הטיפים שלנו

מה זה עגלות אחים?

אין תגובות מערכת עגליס 20/07/2017

בכל משפחה יש הפרשי גילאים שונים בין הילדים, אך ברוב המקרים ההפרש הוא בן מספר שנים קטן, בין שנה לשלוש שנים. כשמדובר עדיין על ילד אחד שזקוק לעגלה, יש פרמטרים שונים שצריך לקחת בחשבון, אך מה עושים כשמתווסף תינוק חדש למשפחה והילד הגדול ממנו עדיין מתנייד בעגלה? מה עושים כשנולדים זוג תאומים? בדיוק בשביל זה יש עגלות אחים, עגלות בווריאציות שונות שמאפשרות לקחת יותר מילד אחד בעגלה. הנה כמה אפשרויות שקיימות ומה צריך לבדוק לפני שבוחרים עגלה כזו.

עגלת תאומים

הראשונה היא המוכרת ביותר – עגלת התאומים. זו עגלה בה שני התינוקות נמצאים זה לצד זה והיא בשימוש בעיקר אצל הורים לתאומים אך לא רק, גם כשמדובר על הפרש קטן בין האחים ניתן לעשות בה שימוש. שני האחים יכולים לישון בה והיא נחשבת לעגלה בטוחה. החיסרון שלה הוא הרוחב שלה מה שלא מאפשר להכניס אותה לתוך מעלית או להוריד אותה בחלק מחדרי המדרגות כשהיא פתוחה.

עגלת קומות

עגלות לתינוקות יכולת להיות גם עגלות קומות. עגלה כזו מאפשרת לקחת שני ילדים ואף להשכיב כל אחד מהם ללא בעיה, והיא דומה באורך וברוחב לעגלת יחיד של תינוק. ניתן לקפל אותה בנוחות והיא לא תופסת הרבה יותר מקום ביחס לעגלת יחיד, אך החיסרון שלה קושי בגישה אל הילד שנמצא למטה.

עגלת רכבת

מתאימה בעיקר למשפחות בהן יש צורך לשלב בין שכיבה של ילד אחד למצב טיולון אצל הילד השני. זו עגלה שמתאימה הן לתאומים והן לאחים בהפרש קטן אך זו עגלה שנחשבת למסורבלת יחסית כזו שקשה לתמרן איתה בעיקר בעליה על מדרכות.

עגלת "פנים אל מול פנים"

עגלה שמתאימה בעיקר לזוגות תאומים כשהיתרון העיקרי שלה הוא ששני הילדים רואים האחד את שני כל הזמן, מה שיכול להעסיק אותם.

עגלת טרמפיסט

עגלת טרמפיסט מיועדת למשפחות עם הפרש גילאים גדול יחסית בין הילדים. ילד אחד יושב בעגלה וילד שני יושב לצידו בעמדת ה"טרמפיסט" מה שמונע תלונות מצד הילד הגדול ומאפשר להתנייד בקלות רבה יותר עם שני הילדים. יש גם עגלות טרמפיסט עם עמדה אחורית לילד, והן מיועדות לילדים שכבר עומדים.

מה חשוב לוודא בבחירת עגלת אחים?

כשבוחרים עגלות אחים יש כמה דברים שחשב לתת אליהם את הדעת. ראשית, עד כמה העגלה בטוחה לשימוש ועד כמה היא עמידה, האם יש כיסוי שיגן עלי התינוקות מפני השמש, וכמובן האם ישנו סל חפצים תחתון שיסייע להניח חפצים דרושים. שנית, חשוב לוודא שניתן להרים את העגלה ולקפל אותה בקלות על ידי האמא (מי שרוב הזמן נמצאת עם הילדים) והאם זו עגלה שיכולה לעבור בדלתות רגילות, במעליות ובאזורים צרים יחסית ומאפשרת להתנייד בקלות ובמהירות ללא כל בעיה.

 

מערכת עגליס