הטיפים שלנו

מיטת מעבר – איך ומתי לקנות?

אין תגובות מערכת עגליס 31/03/2020

כאשר התינוק בא לעולם, אנחנו רוצים להעניק לו סביבה חמה ומחבקת. לכן, בימים הראשונים שלו אנחנו נעזרים בעריסה קטנה וניידת שניתן למקם בקלות בחדר ההורים או לעבור איתה לחדרים האחרים בבית. בהמשך, כשהתינוק קצת גדל ומתחיל לעמוד בכוחות עצמו, אנחנו כבר מעבירים אותו למיטה המתאימה לצרכים החדשים שלו. אך בשלב מסוים, גם מיטת התינוק הופכת להיות קטנה מדי ונדרשת מיטה נוחה יותר שיכולה לתמוך בפעוט ולאפשר לו שנת לילה טובה. לשם כך עומדת לרשות בני המשפחה מיטת המעבר, וכדי לדעת כיצד לבחור את המיטה הנכונה עבורכם, תוכלו לקרוא את הדברים הבאים.

מתי כדאי לקנות מיטת מעבר?

התינוק שלכם גדל, וכעת הפעוט אפילו יודע לעמוד ואף לטפס מעבר למעקה הביטחון של המיטה שלו. בשלב זה, כאשר גילו של התינוק נע בין שנה וחצי לשנתיים, המשך השימוש במיטת התינוק עלול להתגלות כמסוכן ביותר. בגיל זה הפעוטות הופכים להיות עצמאיים יותר, אך הם עדיין אינם יכולים להעריך כיאות את הסכנות שסביבם. הטיפוס מעבר למעקה המיטה עלול להסתיים בנפילה מסוכנת, ועל כן, זאת העת לבחור מיטת מעבר חדשה שתאפשר לפעוט לרדת בכוחות עצמו מן המיטה באופן בטוח. במקרים אחרים, להיבט הבטיחותי מתווסף שיקול נוסף – תינוק חדש הצפוי להצטרף למשפחה. אם זה המצב, אין טעם לרכוש מיטת תינוק נוספת, שכן תוך כמה חודשים ספורים מיטת התינוק תהיה גדולה מדי עבור הפעוט. במקום זאת, רצוי לרכוש מיטת מעבר איכותית ולפנות את מיטת התינוק לרך הנולד.

כיצד בוחרים מיטת מעבר?

בחנות עגליס תוכלו למצוא מגוון של מוצרים לתינוקות: עגלת תינוק, כיסאות בטיחות, תיקי עגלה, משחקים, וכן – גם מיטות מעבר. הבחירה במיטה תלויה כמובן בטעם אישי ובסגנון העיצוב של החדר, אך מלבד זאת, חשוב להתחשב גם בקריטריונים הבאים:

  • מידות: לפני שרוכשים מיטת מעבר, חשוב כמובן לבצע מדידות מקיפות בחדר ולוודא כי גודלה של מיטת המעבר מתאים לשטח העומד לרשותכם. לרוב, האורך של מיטת המעבר ינוע בין 125 ס"מ לבין 140 ס"מ והרוחב יעמוד על כ-70 ס"מ.
  • חומרי גלם: מיטת מעבר נדרשת להיות בטוחה לשימוש לילדים. לכן, כדאי לבחור מיטה העשויה חומרי גלם איכותיים שיתמכו במשקל הילד.
  • בחירת מזרן: אחד החלקים החשובים ביותר במיטה, הוא דווקא המזרן. כדי שיוכל לתמוך כראוי הפעוט, אין זה מומלץ לבחור במזרן רך מדי ורצוי להתייעץ עם נציגי השירות בנוגע למידת הקושי המומלצת של המזרן.
  • הרכבת המיטה: מלבד המאפיינים של המיטה עצמה, חשוב להתייחס גם לאופן ההרכבה שלה. כדי להגן על בטיחות הילד, יש להרכיב את המיטה היטב ולבדוק כי לא נותרו ברגים לא מהודקים או פינות חדות. במקרים מסוימים, ניתן לפנות לקבל סיוע מקצוע בנושא זה.

לסיכום, מיטת מעבר מאפשרת לפעוט שלכם ליהנות משנת לילה טובה ובטוחה. כדי לבחור במיטה המתאימה תוכלו להתרשם מהמבחר הקיים באתר האינטרנט של החנות, ולהתייעץ עם נציגי השירות של עגליס.

מערכת עגליס