הטיפים שלנו

מה צריך לבדוק כשרוצים לבחור בית חולים ללידה

אין תגובות מערכת עגליס 25/10/2017

כל לידה היא אירוע מרגש עבור בני המשפחה, אבל הפעם הראשונה מלווה בלא מעט התלבטויות, אשר נובעות בדרך כלל מחוסר ניסיון בתחום. בבואך לבחור בית חולים לקראת הלידה שלך, חשוב שתדעי על מה יש לשים דגש ועל מה אין טעם להתעכב. קיימות מספר מחלקות גדולות ליולדות בישראל, ובעיקר נמצאות באזור המרכז, כך שבמידה ואת מתגוררת באזור- בין אם בתל אביב, קריית אונו, רמת גן ואפילו רחוק יותר, מומלץ שתגיעי לביקור התרשמות מספיק זמן לפני תאריך הלידה המשוער.

האם ישנה חשיבות למרחק של בית החולים מהבית?

לידה היא דבר בלתי צפוי, ולתאריך הלידה המשוער לא תמיד ישנה משמעות של ממש- את יכולה לשאול את החברות שלך שהן כבר אימהות, ולהיווכח שנדיר מאוד למצוא אישה שבאמת ילדה בדיוק לאחר 40 שבועות של היריון. גם התפתחות של לידה אינה תמיד בקצב שניתן לצפות אותו מראש, ואת יכולה ללדת תוך שעות ספורות מתחילתם של הצירים, אך לעיתים גם רק יומיים אחר כך.    חשוב שתמצאי בית חולים שיהיה קרוב יחסית לבית שלך, משתי סיבות עיקריות:

  1. הגעה מהירה למחלקת היולדות בעת הצורך, במיוחד אם תרגישי בביתך שהלידה מתקדמת מהר והצירים מתחזקים, או שתהיה לך ירידת מים ויהיה ברור שאת חייבת להגיע לבית החולים כמה שיותר מהר.
  2. הגעה נוחה של בני המשפחה והחברים המתגוררים קרוב אלייך ושתרצי שיבקרו אותך, וכן חזרה מהירה הביתה לאחר האשפוז במחלקה.

מחלקת יולדות תל השומר הממוקמת במרכז הארץ, בקרבה נוחה למגוון יישובי הסביבה, ומהווה בשל כך מוקד משיכה לנשים המתגוררות בכל אזור המרכז ועל אף העובדה שישנם בתי חולים נוספים באזור. המחלקה הגדולה מאפשרת לכמות גבוהה של נשים לקבל שירות בו זמנית, כך שגם אם הגעת כשאת סמוכה מאוד ללידה עצמה ויש עומס רב במקום- סביר מאוד להניח שגם עבורך יימצא חדר לידה פנוי. לפני שאת בוחרת בית חולים, חשוב שתבדקי את כמות חדרי הלידה המצויים במקום ואת היחס בין כמות המיילדות ליולדות, כלומר כמה נשים נמצאות תחת טיפולן של אותה המיילדת בו זמנית. אם ברצונך ללדת בלידה טבעית, צייני זאת, ושאלי האם ישנם משככי כאבים טבעיים או מכשירים כמו כדור קפיצה לדוגמה, שיכולים לסייע לך בשעות הארוכות עד שתינוקך יגיע לעולם.

בחרת איפה ללדת? עכשיו כדאי שתבדקי עוד כמה דברים

לפני בחירת המקום המיועד ללידה, כדאי שתערכי סיור לא רק במחלקה עצמה, אלא גם מסביב לבית החולים וזאת בכדי להכיר היטב את דרכי הגישה אליו. היכרות טובה עם סביבת בית החולים תסייע לך בחיסכון של זמן יקר ביום הלידה, ותשרה עלייך ביטחון בכך שתדעי לאן בדיוק עלייך להגיע כאשר יגיע הזמן.

מערכת עגליס