הטיפים שלנו

מקום קטן עיצוב גדול

אין תגובות מערכת עגליס 05/05/2014

 

החדר של התינוק או התינוקת שלכם הוא ממלכה, חדר שצריך להיות גם נעים לתינוק, גם נעים לכם, וגם, או אולי בעיקר – נוח. הצבעים צריכים להיות מתאימים ותואמים, האביזרים צריכים לתמוך בתינוק ובכם, התאורה צריכה להיות חכמה, והכול צריך להיות נגיש.

כדי להצליח להפוך את החדר של התינוק שלכם למשהו נוח ונעים, אספנו כמה כללים והנחיות, אשר יעזרו לכם לקבל פרספקטיבה רחבה יותר על עיצוב חדרי תינוקות. כמובן שכל בית וחדר נראים קצת אחרת, וכל משפחה תהיה עם הרגלים שונים, לכן ניסינו לתת רעיונות כללים מספיק כדי שיתאימו לכמה שיותר משפחות, אך ספציפיים דיו בכדי להיות בעלי משמעות בשבילכם.

ריהוט ומיקום בחדרי תינוקות

המיטה של התינוק היא מלאכת מחשבת, מכמה סיבות. הראשונה היא, כמובן, שיהיה לתינוק שלכם נוח ונעים לשהות בה, עם תחושה של ביטחון ורוגע. היא צריכה להיות יציבה, חזקה ועמידה, ובטוחה לשימוש. הסיבה השנייה היא ארגונומית, שכן היא צריכה להיות נוחה גם לכם, להכניס ולהוציא ממנה את התינוק.

השלישית היא יופי, שכן חדר נאה נותן תחושה נעימה, גם להורים וגם לתינוק, ואם תראו תמונה יפה בכל פעם שאתם משכיבים את התינוק לישון, או מרימים אותו כשהוא התעורר, הוא יחוש זאת, ויהיה תינוק שמח יותר. לכן כשאתם מחפשים מיטה לתינוק, מעבר לנתונים הראשוניים של גודל ועלות, בדקו כי נוח לכם להשתמש בה, ושהיא יפה, בטיחותית ונוחה.

אל תקנו את המיטה הקטנה רק כי התינוק קטן, כי הם גדלים מהר. מיטת תינוק שימושית לזמן ארוך, בעיקר אם רוכשים מיטה איכותית, שעומדת בהזזות, תנודות, ובעלייה של משקל התינוק כשהוא גדל. מיקום המיטה לרוב יהיה כזה שתוכלו לשמוע את התינוק, כך שלא יהיה רהיט שיחסום את הצלילים מלהגיע אל מחוץ לדלת.

אחסון, אווירה ותאורה

הבחירה בארון או ארונית לצד המיטה יכולה להיות בחירה הרת גורל. הארונית או השידה היא לשימושכם השוטף, ואם זה הילד הראשון שלכם, אולי עדיין אין לכם את התמונה המלאה על מה צריך שיהיה לכם באופן שוטף וזמין ליד המיטה. התייעצו עם חברים וחברות, וקבלו רושם של איך זה יכול להיות מושלם. השידה צריכה להיות גדולה מספיק להכיל את כל מה שאתם צריכים ליד מיטה, וזה לא מעט.

וודאו כי המיקום של הארון לא יהיה צמוד למיטה, ושפתיחת הדלתות והמגירות לא תחסום את המיטה, שכן זה יוצר תחושה לא נעימה, וגם עלול להיות לא נוח. לגבי יצירת אווירה, חשוב להשתמש בצבעים רכים, ווילונות נעימים, ולוודא כי אין נורות חשופות, אלא שימוש חכם באור צהוב, נעים ורך, לכם ולתינוק. אם מדובר בחדר גדול, רצוי להפריד בין חלק למשחקים וחלק לשינה. בחדר קטן רצוי להימנע מכך, שכן החציצה תיצור תחושה של חוסר מקום ומחנק.

 

 

מערכת עגליס