הטיפים שלנו

מנשא כתפיים – מה זה בדיוק?

אין תגובות מערכת עגליס 04/11/2019

כאשר תינוק חדש מצטרף למשפחה, להורים חשוב להעניק לו את כל ההגנה הדרושה לו ולשמור על תחושה של קרבה וחום. לצד זה, כדי שהתינוק יתפתח כראוי, חשוב לאפשר לו להכיר את הסביבה וליצור קשר עם בני המשפחה האחרים. בדיוק לשם כך נוצר המנשא; התינוק שבמנשא חש את דפיקות הלב של ההורה, והמגע הגופני הקרוב מרגיע אותו. במקביל, התנוחות השונות שמאפשר המנשא מקל על התינוק להביט בעולם שסביבו ולהכיר אותו. כך, הפך המנשא לאחד הפריטים הנדרשים ביותר להורים, ובשוק ניתן למצוא דגמים רבים העונים על צרכים שונים. אחד מדגמים אלו הוא מנשא הכתפיים המתאים לשימושים שונים. במאמר הבא תוכלו לקבל את כל המידע על המנשא הייחודי הזה.

 

מה זה מנשא כתפיים?

לקראת הלידה, ההורים מרכיבים לעצמם חבילת לידה מתאימה, בוחרים בקפידה מיטת תינוק, ובוחנים ביסודיות את עגלות התינוק המוצעות בשוק. בחנויות ניתן להתרשם גם ממנשאים לתינוק, אך בדרך כלל ניתן לראות את המנשאים הרגילים המאפשרים לשאת את התינוק על הבטן או על הגב. מנשאים מסוג זה הם פתרון מצוין לתינוקות רכים, אך כאשר התינוק גדל קצת, הצרכים שלו משתנים. בגיל 6 חודשים התינוק כבר מתחיל לנסות לזחול ולשבת, והוא הופך להיות לייצור סקרן הרוצה לחקור את הסביבה שלו. בשלב זה, ניתן בהחלט לשקול לשאת את הפעוט במנשא כתפיים. כמו כן הוא, מנשא כתפיים מאפשר לשאת הפעוט בבטחה על כתפי ההורים וכך להעניק לו זווית ראייה חדשה ותנועתיות רבה. מנשא כתפיים יכול להיות גם אפשרות אידאלית להורים האוהבים לטייל הרבה; המנשא משחרר את הידיים של ההורה והאופן שבו התינוק יושב בו נוחה הרבה יותר מבחינת החלוקה של המשקל. 

בחירת המנשא המתאים

חנות מוצרי תינוקות מציעה לרוב מגוון רחב של מנשאים לתינוק, אך לא כל מנשא יתאים בהכרח לצרכים של ההורה או של הפעוט.

כדי לבחור במנשא הכתפיים המתאים שימו לב לנקודות הבאות:

  • נוחות השימוש: לפני רכישת מנשאים, חשוב מאוד להתנסות במוצר ולוודא כי הוא נוח לשימוש. חנות מוצרי תינוקות תוכל לתת הדרכה מלאה באשר לאופן השימוש הנכון והנציגים יוכלו להדגים את הדרכים השונות להיעזר במוצר.
  • התאמה למשקל הילד: בשוק ישנם מנשאים רבים, ולא כולם מתאימים בהכרח לכל גיל ולכל משקל. ישנם מנשאים המיועדים לתינוקות מגיל חצי שנה, אך אחרים מתאימים לשימוש רק כאשר הפעוט מגיע לגיל שנתיים. לכן, ודאו שאתם בוחרים במנשא העונה על הצרכים שלכם.
  • קיפול נוח: אם אתם מעוניינים במנשא כתפיים לצורך טיולים, מומלץ מאוד לברר כיצד מקפלים ומאחסנים את המנשא. מנשאי כתפיים כוללים בדרך כלל מוטות תומכים ואמצעי הגנה נוספים, ולכן רצוי לבחור בדגם המתקפל בקלות. כך, אם אינכם משתמשים במנשא, תוכלו לשאת אותו בנוחות בתוך תיק הטיולים.
  • אחריות: בדקו מהי האחריות הניתנת למנשא ומה היא כוללת.
  • חומרי גלם: בדקו מאילו חומרים נוצר המנשא. רצוי לבחור מנשא מחומרי גלם איכותיים המתנקים בקלות. כך מנשא הכתפיים יוכל לשמש אתכם במשך שנים רבות.

מערכת עגליס