל תמונה מלאה על 5000 שנות ההיסטוריה הימית של האזור. מלבד דגמי אוניות תוכלו לראות כאן גם עוגנים, מכשירי ניווט, כלי נשק, וממצאים ארכאולוגיים כגון פספסים ויצירות אומנות. הילדים ישמחו גם להיכנס לעולם שודדי הים וללמוד על תרבויות עתיקות שעברו בארץ. המוזיאון הימי פתוח לקבל הרחב בין השעה 10:00 לבין השעה 19:00, וכדאי להתעדכן באשר לסיורים המודרכים שבמקום ובאשר לפעילות הייחודית "גיבורי על ימיים".

מערכת עגליס