הטיפים שלנו

מה יש לעשות ביום העצמאות עם הילדים 2018

אין תגובות מערכת עגליס 12/04/2018

יום העצמאות מסמל את ראשית קיומה של מדינת ישראל המודרנית, ועל כן זוהי הזדמנות מצוינת להכיר אותה קצת יותר טוב. מדינת ישראל גדושה באתרים מרתקים המציגים את ההיסטוריה ארוכת השנים של חבל ארץ זה, ועל כן זהו הזמן להתחבר לאגדות ולסיפורים ולהעביר אותם גם לדור הבא – לילדים.

אטרקציות באזור המרכז

יום העצמאות חל השנה בתקופה האידיאלית – תקופת האביב. זהו בדיוק הזמן המתאים לטיולים. אין בהכרח צורך לנסוע שעות ארוכות ברכב, וניתן בהחלט למצוא אתרים אטרקטיביים וקרובים. באזור המרכז למשל קיימות שכיות חמדה רבות שכאלה. ביום העצמאות הקרוב מזג האוויר צפוי להיות חם ומתאים לטיולים, לכן ניתן בהחלט לבקר בשמורת חוף השרון ואף לערוך פיקניק נעים באזור. אפשר גם לטייל בנחל שורק (קרוב לפלמחים) וללכת במסלול קליל של 2.5 ק"מ שחלקו אף מתאים לעגלות תינוק. ניתן גם לבחור במסלולים קצרים יותר, להגיע לאי הצבים וכמובן לתצפת על הקורמורנים. בכל מקרה מומלץ להצטייד מראש בבגדי ים ובמגבות שכן בימים חמים נעים מאוד לטבול בנחל. מי שמעדיף טיול בעל אופי אורבני יכול כמובן לבחור לטייל בערים היפות של ישראל. ניתן למשל לבקר בשכונת נווה צדק בתל אביב, להמשיך לעבר טיול בשדרות רוטשילד וליהנות מגלידה צוננת.

אתרים בצפון

גם בצפון הארץ לא חסרים כמובן אתרים ואטרקציות, ואחד מהאטרקציות האלו הוא אתר דבורת התבור, שבימי העצמאות גם דואג לסדר אתר ייעודי למנגלים. בדבורת התבור ניתן לבקר במצפה הדבורים ובמכון לרדיית דבש והילדים ישמחו בוודאי להגיע לפינת החי או להשתתף בסדנאות יצירה מגוונות. מי שמטייל באזור הצפון יוכל גם לבקר במדעטק חיפה שכולל פעילויות המותאמות לכל המשפחה בהתאם לגיל הילד. הילדים מוזמנים להשתתף בפעילויות וליהנות מהמוצגים האינטראקטיביים המסייעים להם ללמוד את עקרונות המדע בעולמנו. אפשר כמובן גם לטייל בצבע בין הנחלים ובין ההרים, ומי שמעוניין לטייל עם עגלת תינוק או עם סלקל יכול להגיע לרמת הנדיב בזיכרון יעקב. כאן ניתן לשלב בין ביקור בעיר שעל ההר לבין ביקור בגן היפייפה שבו פורחים זנים מיוחדים וזורמים נחלים קטנים. ביקור במקום מלמד גם את ההיסטוריה של ההתיישבות היהודית באזור, וזוהי הזדמנות מצוינת לשיעור היסטוריה קצר לילדים. אתר מרתק נוסף הוא הגן הלאומי בקיסריה שבה ניתן להתרשם מהעתיקות שהותירו אחריהם הרומאים, שליטי העבר של האזור. ניתן לבקר בתיאטרון הרומי הידוע ובארמון הסמוך לים, ואם מזג האוויר נעים – אפשר גם לטבול בים.

אטרקציות בדרום הארץ

המטיילים בדרום הארץ ישמחו לגלות כי גם כאן קיימים אתרים המתאימים לכל המשפחה. פארק קרסו למדע מאפשר למשל מפגש עם עולם המדע והטכנולוגיה, ולצד התערוכות האינטראקטיביות שלו, ניתן גם להתנסות בפעילויות רבות המנגישות לילד את עולם הטבע והטכנולוגיה. הפארק נמצא בבירת הנגב, באר שבע, ששם גם ניתן למצוא מוזיאון נוסף לילדים בשם לונדע. גם כאן מסתמך המוזיאון על סקרנותם של הילדים ועל הרצון שלהם להבין את העולם שסביבם. מי שמעדיף חוויה קצת שונה, יוכל להגיע ל"חלב בראשית" (בתיאום מראש) ולפגוש בחיה שבדרך כלל איננו זוכים לראות – הגמל. הילדים יוכלו להאכיל את הגמלים ואת הבכרים, להתארח במאהל בדואי וליהנות מפעילויות נוספות. כל פעילויות אלו מסבות כמובן הנאה רבה למשפחה, אך יש לזכור לנהוג בזהירות ולא לשכוח להושיב את הילד בבוסטר המתאים לגילו. שיהיה חג עצמאות שמח!

מערכת עגליס