הטיפים שלנו

מוצרי תינוקות – האם כדאי לקנות חדש, יד שנייה, ליסינג או להשכיר?

אין תגובות מערכת עגליס 15/07/2013

 

רק כשנולד לנו תינוק, במיוחד אם מדובר בילד ראשון, אנו מבינים את כמות הפריטים הבלתי נתפסת שיש לרכוש עבורו. חלקם ישמשו אותו תקופה קצרה מאד, אולם אי אפשר בלעדיהם. אחרים, ישמשו אותו לאורך זמן ויש גם קבוצת פריטים שיהיה בהם שימוש שוטף וחידוש המלאי שלהם באופן תדיר. העלויות גבוהות, חבל להשקיע בפריט לחודשים ספורים בלבד. מה עושים? חדש או משומש? השכרה או קנייה?

סדרי עדיפויות

יש אין ספור מוצרי תינוקות שיש להיערך ולרכוש אותם. זה מתחיל מהטיטולים, שיש צורך בכמויות גדולות מהם ומסתיים בחדר תינוקות מאובזר ומעוצב. הורים רבים רוצים לספק לתינוקם את הטוב ביותר, הבטוח ביותר והנוח ביותר. יחד עם זאת, ישנם מוצרים שפשוט חבל על ההשקעה הכספית בהם, מאחר והם משמשים את התינוק לתקופת זמן קצרצרה בלבד. עם השנים התפתחה מגמה, יחד עם ההבנה כי מוצרים יד שנייה אינם בהכרח בלויים, שבורים או מסוכנים, אלא מוצרים שעברו תינוק אחד והם עדיין טובים, בטוחים ונוחים לשימוש. כך נולדה לה תרבות המוצרים יד שנייה ולצידה השכרת מוצרי תינוקות. לא תמיד מומלץ לבחור באופציה הזו אולם אין ספק שהיא מקלה מאד על ההורים, לפחות בכל הנוגע להוצאות הכספיות.

חדש מהניילונים

מוצרי תינוקות שהם בגדר חובה הם אלו המשמשים אותו מיום היוולדו. רובם צריכים להיות חדשים, כמו למשל מוצצים ובקבוקים. עליהם להיות סטריליים, ללא קרעים או סדקים בפטמה ולא מומלץ להעביר אותם מתינוק אחד לאחר.לקטגוריה זו מצטרפים משחות לתינוק, מאחר וכל תינוק מגיב להן אחרת ויש להתאים לו את זו הטובה ביותר, וכן מוצרי רחצה. כשעוברים לפריטים גדולים יותר כדאי לעצור רגע ולבחון את האפשרויות האחרות העומדות בפניכם, מלבד קניית מוצר חדש.

עריסה היא מקום משכבו של התינוק מיום היוולדו ועד לגיל שלושה חודשים, אז יש להעבירו למיטת תינוק. חבל מאד להשקיע סכום כספי במוצר שישמש אתכם זמן כה קצר. במקרה זה, מומלץ לחפש אפשרות של קניית מוצרי תינוקות שהיו בשימוש, כלומר יד שנייה, או אפילו למצוא חנות המאפשרת השכרת מוצרי תינוקות. הרעיון העומד מאחורי ההשכרה הוא כי תקבלו מותר, דווקא חדש, וללא הצורך לקנות אותו במחיר מלא. תוכלו לשלם דמי שכירות חודשיים עבורו, ובתום התקופה תוכלו להחזיר אותו לחנות. זהו רעיון מצוין אשר חוסך הוצאות גבוהות. כך הוא הדבר גם בעגלות תינוק.

מתגלגלים בזול

עגלות תינוק נחלקות למספר סוגים, כאשר הסוג הראשון הוא עגלת אמבטיה, המשמש את התינוק בחודשי חייו הראשונים. העגלה קרויה כך מאחר והיא מורכבת ממושב גדול ועגול, או אובאלי, המאפשר שכיבה מוחלטת של התינוק. לאחר מספר חודשים עובר התינוק לעגלת טיולון, אותה ניתן להטות מעט כלפי מעלה ולאפשר לו שכיבה מוגבהת יותר ועד לתנוחת ישיבה. וממש כמו במקרה העריסה, עגלת אמבטיה ניתנת להשכרה, מאחר והשימוש בה הוא לתקופה קצרה בלבד ופשוט חבל על הכסף. כמובן שאם תכנתם קנייה יד שנייה של העגלה ונתקלתם בעגלה לא תקנית, עם גלגלים שחוקים ושאינה מרווחת דיה, תפעילו שיקול דעת ואל תקנו אותה. קניית מוצרי תינוקות צריכה להיות מלווה בשיקול דעת ובחינה מדוקדקת של כל מוצר ולצידו השאלה אם ניתן להסתפק גם במוצר יד שנייה.

 

מערכת עגליס