הטיפים שלנו

מוצרי אמבטיה לתינוק

אין תגובות מערכת עגליס 20/08/2017

עבור רבים, אין כמו אמבטיה טובה ונעימה, במיוחד הורים שמפאת זמן קצוב נאלצים להסתפק במקלחת זריזה. אלא שתינוקות מתקשים לעתים להסתגל לסביבה הרטובה הזאת. נכון, בבטן הם חיו בסוג של אקווריום, אבל מאז הם כבר הספיקו לשכוח ולהתרגל ליבשה. תינוקות רבים חשים חרדה מהסביבה המוזרה הזאת שמכריחים אותם להיכנס לתוכה לפני השינה. אז איך בכל זאת אפשר להקל עליהם?

צעדים ראשונים

רחצה באמבטיה רגילה מתאימה בעיקר לפעוטות מעל גיל שנה. עד אז נהוג בדרך כלל לקלח את הקטנטנים באמבטיות קטנות יותר, שם הם מרגישים בדרך כלל בטוחים יותר. ישנן אמבטיות שכוללת מעמד מתאים וגם "דַפְנִי" ששומר על התינוק שלא יגלוש למים, וישנן אמבטיות מתקפלות המתאימות גם לנסיעות. בחלק מהאמבטיות הללו קיים מד-חום שמתריע במקרים שבהם המים חמים מדי. מי שנוח לו יותר, יכול לרכוש גם אמבטיה שמתאימה לכיור ויוצרת אצל התינוק תחושת ערסול. גם את האמבטיה הזאת ניתן בקלות לקחת לטיולים או להביא אתכם כשאתם מתארחים אצל קרובי משפחה. מי שרוצה לעשות אמבטיה ביחד עם התינוק יכול להיעזר ב"בטיה אמבטיה" שהיא מעין כרית שעליה ניתן להניח את התינוק. כך התינוק מרגיש בטוח ונהנה גם מקרבת ההורה אליו. כשמוציאים את הילד מהאמבטיה, אפשר לעטוף אותו במגבת רכה ומפנקת.

הבטיחות קודמת לכל

אמבטיה יכולה להיות חוויה נפלאה, ולכן כדי למנוע תאונות מומלץ להיעזר במוצרים נלווים. אחד הדברים הראשונים שכדאי לקנות בחנות למוצרי תינוקות הוא שטיח למניעת החלקה. מדובר בשטיח מפלסטיק שמצמידים אותו לרצפת האמבטיה וניתן למצוא אותו במגוון של צורות וצבעים. אפשר למשל לבחור בשטיח בצורת ליוויתן וכך גם להסביר לילד על עולם המים ולהעשיר את שעת הרחצה בעזרת משחק עם הילד. את התינוקות הקטנים שעוד לא מרגישים בנוח במים אפשר להושיב במושב טבעת מיוחד המותאם לאמבטיה, שנצמד אף הוא לדפנותיה.

ממשיכים את הכיף באמבטיה

מכירים את זה שהילד רוצה להכניס את הצעצוע החדש והחשמלי שלו לאמבטיה?. לא תמיד קל לשכנע ילד לוותר על הצעצוע שהוא נקשר אליו, גם כזה שיום למחרת כבר יזרוק וישכח. אבל בחנות מוצרי תינוקות אפשר למצוא היום צעצועים שפועלים על סוללות כגון "ברז ללא הפסקה", והללו מאפשרים לילד לפתח את המיומנויות המוטוריות שלו. בחנויות למוצרי תינוקות ניתן למצוא גם משחקי אמבטיה אחרים שבאמצעותם ניתן לסייע לילד להתפתח ולהוציא עוד קצת אנרגיה לפני השינה.

משחקי דמיון

מבוגרים רבים רוצים לחזור לתקופת הילדות וכשרואים ילדים משחקים באמבטיה, לא קשה להבין אותם. ילדים יכולים לקחת כמה דליים צבעוניים, כמה ברווזונים חמודים ולהמציא עולם שלם שיכול לרתק אותם במשך זמן רב. כך שלא תמיד יש צורך בציוד מתוחכם. צבעים לאמבטיה או קוביות מתאימות שניתן להדביק על הקיר יספיקו להם כדי ליצור עולם ומלואו. בסופה של האמבטיה אפשר לאסוף את כל המשחקים בסל רשת ולתלות אותם לייבוש עד לאמבטיה הבאה.

מערכת עגליס