הטיפים שלנו

מה חשוב לבדוק ולדעת כאשר קונים בוסטר לתינוק

אין תגובות מערכת עגליס 11/07/2013

 

מושב שישמש את התינוק ברכב הוא תחום שאין להקל בו ראש בשום פנים ואופן. יש לקניה חשיבות רבה ומדובר בבטיחותו ושלומו של הדבר היקר לכם מכל. עיצוב וצבעים הם נושאים חשובים אולם יש חשובים מהם. אז על מה יש לתת את הדעת בעת קניית מושב הבטיחות לתינוק?

כן בכל מחיר

בעת קניית בוסטר לתינוק הדבר הראשון שיש לבחון הוא הבטיחות. אפילו קודם לנוחות. חשוב לתת את הדעת על כל מה שמרכיב את הבוסטר וגם לדעת מה לשאול:

1. תקנים- על הבוסטר להתאים לתקן האירופאי או לתקן האמריקאי ולעמוד בתקני מכון התקנים הישראלי. התקנים נוגעים למושב, לחומר ממנו עשוי הכסא, הבלאי והשחיקה שלהם. מושבי בטיחות עם תקנים גרמניים או אוסטרליים נחשבים לבטיחותיים ביותר במבחני נסיעה מהירה.

2. הסברים- וודאו כי לבוסטר מצורפת חוברת הדרכה בשפה העברית. בחוברת צריכות להיות מפורטות הוראות השימוש, שם החברה היצרנית, דגם הבוסטר, התקן, אישור מטעם משרד התחבורה והנחיות בנוגע לגיל או למשקל התינוק המתאים לבוסטר זה. עוד וודאו כי על הבוסטר עצמו מופיעים שם היבואן ופרטי ההתקשרות עימו.

3. התאמה- במידה וניתן, הביאו את התינוק עימכם, כדי למדוד אורכים ולוודא כי הבוסטר מתאים לגודלו.

4. בטיחות- בדקו כי אין בבוסטר כל פינה חדה או בליטה מסוכנת

5. הגנה- מומלץ לחפש אחר בוסטר שיש לו תוספת הגנה סביב ראשו של התינוק

6. נוחות- ודאו כי רצועת הבטיחות נסגרות ונפתחות בקלות , בנוחות ובמהירות

7. מבחן הרכב- התעקשו להוציא את הבוסטר אל הרכב ולוודא כי הרכב מתאים להתקנת הבוסטר אליו

8. הדגמה- היעזרו במוכרים. בקשו מהם להדריך אתכם כיצד להתקין את המושב ברכב וכיצד על הרצועות להיות מונחות על התינוק

9. פג תוקף- ודאו שנית מה תאריך התפוגה של הבוסטר שבחרתם. לרוב הוא לחמש שנים. לא תרצו לרכוש בוסטר שנותרה רק עוד שנה להשתמש בו.

10. ריפוד- ודאו כי הוא כביס וכי ישנן הוראות כביסה

11. אחריות- ודאו כי יש אחריות על הבוסטר. לרוב היא תינתן לתקופה שבין שלוש לחמש שנים. בידקו מה כוללת אחריות זו. זכרו כי תו תקן אינו בא במקום האחריות, אלא בנוסף לה.

12. עיצוב- בסופו של דבר, ולאחר כל הבדיקות החשובות, רק אז התפנו לבחור את הדגם האופנתי, הצבעים הרצויים לכם ועיצוב המושב.

שומרים מכל משמר

בחירת בוסטר לתינוק היא משמעותית וחשובה. שמירה על בטיחותו חשובה, במיוחד בעת נסיעה ברכב, אז הזהירות היא כפולה ומכופלת. חשוב לזכור כי יש להסיע את התינוק כשפניו מנוגדות לכיוון הנסיעה. איסור מוחלט זה, חל עד גיל תשעה חודשים או עד שהוא מגיע למשקל של תשעה קילוגרמים, אז ניתן להושיבו בבוסטר כשפניו אל כיוון הנסיעה.

כשמדובר על ציוד לתינוק, ישנם פריטים רבים אותם אפשר להעביר מאח אחד לשני או לקבל מחברים. לא כשמדובר בבוסטר לתינוק. עליו להיות תקני, איכותי ושיגן על תינוקכם מכל משמר.

 

מערכת עגליס