הטיפים שלנו

מה חשוב לבדוק כאשר קונים בקבוק לתינוק

אין תגובות מערכת עגליס 05/03/2014

 

בקבוק הוא אחד המוצרים החשובים והבסיסיים שיש להצטייד בהם עוד בשלב ההמתנה לרך הנולד. נכון שהמזון הבריא ביותר לתינוק הוא חלב אם, אך בכל מקרה חשוב שיהיו בבית גם כמה בקבוקים מכיוון שגם אם מתכוונים להניק, במגוון מקרי חרום תצטרכו להשתמש בבקבוקים. הבקבוק ישמש אתכם במקרים שבהם תרצו למשל לצאת מהבית ולשם כך יהיה צורך לשאוב את החלב לתוך הבקבוק או במקרים שבהם תחושו שאתם עומדים להיות חולים ותיאלצו להתרחק מהתינוק שלא להדביק אותו. בקניה הראשונה לא כדאי לקנות יותר משני בקבוקים מהסיבה הפשוטה שאתם עדיין לא מכירים את הצרכים שלכם ושל התינוק כמו שצריך ולא יודעים איזה בקבוק יתאים ביותר לתינוק שלכם. לעשות ניסוי עם שני בקבוקים שונים היא הדרך הטובה לבדוק מה הכי יתאים לכם.

אילו בקבוקים ניתן למצוא היום בחנויות

מרבית הבקבוקים שתמצאו בחנויות מגיעים עם 3 או 4 חלקים מתפרקים ויש בקבוקים מיוחדים עם שסתום מיוחד שמסייע במניעת גזים. בקבוק לתינוק מסוג זה לא ימנעו את תופעת הגזים באופן מוחלט, אך הוא כן יקל על התחושה ועל כאבי הבטן שכל תינוק חש במהלך שלושת החודשים הראשונים לחייו. המלצה נוספת היא לבחור בקבוק שמנטרל את תופעת הוואקום שנוצרת בבקבוקים הרגילים. בקבוקים מסוג זה גם לא מכילים בדרך כלל כימיקלים מזיקים כמו ביוספינול. בקבוקים משוכללים מאוד שמגיעים עם חמישה חלקים יהיה קשה יותר לנקות מכיוון שיש צורך לפרק את הבקבוק לשם כך, קחו זאת בחשבון. בקבוק שמורכב משלושה חלקים הוא הבקבוק הנוח ביותר לשימוש ואנו ממליצים עליו בחום.

סוגי הפטמות

פטמה הוא כנראה החלק החשוב ביותר בבקבוק והוא ישפיע על איכות האכלה. בתחילת תהליך האכלה, תינוק רעב ולכן הוא מוצץ חזק מאוד וככל שעובר הזמן, הוא ימצוץ פחות ופחות מזון בשל תחושת השובע. במידה ובוחרים פטמה לא נכונה, התינוק יתעייף מהר יותר מהמציצה ויאכל פחות מהנדרש. הפתרון הוא לרכוש בקבוק שמגיע עם מבחר פטמות שונות מבחינת הגודל שלהן וגם מבחינת הצורה. דבר נוסף שמומלץ לבדוק בעת בחירת הפטמה הוא גודל החור שלה. ישנן פטמות עם חור שמתאים למזון דליל, למזון סמיך יותר ואפילו פטמות למאכלים טחונים. פטמות רב שלביות מתאימות במיוחד לדייסות ברמות סמיכות שונות. החומר שממנו עשויה פטמה איכותית הוא סיליקון רך וגמיש. המבנה שלה צריך להיות אורטודנטי, כלומר עליו לחקות את המבנה ואת הצורה של השד, זאת על מנת להרגיל את התינוק גם לינוק וגם לאכול מהבקבוק. בנוסף, פטמה צריכה לדמות את פעולת יניקת השד ולאפשר קצב אכילה איטי על מנת שתיווצר תחושת שובע ועל מנת שקצב היניקה יהיה אקטיבי. זכרו כי על האכלה להימשך כ-20 דקות לפחות, מכיוון שזהו הזמן האידיאלי להפעלת מנגנון השובע והעייפות שיעזרו לתינוק להתעייף בשלב הנכון של האכלה ולהירדם הרבה יותר מהר בסיומה.

מערכת עגליס