הטיפים שלנו

מה לעשות עם הילדים בחנוכה 2018?

אין תגובות מערכת עגליס 28/11/2018

 

חג האורות שוב בפתח, וכמו בכל שנה הורים רבים מתלבטים איך לבדר את הילדים הפעם. בכל שנה נדמה כי עלותן של האטרקציות השונות רק נוסקת, אך למעשה יש גם דרך אחרת. לצד הפסטיבלים וההצגות המושקעות (והיקרות) קיימות גם אפשרויות אחרות, חלקן אינן כרוכות בתשלום כלל וחלקן כרוכות בתשלום סמלי. אז לכבוד חג החנוכה של שנת 2018 – להלן מדריך קצר שיסייע לשמח את הילדים בלי לגרום לחור בכיס של ההורים.

 

לא עוזבים את העיר

השנה כידוע הייתה שנת בחירות במועצות המקומיות, וחג החנוכה הוא ההזדמנות הראשונה לראות כיצד דואגים בשלטון המקומי לרווחת התושבים. על כן, לפני שנוסעים לאטרקציות מרוחקות או יקרות – כדאי לבדוק אילו פעילויות חינמיות מתקיימות בעיר שלכם או בערים סמכות. למשל, בדרך כלל לקראת החגים מתקיימים אירועים שונים בספרייה העירונית, וניתן להגיע לשעות סיפור בעלות סמלית או לפעילויות יצירה המתקיימות במשחקייה שבמקום. בספריות העירוניות של תל אביב, למשל, מתקיימת סדנה להכנת חנוכיות ופעילויות יצירתיות אחרות, והעלות נעה בין שני שקלים לבין 30 שקלים. גם במרכזים הקהילתיים ישנן הפעלות שונות, ומומלץ להתעניין באתר האינטרנט של כל יישוב. אפשרות נוספת היא לבדוק האם בקניונים המקומיים מתקיימים אירועים חינמיים המתאימים לכל המשפחה.

 

 

מופעים והצגות במחיר סמלי

הורים המעוניינים לקחת את הילדים להצגות, אך לא רוצים לשלם כמה מאות שקלים על החוויה, יכולים לרכוש כרטיסים להצגות של "עולם האגדות" בעלות של 19.9 בלבד לכל כרטיס. במחזמר זה משתתפים כוכבי ילדים רבות כגון קופיקו, מיקי ורוי בוי.  ההצגות מתקיימות בבנייני האומה בירושלים ובנמל תל אביב, גם שישנה גישה נוחה וניתן להגיע עם טיולונים או עם עגלת תינוק. אפשרות אחרת היא להגיע ל"מרכז מהותי" בתל אביב, המקיים אירועי חנוכה מגוונים כגון: הצגות לילדים קטנים, השתתפות בכתבי חידה, פעילות מעצימה לילדים הנקראת "מסע בארץ האור" ועוד ועוד. הפעילות כרוכה בתשלום סמלי, מותאמת לגיל הילד (4 עד 12) ויש להירשם אליה מראש. הורים לילדים בגיל הרך יכולים גם להגיע למרכז טיף טף בחולון שם ניתן לרכוש כרטיס להצגות כגון "מעשה בחמישה בלונים" ו"גברת קרש ומר מערוך" בעלות סמלית של 25 ש"ח.

 

 

עולים לירושלים

חנוכה היא הזדמנות נפלאה לעלות לעיר הבירה, המציעה מגוון רחב של פעילויות מרגשות לכל המשפחה. במתחם התחנה החדש והנאה מתקיימות לאורך החג הפעלות שונות כגון הפנינה פיראטים, ערב משחקי קופסה, הדלקת נרות ואפילו מופעי להטוטים וריקודי סלסה. הכניסה למתחם אינה כרוכה בתשלום, אך ייתכן כי פעילויות מסוימות יהיו כרוכות בתשלום, וכדאי לבדוק את לוח אירועי הפעילות באתר האינטרנט של התחנה או בכתובת: https://www.itraveljerusalem.com/he/evt/hanukkah-shows-at-the-first-station/.

אם כבר הגעתם עד לירושלים, ניתן גם לבקר במוזיאון מגדל דוד ולצאת להרפתקת האוצר האבוד (בתאריכים 4.12 – 9.12). אורך הפעילות הוא כשעה וחצי והכניסה לילדים היא ללא תשלום. את הטיול בירושלים ניתן לסיים בפסטיבל חנוכליים שיתקיים בעיר העתיקה – מופעים מוזיקליים, הדלקת חנוכייה וסביבוני ענק – כל אלו ועוד; הכניסה – חופשית.

מערכת עגליס