הטיפים שלנו

מה חשוב לבדוק כאשר קונים עגלות תינוק

אין תגובות מערכת עגליס 13/07/2013

 

תינוק חדש הצטרף למשפחה ואתם נמצאים בעיצומם של קניות מרובות, שימלאו את כל צרכיו של התוספת המכובדת. כשמדובר בעגלות, המבחר כה רב עד כי לעתים הוא מבלבל ולא תמיד יודעים לתת את הדעת על הדברים החשובים באמת. אז השאירו את הצבעים והקישוטים החמודים לסוף והתמקדו במה שיהוו באמת את השיקול לקנייה.

בודקים בציציות

מה חשוב לבדוק לפני שקונים עגלות תינוק?

1. סוג- איזו עגלה תהיה הנכונה ביותר לצרכיכם? ישנן עגלות משולבות, עגלות אמבטיה, עגלות טיולון וכדומה. לרוב, עגלת אמבטיה היא העגלה בה משתמשים בחודשי חייו הראשונים של התינוק. יחד עם זאת, אולי תספיק לכם עגלת טיולון שניתן להשכיב את המושב שלה למצב מאוזן לחלוטין.

2. בטיחות מעל הכל- החלטתם על סוג העגלה שברצונכם לקנות. ודאו כי היא מאושרת על ידי מכון התקנים הישראלי, רשומים עליה פרטי היצרן וכן שם היבואן ופרטי ההתקשרות איתו. התקנים מתייחסים לבלמים, לחוזק העגלה, משענת הגב שלה ועוד.

3. פתיחה וסגירה- ודאו כי העגלה שבחרתם היא נוחה לקיפול ולפתיחה. בלי מנגנונים מורכבים או תואר ראשון בהנדסה.

4. גלגלים-וודאו כי הגלגלים גמישים ויציבים ומסייעים במניעת טלטלת התינוק בזמן שהוא בעגלה. ככל שהגלגל גדול יותר הוא מאפשר אחיזה טובה יותר של העגלה. מצד שני, אם הגלגלים גדולים מאד, הם מקשים על הכנסת העגלה לתא המטען ברכב, או למעליות.

5. אחיזה- גם לידיות העגלה יש חשיבות. עליהן להיות נוחות, עבורכם ההורים הדוחפים את העגלה, להתכוונן בהתאם לגובה ההורים ונוחות לדחיפה. נסו לטייל עם העגלה כבר בחנות, וראו איך זה מרגיש לכם. כמו כן, חשבו אם אתם רוצים ידיות שניתן יהיה לתלות עליהן תיק. במקרה זה תרצו שתי ידיות ולא ידית נשיאה אחת.

6. משקל- עגלה קלה היא נוחה יותר להעמסה ברכב, לטיפוס איתה במדרגות וגם לקיפול שלה.

7. אחסון- תא האחסון נמצא בתחתית העגלה, מתחת למושב התינוק. וודאו כי הוא נוח לאחסון תיק תינוק, או כל דבר אחר, האם הוא פרקטי ונוח לשימוש. האם תרצו כמה שיותר מקום אחסון? אם כן, וודאו כי בעגלה יש תא אחסון נוסף בגבה.

8. נקיון- ודאו כי ניתן להסיר את בד הריפוד בקלות וכי הוא כביס.

9. גודל- ודאו כי העגלה שאתם בוחרים נכנסת לתא המטען של הרכב שלכם.

10. מחיר- אין כל סיבה מדוע לא למצוא עגלה איכותית וטובה במחיר הוגן. בצעו השוואת מחירים בין הדגמים השונים, ובהתאם לתקציב שקבעתם. לעיתים תגלו שישנם אף עגלות תינוק 2013 הנמכרות במחירים נוחים, כך שהמחיר לא בהכרח אומר שלא תוכלו לקנות עגלה חדשה.

כל הסיבות הטובות

רכישת עגלות לתינוק היא הליך מרגש וחשוב מאד. עגלה היא אחד הפריטים החיוניים ביותר עבור התינוק. היא משמשת לטיולים באוויר הצח ומאפשרת להורים לדחוף אותה בקלות, התינוק יכול להירדם בה בנחת ולהרגיש בטוח ומוקף בסביבת העגלה, שהיא גם מרווחת דיה כדי לאפשר מעבר אוויר. וודאו כי ניתן לכוון את העגלה עם הפנים פנימה והחוצה, כך שאם תרצו קשר עין עם התינוק, תוכלו לעשות זאת ע"י סיבוב המושב.

 

מערכת עגליס