הטיפים שלנו

מה עושים כשקונים מוצרים יד שנייה לתינוק?

אין תגובות מערכת עגליס 07/05/2013

 

כאשר מתכוננים לקראת לידת תינוק או תינוקת, יש להיערך מבעוד מועד ולרכוש עבורו או עבורה מוצרי תינוקות הכרחיים כמו עגלה, מיטת תינוק, שידת החתלה, בגדי תינוקות, סל- קל, אמבטיה לרחצת התינוק, מוצרי טיפול וטיפוח כמו סבון, שמפו, משחות וקרמים, מוצרי הזנה ועוד. כל ההכנות לקראת התינוק הן מרגשות ומשמחות אך גם יקרות מאד ויש אנשים אשר מעדיפים לעיתים לרכוש מוצרי יד שנייה לתינוק, גם אם לא את כולם, אז לפחות חלקם.

יתרונות רכישת מוצרי תינוקות יד שנייה

היתרון המרכזי ברכישת מוצרי יד שנייה לתינוקות טמון בחיסכון עצום של כסף. לעיתים ניתן לרכוש עגלה יד שנייה, במצב מעולה וכמעט ללא שימוש, בחצי מחיר ממחירה המקורי! חיסכון זה עשוי להישמר עבור מוצרים נוספים או מוצרים אחרים עבור התינוק אותם אתם מעדיפים לקנות חדשים.

יתרון נוסף יכול להיות בשדרוגים שעשו בעלי המוצרים לפניכם. כך למשל ריהוט של חדר תינוקות יכול להיות צבוע בצבע מיוחד, בעל תוספת של ידיות מעוצבות או תוספת של חסימת המגירה מסגירה המונעת סגירה על אצבעות הילד. וכל זה במחיר זול יותר מהמחיר המקורי.

איך קונים מוצרי יד שנייה לתינוקות?

כאשר מחפשים מוצרים לתינוקות יד שנייה, חשוב לשים לב לכמה פרמטרים מרכזיים:

  1. בדקו אם המוצר במצב טוב. הוא לא חייב להיראות חדש מהניילונים אבל יש לבדוק את בטיחותו – במיוחד אם מדובר במוצרים אשר אמורים להגן על התינוק, ואשר הוא נמצא בהם זמן רב כמו מיטת תינוקת או עריסת תינוק, עגלת תינוק, טרמפולינה, סל – קל או אמבטיה לתינוק. גם צעצועים, אם רוכשים אותם יד שנייה, יש לוודא שהם בטוחים לשימוש התינוק – אינם שבירים או רעילים או מסוכנים בצורה כל שהיא.
  2. בדקו אם המוצר מתאים לכם ותואם את ציפיותכם. אם מראה העגלה למשל פחות חשוב לכם, אבל וידאתם את בטיחותה ואתם מעוניינים לחסוך – לכו על עגלה פחות שמורה מבחינת המראה אך זולה מאד. אבל ברוב המקרים להורים חשוב שהעגלה, גם אם היא יד שנייה, תיראה יפה ולכן בדקו אם המוצר שמוצע לכם מתאים לכם.
  3. בדקו אם עדיין יש אחריות על המוצר ואם יש בקשו אותה כדי שתעבור אליכם עם המוצר. במקרה שאין אחריות תוכלו לדרוש הוזלה במחיר. בנוסף וודאו שיש את כל החלקים ואם ניתן לקבל שירות במקרה הצורך בחנות בו נרכש המוצר.

מוצרי יד שנייה לתינוקות – הדרך להשקיע

דווקא החיסכון שברכישת מוצרי תינוקות יד שנייה מהווה השקעה בתינוק. הכסף שהצטבר יכול לשמש לרכישת מוצרים נוספים, להשתתפות בשחיית תינוקות או עיסוי תינוקות או סתם לחיסכון עבור התינוק לכשיגדל. לכן, לא פעם קניית מוצרי תינוקות יד שנייה היא הדרך הבטוחה והזולה למוצרי תינוקות איכותיים, אך חשוב תמיד לבדוק את כל הפרמטרים שהוזכרו לעיל כי במקרה של רכישה יד שנייה – אין אופציה להחלפה!

מערכת עגליס