הטיפים שלנו

מה חשוב לדעת בבחירת עגלת תינוק חדשה

אין תגובות מערכת עגליס 23/11/2017

כאשר למשפחה מצטרף חבר חדש, השמחה רבה. ההכנות לקראת הלידה מציפות את בני הזוג בהתרגשות רבה, ועל כן כשמגיע הזמן לבחור עגלת תינוק, לא תמיד פשוט לדעת מהי הבחירה הנכונה. לכן, מומלץ לקחת נשימה עמוקה ולקרוא את הסקירה הבאה.

הגדרת צרכים

נתחיל מזה שאין עגלת תינוק מומלצת אחת המתאימה לכולם. על כן, לפני שממהרים לחנות להתרשם מההיצע הרחב הקיים כדאי קודם להגדיר מהם הצרכים ומהם הדרישות של ההורים מהעגלה. הורים המצפים למשל לתאומים יצטרכו לבחור בעגלה שונה מהורים המצפים לתינוק אחד. מלבד עניין זה, חשוב להתאים את העגלה גם לגובהם של ההורים, וליכולת הפיזית שלהם לשאת את העגלה. ישנן עגלות בעלות משקל קל יחסית, ויש כאלו שהן כבדות הרבה יותר. משקלה של העגלה אינו מעיד בהכרח על מידת הבטיחות שלה. אופיים של ההורים ודרך חייהם משפיעים אף הן על הבחירה; מי שלמשל אוהב לצאת לטיולים, כדאי שייבחר בעגלה המתאימה לצורך זה. נושא נוסף שיש לשקול הוא גודלה של העגלה, והאם יש אפשרות להכניס אותה לתא המטען של הרכב. לעומת זאת, מי שנוסע בעיקר בתחבורה הציבורית, חשוב שישים לב שאינו בוחר בעגלה רחבה מדי שלא עוברת במעבר הצר של האוטובוס.

נוחות ובטיחות

בתוך מערך השיקולים של בחירת העגלה המתאימה, נמצאים כמובן שני שיקולים מרכזיים  – בטיחות ונוחות. כיום קיימים שני תקנים – ת"י 1888 ות"י 891, ויש לשים לב שהעגלה עומדת באחד מהם. תקנים אלו בודקים את החומרים שמהם עשויה העגלה, המעצורים שלה, גובה המשענת, חוזק הגלגלים ומוודאים שבעגלה לא קיימים אזורים חדים או מסוכנים. בבחירת העגלה חשוב לוודא כי קיים סימון ברור הכולל גם את שם היצרן, ארץ הייצור, שם היבואן ופרטיו. לאחר שנבדק נושא הבטיחות ניתן להתפנות לעניין חשוב לא פחות – נוחות השימוש בעגלה. במסגרת הדגמים הקיימים היום ניתן למצוא עגלות שלהן ידיות שונות, גבהים שונים, אופן קיפול שונה והושבה שונה של התינוק (עם הפנים להורים או עם הפנים קדימה). ענייני הנוחות הם כמובן אישים מאוד, ועגלה שנוחה מאוד לאחד יכולה להיות קשה לתפעול עבור אדם אחר.

תקציב

שאלת התקציב אינה תמיד פשוטה, במיוחד כשמדובר במוצר שנועד לשמש את המשפחה לזמן קצר יחסית. לפני שמתחילים לדון בסוגיה זו חשוב להבהיר עניין בסיסי; בחודשי חייו הראשונים, התינוק יבלה את זמנו במה שמכונה "אמבטיה". זוהי מעין מיטה המושכבת על שלדת העגלה, ולאחר שלושה חודשים היא מוחלפת בטיולון הרגיל. במקרים רבים ניתן לרכוב את הטיולון בלבד ללא האמבטיה. על כן, הורים רבים בוחרים בדגם שבו בחרו בני משפחה אחרים או חברים קרובים, ושואלים מהם את האמבטיה. מלבד דרך זו המאפשרת חיסכון רב, ישנן חנויות למוצרי תינוקות המאפשרות השכרה וליסינג של עגלות תינוק, וניתן גם לשקול אפשרות זאת.

המלצות

גם כשמדובר ברכישה של עגלת תינוק, אפשר לאמץ את המשפט "אין חכם כבעל ניסיון". כמעט כל הורה המתכונן ללידה מתחיל ללקט המלצות מסוגים שונים במגוון רחב של נושאים, וכל הליכה ברחוב הופכת לסקר שוק שמטרתו לבחון את עגלות התינוק הנעות ברחובות. ואכן, כדאי מאוד לשמוע מהורים אחרים מהי חוות דעתם על הדגמים השונים, ממה הם מרוצים בעגלה שבחרו ומה לדעתם טעון שיפור. בסופו של דבר את הבחירה יש לבצע לאחר שקלול של הגורמים השונים, על פי מידת חשיבותם להורים. שיהיה במזל טוב!

 

 

מערכת עגליס