הטיפים שלנו

מה צריך לדעת על בטיחות רהיטים בחדרי תינוקות?

אין תגובות agl-cdk 02/12/2012

קניית ריהוט לחדר התינוק היא עניין משמעותי עבור כל הורה, כשלצד העיצוב והסגנון של הרהיטים, חשוב ביותר לבדוק את תקני הבטיחות של הרהיטים שאנחנו קונים לחדר התינוק בבית. מכון התקנים הישראלי מבצע בדיקות מקיפות במיוחד למיטות ולריהוט נלווה המיוצר עבור חדרי תינוקות ואף פרסם הנחיות ברורות לגבי תקני הבטיחות של רהיטים אלו.

מה בודקים לפני שמעניקים לריהוט לחדר תינוקות את תווי התקן של מכון התקנים? ואיך אנחנו יכולים להיות בטוחים שקנינו ריהוט בטוח?

מה אומר התקן?

לפי תקן 682 של מכון התקנים, ישנם מספר דברים שחייבים להיבדק לפני אישורו של רהיט לחדר תינוקות כלשהו. בין אם מדובר ברהיט המיוצר בארץ או ברהיט מיובא מחו"ל, נבדקים מבנה הרהיט – תוך בדיקת הגימורים, כל החלקים המתפרקים, המידות של מיטת התינוק, הלול או העריסה וטיב החומרים מהם הם עשויים.

בנוסף, נבדק סוג העץ והציפוי שנבחר – בהקשר זה חשוב לציין שכל החלקים צריכים להיות צבועים בצבע פוליארתני נטול עופרת, שמונע הרעלה של התינוק. חשוב לדעת שהחומרים המאושרים על ידי מכון התקנים הם: עץ, לביד, מתכת, פלסטיק, בד ולוחות סיביים דחוסים כחיפוי תחתית בלבד.

בדיקה נוספת שמבצע מכון התקנים היא בדיקת עמידות באש של מזרן מיטת התינוק והלול, בדיקת הבד ממנו עשוי המזרן, יציבות הריהוט ויכולת הכיפוף והקיפול של רהיטים מסוימים כמו לולים ומיטות תינוק.

הכלל החשוב ביותר עבור ההורים שמתלבטים איזו מערכת ריהוט של חדרי תינוקות לרכוש היא לבדוק שמכון התקנים העניק את תו התקן לרהיט שאנחנו חושבים לקנות.

מה בודקים לפני הרכישה?

לפני שאנחנו קונים ריהוט לחדר התינוק חשוב לבדוק כמה דברים:

  • חשוב לבדוק שאין פינות חדות, חלקים מתפרקים או פגומים, צינורות פתוחים, סדקים בעץ וחורים שאצבעותיו של התינוק יכולות להיתפס בהם.
  • בדיקת הצבע – יש לבדוק שאין שאריות צבע, לקה או חומרים אחרים שעשויים להיות מסוכנים למגע התינוק.
  • בדיקת מנגנוני בטיחות – חשוב לבדוק גלגלי עצירה, מנגנוני נעילה, חגורות וכל מה שקשור למנגנוני הבטיחות של כל רהיט ורהיט.
  • קבלת הוראות הרכבה מדוייקות – חשוב לוודא שכל רהיט שאנחנו קונים ויש להרכיבו בבית, כולל גם חוברת הרכבה בעברית.
  • ישנו תו תקן מיוחד עבור מזרנים ומגיני ראש לתינוקות – ת"י 1548. יש לוודא כי המזרן שקנינו בעל תקן זה.
  • חוטים פרומים, סרטים למשיכה, חלקים מתפרקים – בעוד שישנם רהיטים מודולריים שכוללים משיכה, שינוי צורה או משחק עם המזרן או הכרית, חשוב מאד לוודא שהכל תפור ללא חוטים פרומים, שאין סרטים בולטים שהתינוק יכול למשוך בהם ושהחלקים המתפרקים הם בעלי מנגנון נעילה כלשהו.

לישון בשקט

בדיקת כל תקני הבטיחות לפני שקונים ריהוט עבור חדרי תינוקות, ימנע מאיתנו את החשש מסכנות מיותרות ותאונות מפחידות בבית. כדי לישון בשקט בלילה – אל תשכחו לבדוק את תו התקן ולוודא שקניתם את הטוב ביותר עבור תינוקכם.

agl-cdk

CDK Comp

הורים רבים מתלבטים אם לנסוע לטיול בחוץ לארץ עם התינוק והילדים. אין ספק כי נסיעה משפחתית אינה דומה לחופשה זוגית, ועל כן מומלץ להיערך מראש ולוודא כי יש בידי בני המשפחה את כל הציוד הדרוש. להלן מספר טיפים להתניידות קלה עם תינוקות וילדים בחוץ לארץ