הטיפים שלנו

איך מתארגנים לחופשת חורף עם הילדים?

אין תגובות מערכת עגליס 19/02/2020

זוכרים את התקופה שבה יכולתם לטייל לבד או בזוג בלי הילדים? אפשר לנסוע כמעט בכל מועד שרוצים, אין צורך לבצע התאמות מיוחדות במסלול הטיול וגם נושא האוכל פשוט יחסית. הכל נראה קל, זורם, ספונטני כמעט. לכן, בייחוד עם זאת החופשה הראשונה שלכם עם הילדים, פתאום נדמה שיש אין-סוף אילוצים שיש להתחשב בהם, ולפעמים נראה שכבר כדאי לוותר על ההרפתקה הזאת. אך אל חשש! הכנה מוקדמת וציוד מתאים יסייעו לכם לעבור את זה בשלום, ואפילו ליהנות. אז איך מתכננים את חופשת החורף עם הילדים – כל הפרטים מייד.

בוחרים יעד מתאים לילדים

הכלל הראשון בתכנון חופשה עם ילדים, בכל עונה, הוא לבחור את היעד המתאים. כאן חשוב להתחשב בהעדפות הילדים ולבחור כמובן יעד שיש בו אטרקציות הרלוונטיות לגיל הילד. אם לדוגמה הילדים שלכם אינם מסוגלים לשהות במזג אוויר קר, כדאי אולי לבחור יעדים חמימים יותר. תוכלו למשל לטייל ביבשת אפריקה, וליהנות מחופשה לחופי זנזיבר או איי סיישל, ותוכלו גם לנסוע עד לברזיל ששם חודש פברואר הוא שיאו של הקיץ. לעומת זאת, אם אתם דווקא רוצים "להרגיש" את החורף, זאת יכולה להיות הזדמנות מצוינת לטוס ליעדים שונים באירופה. כדי לראות שלג אפשר לנסות לשוויץ ואם אתם מחפשים אווירה קרה פחות אולי תעדיפו לטייל בנופים היפים של סיציליה. ואם כבר עשיתם את הסיבוב האירופי הרגיל, ייתכן כי הגיע הזמן לנסות את לפלנד ולראות סוף סוף במו עיניכם את הזוהר הצפוני.

ציוד להתניידות קלה

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר של נסיעה לחו"ל עם הילדים הוא נושא ההתניידות. ילדים קטנים אינם יכולים ללכת שעות ארוכות, גם כאשר מדובר במסלול נוח בעיר, ולכן חשוב לוודא שאתם לוקחים איתכם עגלת תינוק נוחה לתפעול. אם מדובר בפעוט בן כמה חודשים או יותר, אפשר לקחת אתכם טיולון מתקפל שיאפשר לכם לנוע ללא קושי במסלולי הליכה מיועדים לעגלות. נקודה חשוב נוספת – אם אתם מתכננים לשכור רכב אל תשכחו שאתם צריכים גם סלקל מתאים כדי לשמור על בטיחות הילדים במהלך הנסיעה. על כן, לפני שאתם סוגרים את העסקה עם חברת השכרת כלי רכב, ודאו כי תוכלו לקבל סל קל או מושב בטיחות תואם, ו"על הדרך" ודאו גם כי נפח תא המטען מספיק לצרכים שלכם. אחרת, תצטרכו לנסוע כל הדרך עם מזוודות על הברכיים.

מה לוקחים לדרך?

כאשר נוסעים עם ילדים לחו"ל ישנו כמובן ציוד בסיסי שיש לארוז. מלבד הבגדים, חשוב לשים במזוודה תרופות למקרה הצורך, חטיפים, אוכל תינוקות (אם צריך), בקבוקים וכיוצא בזה. אך בזה לא תמו סידורי האריזה. נסיעה לחו"ל עשויה להימשך שעות ארוכות, וגם כאשר אתם כבר מגיעים ליעד ייתכן כי תבלו זמן מה בדרכים ובבית המלון. לכן, אל תשכחו להביא איתכם אמצעים שונים כדי לבדר את הילדים. זה לא חייב להיות רק טאבלט… תוכלו למשל לארוז חוברות צביעה, משחקי קופסה קטנים ואפילו ספר אהוב להקריא לילד בדרך או לפני השינה. ואם לילדים שלכם יש צעצוע קטן אהוב עליהם הביאו אותו איתכם; הוא עשוי לעזור להם להירגע אם הם יהיו מתוחים וליהנות יותר מן הטיול. בהצלחה ונסיעה טובה!

מערכת עגליס