הטיפים שלנו

מה יש לעשות בחופש ראש השנה/סוכות לילדים 2020?

אין תגובות מערכת עגליס 23/09/2020

אין ספק שאת שנת 2020 אנחנו לא נשכח, וכך גם הילדים. בתי הספר והצהרונים סגורים, וגם אפשרויות הבילוי מחוץ לבית מוגבלות ביותר. זוהי תקופה מורכבת, המכריחה אותנו, ההורים, לחשב באופן יצירתי יותר, ולנסות להעסיק את הילדים גם במסגרת המגבלות הקיימות. אז כיצד תוכלו לבלות עם הילדים וליהנות גם בזמן זה? הנה כמה הצעות.

מצא את המטמון מסביב לשכונה

כבר התרגלנו לכך שמגבלות התנועה מתעדכנות ומשתנות בכל יום, אך נכון לעכשיו, עדיין ניתן לצאת להתאוורר קצת עם הילדים מחוץ לבית. אז כדי להפוך את הבילוי בחוץ לקצת יותר מיוחד, תוכלו ליצור עבור הילדים משחק "מצא את המטמון". אחד ההורים יכול לצאת בערב ולטמון רמזים ופרסים קטנים במקומות שונים בסביבת הבית, וביום למחרת תוכלו לצאת ביחד למשימת "מצא את המטמון". אם יש לכם ילדים גדולים יותר בבית, תוכלו להיעזר בהם בתכנון ובביצוע וכך כל הילדים, הקטנים והגדולים, יזכו לבילוי משותף.

מכניסים את האוטו לבית

החגים זו בדרך כלל תקופה שבה המשפחה יוצאת לטיולים בחיק הטבע או לפחות למפגשים משפחתיים. אך כעת, הרכב משמש אותנו בעיקר לנסיעות קצרות לצורכי עבודה או הצטיידות. אז מדוע לא להכניס את האוטו הביתה? בוסטר לרכב ניתן גם לנתק מהמושב ולהכניס לחדר הסלון, לצרף לו אולי איזה מושב בטיחות ישן שאתם לא משתמשים בו, וכך ליצור עבור הילדים מעין רכב למשחק בתוך הבית. זאת גם ההזדמנות לנקות גם את הבוסטר היטב לקראת החזרתו לרכב.

משחק הסדר

נכון שכל השנה אתם מוצאים את עצמכם "מנדנדים" לילדים לסדר ולנקות את החדר שלהם? אם להיות כנים, הנדנודים הללו לא תמיד מועילים ולעיתים יש צורך בתמריץ משמעותי יותר. כעת, כאשר אנחנו נדרשים לבלות יותר ויותר זמן בבית, זה בדיוק המועד המתאים להכריז על עבודות יזומות בתחום סידור חדרי הבית. הגיע הזמן לסדר היטב את פינת העבודה, לרוקן מהמגירות את המחברות ששמרתם משנה שעברה וליצור סביבה נעימה יותר לילדים ולכם. כדי לרתום את הילדים לפרויקט, תוכלו להבטיח להם בילוי משותף לבחירתם בסיום הסגר או שדרוג של החדר שלהם באמצעות רהיט חדש או פריט עיצובי מיוחד.

יוצרים אלבומים

לכל אחד מאתנו יש בטלפון החכם אין-ספור תמונות. ברגע צילום התמונה אנחנו מתלהבים ושמחים ממנה, אך מהר מאוד היא נשכחת ונוספת למאגר הגדל והולך של תמונות אבודות. בהמשך, כשאנחנו מחליפים את הטלפון הנייד שלנו, התמונות נמחקות או נעלמות וכך אנו מאבדים את התיעוד של כל הרגעים היקרים שחווינו. אז אם אנחנו כבר בבית, אולי סוף-סוף נפנה את הזמן ללקט את התמונות האהובות ולבנות מהן אלבום אמיתי. זה יכול להיות אלבום וירטואלי וזה גם יכול להיות אלבום מודפס שנדפדף בו בשנים הבאות. כך לפחות תהיה לנו מזכרת אחת טובה משנת 2020.

מערכת עגליס