הטיפים שלנו

מדריך לרכישת טיולון

אין תגובות מערכת עגליס 17/11/2013

 

טיולון הינו הדור החדש והמשוכלל של עגלות התינוק, והוא מחליף את העגלות המסורתיות, הכבדות והמסורבלות. הוא מתאים לתינוקות בגיל מספר חודשים, בהתאם לטיולון שבחרתם, והיתרונות שלו על עגלת התינוק המסורתית רבים מאוד:

• קל מאוד – טיולונים שוקלים 6 ק"ג בממוצע, הרבה פחות מעגלה מסורתית

• מתקפל – ולא רק שהוא מתקפל, הטיולונים האיכותיים מתקפלים בקלות רבה, וביעילות רבה, מה שהופך אותם גם לנוחים לאכסנה.

• עמיד במיוחד – בכדי להפוך את הטיולון לקל מאוד, משתמשים בחומרים חזקים במיוחד, ועמידים במיוחד, תערובות של מתכות חזקות ועמידות שיחזיקו לאורך שנים.

• כיף לתינוק – שלא כמו בעגלות התינוק הרגילות, עגלות אלו מאפשרות לתינוק מגע עם המרחב, כשהוא מתחיל לגלות עניין רב בסובב אותו, וזאת בזכות הזוויות השונות המתאפשרות בעגלה.

• נוח לשימוש – הטיולונים נוחים לשימוש יומיומי, ובזכות היכולת לקפל אותם היטב, ניתן להשתמש בהם בנוחות יתרה בנסיעות תוך השמתם בתא המטען.

מה חשוב לבדוק ברכישת טיולון?

טיולון טוב שמתאים לכם בדיוק צריך לענות על מספר צרכים רב ככל האפשר. כיום, עם המגוון הרחב של הטיולונים ניתן למצוא אחד מושלם שעונה על כל הצרכים כולם. הדבר הראשון שחובה לבדוק ולוודא היא את האיכות שלו, שכן מדובר במתקן בו אתם נושאים את התינוק שלכם, הדבר החשוב ביותר בעולם. בקשו לראות את כל המסמכים, ולוודא כי הטיולון עומד בתקנים וכי הוא מגיע עם תעודות שמעידות על כך.

בדקו את הפרטים הקטנים בטיולון, והכירו את הריפוד שלו, אפשרויות הסרה והרכבה מחדש, אפשרויות הניקוי, ושאלו האם ניתן להסיר את הריפוד לגמרי לצורך כביסה. בדקו האם וכיצד ניתן לחבר סל, או שאולי הסל מגיע איתו. בדקו את הגגון של הטיולון, שתפקידו לגונן על התינוק מגשם או שמש, וכשהוא ישן. טיולונים רבים מגיעים עם כיסוי גשם נפרד, וחלקם מגיעים עם שקית נשיאה איכותית השומרת על הטיולון בעודו בתא המטען או בנסיעות שונות, לדוגמא בנסיעה לחו"ל.

פרטים אחרונים שחשוב לזכור

כשאתם ניגשים לרכישת ציוד לתינוק, מומלץ להגיע עם התינוק עצמו, לצורך בדיקות התאמה. בדקו את ההתאמה בין התינוק לגודל המנשא שלו, וכי הוא מתאים בצורה נוחה ונעימה. עשו סיבוב עם הטיולון, ועם התינוק שלכם בתוכו. בדקו את מצבי הישיבה השונים, ואם יש עלייה או ירידה באזור, גשו אליה, להרגיש את השוני והנוחות של האחיזה. בדקו את הגלגלים ואת הנוחות בסיבובים גלגלים קטנים מאוד נראים חמודים, אך לעיתים הם מקשים על התנועה.

יש לבדוק את נוחות השימוש גם בלי התינוק. כיצד אתם מרגישים בפתיחה, סגירה, ושינוי זוויות הישיבה בטיולון, והאם נוח וקל לכם להשתמש בו, או שאתם חשים כי הוא מסורבל לכם, ומאתגר אתכם. בין כל הפרטים הללו, דאגו לרכוש טיולון בעיצוב ובצבעים שאתם אוהבים, כדי שתיהנו גם מהמראה והסטייל של הרכישה החדשה.

 

מערכת עגליס