הטיפים שלנו

מה לשאול כשבוחרים גן ילדים?

אין תגובות מערכת עגליס 25/03/2014

הילד או הילדה שלכם מצטרפים לגן חדש בקרוב? אתם מתרגשים מכך, אך יחד עם זאת חוששים לא מעט מהשינוי וגם מהמפגש עם המקום החדש הזה? אם כן, הכנה נכונה והערכות לקראת ההצטרפות לגן הילדים, יכולה להפיג את המתח ולעזור לכם ולילדיכם לעבור את התקופה הזו בשלום. מה חשוב לשאול ומה כדאי לבדוק לפני שבוחרים את גן הילדים? על כך, לפניכם.

שעות הפעילות של הגן

כשבוחרים גן ילדים, אחת הנקודות שכדאי לבדוק הן מהן שעות הפעילות של הגן. חשוב לדעת מאיזה שעה בבוקר הגן פעיל ועד איזו שעה הוא פתוח. אם אתם הורים עובדים ואתם מחפשים מסגרת שבה הילד שלכם יוכל להישאר כמה שיותר, חשוב שהמסגרת הזו אכן תציע לכם את המענה הזה ותספק את המרחב הבטוח והנעים לשהות בו.

אילו מתקנים יש בגן

בין אם מדובר בגן לילדים בוגרים יותר או אולי אפילו גן שהוא כמעין מעון עם מגוון של מוצרי תינוקות ומתקנים שונים המתאימים לגן הזה, חשוב לבדוק את מידת התאמתו לגיל הילד או הילדה שלכם ולבחון אילו מתקנים יש בו. המתקנים השונים, כמו משחקים וגם מוצרים להפעלות, עומדים לרשותם של הילדים בגן ועוזרים להם לפתח מיומנויות שונות. כדאי לבקר בגן ולבחון את המתקנים השונים, לצד רמת הבטיחות שבהם וגם הגיוון.

מי הוא צוות הגן

זוהי אחת הנקודות החשובות ביותר וגם כזו שיכולה להשפיע לא מעט על קבלת ההחלטה. כדאי לבדוק כמה אנשי צוות יש בגן, מי הוא הצוות שבמקום, האם יש לו ניסיון בטיפול בילדים ובכלל, גם יכולת מקצועית ברמה גבוהה. מכיוון שצוות זה עובד במקום והינו הגורם הקרוב ביותר לילד או לילדה שלכם במהלך היום, חשוב שיהיה זה צוות חם, מפנק, מקצועי וגם קשוב מאד לצרכיו של הילד. כדאי לפגוש, במסגר הביקור במקום, את הצוות עצמו ולבדוק מולו את הפרמטרים השונים החשובים לכם.

כמה ילדים יש בגן

אם חשובה לכם תשומת הלב האישית והטיפול האישי לכל ילד, כדאי לכם לבחור גן ילדים עם מספר מועט של ילדים. מכיוון שלא תמיד ישנה גישה וקירבה לגנים כאלה ומכיוון שלא כל גן כזה יכול להתאים, ישנם לא מעט גני ילדים עם מספר רב של ילדים. חשוב לבדוק בכמה ילדים מדובר ומהו מספרם של אנשי הצוות. במידה ומדובר בצוות גדול יחסית, הרי שגם אם ישנם לא מעט ילדים בגן, כל אחד יוכל לקבל את תשומת הלב האישית הנדרשת לו.

כמה זה עולה

בין אם מדובר בגן פרטי או בגן ששייך לעירייה, המחירים משתנים ונקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. חשוב לבדוק את העלויות, כמה עולה הגן, במה זה כרוך, מהן ההוצאות השונות הנדרשות לאורך השנה ובכלל כל פרט אחר שקשור בעלויות עצמן, בין אם בתחילת השנה או במהלכה.

מערכת עגליס