הטיפים שלנו

מהו השילוב המנצח לחדר תינוקות מעולה?

אין תגובות מערכת עגליס 20/12/2012


השילוב המנצח לחדרי תינוקות משלב שימושיות, שימוש נכון בצבע ומספר פריטי ריהוט. על מנת שתוכלו ליצור את השילוב המנצח לחדר התינוקות שלכם, יש להסתכל על החדר כמכלול הגדול מסכום חלקיו ולא על כל פרמטר בנפרד.

אם כך, מה חשוב יותר ומה פחות, איך לעצב וכיצד לצבוע, זאת ועוד במאמר שלפניכם.

צביעת חדרי תינוקות

ישנם כאלו שמחליטים על צביעת החדר לפני הלידה עצמה. במקרה כזה, אם ידוע לכם מינו של התינוק כמובן שיש להתחשב בכך. אמנם אין זה הכרחי לצבוע חדר עבור בת בצבע ורוד אך אם לבסוף יתגלה כי מדובר בבן, אולי יהיה זה מומלץ פחות .

העדיפות היא תמיד לצבעים ניטרליים ונעימים לעין. גם אם בחרתם לצבוע את החדר בצבעים 'חמים' כמו כתום, ורוד או אדום, הקפידו כי גוון הצבע לא יהיה בוהק מידי וישרה אווירה נעימה בחדר. ישנה אופציה מיוחדת ומדליקה עבור חדרי תינוקות, בה צובעים קיר בחדר בצבע מגנטי שעליו ניתן להצמיד מגנטים שונים או צבע מחיק המאפשר לצייר עליו ולאחר מכן לנקות זאת בקלות.

שימושיות החדר

לפעמים הרצון להעניק עוד ועוד גורם למצב של חדרי תינוקות עמוסים יתר על המידה. חדר עמוס ריהוט, צעצועים וכו' יוצר אווירה לא רגועה ולא נעימה בחדר ומעבר לכך לא משאירה לילד מקום שבו יוכל לשחק, לצייר או לבלות עם חבר.

בהתחשב בכך שאורכה של מיטת תינוק הוא סביב המידות של 80X80 ס"מ, גודלה של שידת החתלה הוא 110 (רוחב) על 70 ס"מ (עומק) בערך  (שימו לב שישנן גם שידות החתלה קטנות יותר ברוחב של עד 80 ס"מ שעשויות להיות קטנות מדי כשהתינוק גדל).  על שני אלו מוסיפים בדרך כלל גם ארון בגדים – כך שהשטח הפנוי בחדר מצטמצם באופן ניכר. גודלו של חדר ממוצע בבית סטנדרטי נע סביב ה9 עד 13 מטרים לערך. בסופו של דבר חשוב שנבין כי מדובר בחדר עבור ילד שרוצה לשחק ולהשתולל בחדר (בשלב מאוחר יותר) ולא רק לישון בו. על כן חדרי תינוקות מצריכים שילוב במידה הנכונה של  הריהוט והפריטים הנחוצים לילד בחדר ובמקביל השארת  די מקום פנוי למשחק ולפעילויות אחרות.

אז מה הסוד לחדר תינוקות מושלם?

התחילו את פעולת עיצוב החדר במתינות. מה שמתאים לכם היום לא בהכרח יתאים לכם גם מחר. בל נשכח כי גם הזאטוט הקטנטן תוך זמן קצר יהיה בעל דיעה נחרצת לגבי כל דבר ועיצוב חדר שלא לטעמו עלול לגרור תגובה 'זועמת' ביום מן הימים.

מושלם, אם כן, הוא עניין יחסי. האם יש ילד מושלם? האם ישנם הורים מושלמים? גם במקרה של חדרי תינוקות מושלם הוא מה שתואם את הצרכים שלכם ושל התינוק בצורה הטובה ביותר. הבסיס הוא כמובן שילוב והתאמת צבעים בין צבע הקירות לצבע הריהוט בחדר. אם אינכם בטוחים לגבי צבע הקירות עדיין, תוכלו תמיד לקנות מיטה, שידת החתלה ושאר רהיטים בצבע לבן שיתאים בקלות לכל צבע שבו תבחרו לצבוע את הקירות.

מערכת עגליס