הטיפים שלנו

מה מומלץ שיהיה בחדר התינוק שלכם?

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

במזל טוב יש לכם תינוק חדש בדרך, איזו תקופה מרגשת, מאושרת ומלאת אתגרים! חדרי תינוקות הם הזדמנות נפלאה עבורכם, ההורים, ליצור לתינוקכם החדש מקום מקסים ומלא אהבה, חדר שימושי בהתאם לצרכים אך גם מעוצב ונעים. בעוד שיש טעם אישי לכל אחד ואחת, ישנם דברים כלליים שמומלץ שיהיו בחדר התינוק – על כך במאמר הבא.

מיטה

כמובן שמיטת התינוק נמצאת בחדר שלו – גם אם תתחילו בשינה משותפת וצמודה איתכם תוך תקופה רצוי להעביר את התינוק לחדר ומיטה משלו. מיטת התינוק צריכה להיות מעוצבת ולטעמכם האישי, כמו גם להתאים לעיצוב הכללי של חדר תינוק ספציפי. אך בעיקר עליה להיות איכותית, חזקה ובטוחה. עם מנגנון הגנה ונעילה איכותי לסורג הצד הנפתח, קרש חזק ומזרון קשה ועמיד.

בנוסף, לא יזיק להוסיף למיטה מכשיר שימוקם לצד המיטה ויאפשר לכם לשמוע מה מתרחש בחדר גם כשאתם בחדר אחר.

עיצוב נעים ורגוע – אך עם זאת מגרה

תינוקות צריכים לקבל גירויים תמידיים מהסביבה, זה מעודד יצירת קשרים חדשים במוחם המתהווה, מסייע להם ללמוד להכיר את העולם ולהתמודד איתו. כך שעיצוב חדרי תינוקות צריך להיות נעים ורגוע מבחינת צבעים ודוגמאות, אך עם זאת מגרה את חושי התינוק – הכוונה היא לצעצועים תלויים מתאימים ואיכותיים, דוגמאות על הקירות (כמו פרצופים למשל) ואפילו על התקרה, אפשרות לנגן מוסיקה וכן הלאה.

שידת החתלה

שידת החתלה היא מוצר חיוני עבור חדר תינוק, פעמים רבות השידה מגיעה כסט עם המיטה. שידת ההחתלה היא קודם כל מקום נוח ואידיאלי להחליף חיתולים, עיסויים אחרי אמבטיה וכו', אך בנוסף זהו פיתרון אחסון יעיל ונוח במיוחד. השידה צריכה להיות יציבה, עמידה ואיכותית, מעוצבת בצורה המתאימה לחדר ובנויה היטב כך שתשרת אתכם עוד שנים קדימה.

תאורת לילה

באופן כללי, רצוי להרגיל את התינוק לישון בחדר חשוך – כך השינה טובה יותר ברוב המקרים. אך בהחלט יש מצבים ותינוקות המצריכים תאורת לילה. כך שיש להתקין תאורת לילה חלשה ככל שניתן אך עדיין מספקת למתן תנאים לצרכים שונים כמו החלפה, חיפוש מוצץ וכדומה.

ארון

התינוק שלכם אמנם קטן, אך הוא מצריך שימוש בציוד רב… לכן חדרי תינוקות צריכים להכיל גם ארון איכותי ומתאים, ארון שיהיה נוח לשימוש ולאחסון בגדים, חיתולים, מגבונים וכיוצא באלו, אך בו בזמן יתאים גם לשימושים עתידיים ככל שתינוקכם יגדל ויהפוך לילד.

מיגון

נכון שבחודשים הראשונים התינוקות הקטנטנים לא עושים המון מבחינה פיזית, אך במהרה הם מתחילים לזוז, לגלות את העולם ולרצות לחקור כל דבר. הכוונה במיגון של חדרי תינוקות היא ל"פקקים" על שקעי החשמל, מוצרים למניעת טריקת הדלת על האצבעות, נעילות פנימיות לארונות או מגרות שלא רצוי שהתינוק יפתח, הגנות על פינות או אזורים חדים/מסוכנים על רהיטים וכיוצא באלו בהתאם לתנאי השטח בחדר התינוק שלכם.

עוד מגוון אפשרויות ובחירות עיצוב

מעבר למה שצוין שהם בהחלט פריטים הכרחיים בשלל חדרי תינוקות, יש כמובן עוד מגוון אדיר של מוצרים ואפשרויות לאבזר את חדר התינוק שלכם. החל ממוצרי אלקטרוניקה חדישים, צעצועים, רהיטים וכן הלאה. כמו כן אפשרויות העיצוב כיום הן בפועל אינסופיות ויש כל כך הרבה סגנונות ופריטים לבחור מהם, כך שתוכלו ליצור לתינוקכם חדר מקסים ביותר.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ