הטיפים שלנו

איך מקבלים את מענק הקורונה בעבור משפחות עם ילדים?

אין תגובות מערכת עגליס 19/04/2020

נגיף הקורונה, שהתפשט במהירות מסין לעולם כולו, שינה לבלי הכר את שגרת החיים שלנו. מקומות עבודה רבים נסגרו, בתי הספר והגנים סגרו את שעריהם, ועובדים רבים הוצאו לחופשה ללא תשלום שמועד החזרה ממנה טרם נקבע. במקומות עבודה אחרים העובדים ממשיכים לעבוד מן הבית, אך היקף התפוקה ירד ואיתו צנחו גם ההכנסות של כל משפחה. ההוצאות לעומת זאת עלו – הילדים שעד עכשיו אכלו במסגרות החינוך נמצאים בבית, וגם הוצאות חשמל והמים עלו בהתאם. כדי להקל על המשפחות, המדינה בנתה תוכנית סיוע המציעה מענק עבור ילדי המשפחה. מהו אותו המענק וכיצד מקבלים אותו? כל הפרטים במאמר הבא.

מי זכאי למענק הקורונה?

מגפת הקורונה גורמת לכל משפחה להשתדל לצמצם משמעותית את ההוצאות שלה. עם זאת, מטבע הדברים למשפחות עם ילדים יש הוצאות רבות יותר, ולכן הוחלט לתת מענק למשפחות העומדות בתנאים הבאים:

  • משפחות שיש להן לפחות ילד אחד שגילו נמוך מ-18.
  • המענק יינתן גם עבור ילד שמלאו לו 18 בחודש אפריל של שנת 2020.
  • המענק יינתן גם עבור ילדים שייוולדו עד לתאריך 15.4.20.
  • המענק יינתן עד 4 ילדים לכל משפחה.

מהו המענק וכיצד מקבלים אותו

מענק הקורונה יינתן למשפחות המקבלות קצבאות ילדים והוא יועבר ישירות לחשבון הבנק שאליו מופקדת הקצבה מדי חודש. את המענק נותן ביטוח לאומי והוא ניתן באופן אוטומטי מבלי שיהיה צורך להגיש בקשת תביעה או לפנות לביטוח לאומי. סכום המענק תלוי בכמות הילדים בכל משפחה, כאשר עבור כל ילד תקבל המשפחה 500 ש"ח; בהתאם לזה משפחה עם ילד אחד תקבל 500 ש"ח, משפחה עם שני ילדים תקבל 1,000 ש"ח ומשפחה עם שלושה ילדים תקבל 1,500 ש"ח. משפחות שיש להן 4 ילדים ומעלה יקבלו מענק של 2,000 ש"ח ישירות לחשבון הבנק. קבלת המענק אינה מצריכה כאמור הגשת בקשה מיוחדת, אך אם מתעוררות שאלות ניתן לפנות לביטוח לאומי בערוצי התקשורת השונים.

מה ניתן לעשות במענק?

מענק הקורונה נועד לספק תמיכה כלכלית למשפחות בתקופה קשה זו, והוא ניתן ללא קשר למצבה הפיננסי של המשפחה. כל משפחה רשאית כמובן לעשות כרצונה במענק, ואין כל הגבלות באשר לאופן השימוש בו. המענק יכול לשמש בין היתר לדברים הבאים:

  • רכישת מזון למשפחה: המענק יכול לשמש לרכישת מזון לבני המשפחה בתקופה מאתגרת זו. שימו לב כי כיום ההמלצה היא לרכוש את המזון בהזמנה מקוונת.
  • רכישת מוצרים לתינוקות ולפעוטות: מוצרים כגון חיתולים, מזון וביגוד הם חלק לא קטן מהוצאותיה של משפחה עם תינוקות ופעוטות, והמענק יוכל לסייע לכם לרכוש פריטים אלו.
  • רכישת צעצועים לילדים: במידת האפשר, תוכלו להשתמש במענק לשם רכישת צעצועים לילדי המשפחה. משחקי קלפים, משחקי קופסא ומשחקי יצירה יוכלו לסייע לכם להפוך את השהות בבית לנעימה יותר.

לסיכום, המענק למשפחות עם ילדים מופקד אוטומטית בחשבון הבנק של מקבלי קצבת ילדים. מענק זה לא מחליף קצבאות אחרות או הטבות נוספות הניתנות לבני המשפחה, והוא נועד לתמוך במשפחה ולסייע לה בשעה קשה זו.

מערכת עגליס