הטיפים שלנו

מחשבון הריון – מה זה בדיוק מחשב?

אין תגובות מערכת עגליס 20/10/2020

הריון הוא תהליך נפלא ומרגש אך גם בלתי צפוי. כל אישה חווה אותו קצת אחרת, וגם האורך של ההריון משתנה מאישה לאישה ומהריון להריון. אז איך בכל זאת אפשר להתכונן לקראת הלידה? אחד הכלים הוא מחשבון ההריון. מחשבון זה מאפשר לנו לדעת מהו שלב ההריון שבו האישה נמצאת ומתי היא צפויה ללדת. כיצד כלי זה פועל ואיך הוא יכול לסייע לנו במהלך ההריון ובהכנה ללידה? כל הפרטים מייד.

איך סופרים הריון?

אם תשאלו אישה הרה באיזה חודש היא נמצאת, אל תתפלאו אם תקבלו חזרה תשובה בשבועות. זאת לא טעות, תקופת ההריון נספרת בשבועות ולא בחודשים, כאשר אורכו הממוצע של הריון הוא 40 שבועות. אך שימו לב למילת המפתח "ממוצע". כאמור, הריון הוא תהליך מאוד אישי וגם האורך שלו משתנה מאישה לאישה. ישנם נשים היולדות בשבוע ה-38, ואילו אחרות "מושכות" את ההריון גם עד השבוע ה-42. את שבוע ההריון תשמעו כבר בעת הבדיקה הראשונה אצל רופא/ת הנשים, ואז תגלו כי כבר בהיותו עובר, עוד לפני התור הראשון לטיפת חלב, התינוק שלכן נדרש לעבור שלבי התפתחות קבועים. בכל שבוע העובר צפוי לגדול ולפתח מערכות שונות, ולכן בהתאם לשבוע נקבע גם מועד הבדיקות הסדירות של ההריון.

מחשבון הריון

מכיוון ששבוע ההריון נחוץ לנו לצורך קיום מעקב מסודר אחר שלבי ההריון והתפתחות העובר, צריך לדעת איך לחשב אותו. אך זו אינה משימה פשוטה. מרבית הנשים אינן יכולות לדעת בדיוק מתי אירע הביוץ וההפריה, ולכן לא נוהגים לספור את שבוע ההריון מיום ההפריה. במקום זאת, בוחרים ביום שקל יותר לעקוב אחריו – היום הראשון של הווסת. כך, כאשר האישה כבר מגלה שהיא בהריון, היא בדרך כלל תהיה לפחות בשבוע ה-5 של ההריון, כלומר לפחות חודש אחרי קבלת הווסת. כדי לחשב את שבוע ההריון בקלות, ניתן לחפש באינטרנט מחשבוני הריון, להקליד את תאריך היום הראשון של הווסת ולקבל את שבוע ההריון המעודכן. עם זאת, חשוב לדעת כי מחשבונים אלו אינם בהכרח מדויקים; כדי לחשב את שבוע ההריון הם מניחים שמחזור האישה הוא 28 יום, וכידוע – נתון זה אינו נכון לכל אישה. לכן, כדי לקבל מידע מדויק יותר, תמיד מומלץ לפנות לרופאים.

תאריך הלידה הצפוי וההכנה ללידה

לצד גילוי שבוע ההריון, מחשבון הריון יכול כאמור לתת לנו תאריך לידה משוער. אז נכון, זה לא תאריך מדויק, ומרבית הסיכויים שגם אם כתוב לכן שתלדו ב-2.2.22, אתן תלדו ביום אחר. אך לתאריך הלידה המשוער יש בכל זאת תפקיד חשוב – הוא מאפשר לכן להתכונן לקראת יום הלידה ולהכין את כל הציוד הדרוש לקראת בואו של התינוק. אז הנה הפריטים המרכזיים שכדאי שיהיו בבית עוד לפני הלידה:

  • עגלת תינוק: עגלות תינוק הן אחד המוצרים השימושיים ביותר בחודשי חייו הראשונים של התינוק, ומומלץ לבחור עגלה מתאימה מראש.
  • ריהוט לתינוק: לפני הלידה רצוי לבחור ריהוט בסיסי כגון מיטת תינוק, שידת החתלה ועריסה לחודשי חייו הראשונים של התינוק
  • ביגוד: במסגרת חבילת לידה, תוכלו לבחור ביגוד בסיסי שיתאים לתקופה הראשונה של אחרי הלידה.

זוהי כמובן רק רשימה חלקית של הציוד הדרוש לקראת הלידה, ואחרי שתדעו מהו תאריך הלידה המשוער יהיה לכן זמן מספק להתכונן ליום הגדול.

מערכת עגליס