הטיפים שלנו

מתי יודעים שצריך להחליף עגלת תינוק?

אין תגובות מערכת עגליס 27/05/2020

מבין מגוון הפריטים שתרכשו לקראת בואו של תינוקכם, עגלת תינוק היא אחד השימושיים ביותר. בחודשים הראשונים לחיי התינוק, העגלה תאפשר לכם להתנייד בקלות, וכאשר הפעוט כבר מתחיל לגדול, הוא יוכל לשבת בעגלה בנוחות ולחקור את העולם שסביבו. לכן, לפני רכישה של עגלת תינוק, הורים רבים עושים מחקר שוק מקיף, מתייעצים ומלקטים המלצות. אלא שלעיתים, למרות הסקר היסודי הזה, מתברר להורים שהעגלה שברשותם כבר אינה מתאימה למשפחה. במאמר הבא נתמקד בכל אותם מצבים שבהם כדאי לשקול להחליף את עגלת התינוק.

התאמה לגיל הילד

כל ילד מתפתח בקצב שלו, אך יש אמת אחת שנכונה כמעט תמיד – ילדים גדלים מהר. אתם זוכרים בוודאי את הפעם הראשונה שהחזקתם את התינוק; האופן שבו הקפדתם לתמוך בראש, המשקל המזערי ואת עדינות הגוף של התינוק. באותה התקופה, התינוק היה זקוק בעיקר לסביבה עוטפת וחמימה, וזה בדיוק מה שעגלת התינוק הציעה לו. אך ככל שהפעוט גדל, שריריו מתחזקים, הוא לומד להכיר את הגוף, מגלה את אצבעות הידיים ושואף לנוע ולחקור את הסביבה שלו. בגיל ארבע חודשים האמבטיה של עגלת התינוק כבר תהיה "קטנה עליו" ויש להחליף את האמבטיה בטיולון נוח. בשלב זה, כאשר התינוק עודנו בן כמה חודשים בלבד, הוא עדיין זקוק לתמיכה, ואינו יכול לשבת בכוחות עצמו. תוכלו להמשיך להשתמש במסגרת של העגלה המקורית, ועליה "תלבישו" את הטיולון. אך כאשר הפעוט כבר גדל, והנה חלפה עוד שנה והוא הולך לבד, ייתכן כי הגיע הזמן להחליף את הטיולון הראשוני בדגם קליל יותר שיאפשר לכם לנוע בנוחות רבה יותר. 

התאמה לצורכי המשפחה

עגלות תינוק נועדו לשרת את הילדים, אך אין להתעלם גם מנוחות השימוש עבור ההורים. אם יש ברשותכם עגלת תינוק שאינה עונה על הצרכים שלכם, סביר להניח שתעדיפו למצוא פתרונות יצירתיים כדי להימנע מהשימוש בה. לכן, אם מתברר לכם כי עגלת התינוק שלכם אינה נוחה, ייתכן כי הגיע הזמן להחליף אותה.

לפני שאתם בוחרים בעגלה אחרת, שימו לב לנקודות הבאות:

  • בטיחות: חלק חשוב מנוחות השימוש נוגע לבטיחותו של הילד. לעגלות רבות יש חגורות או רצועות שנועדו להגן על הפעוט מפני נפילה. ודאו כי חגורות אלו נוחות לפעוט, וכי קל לכם לנעול אותן ולשחרר את הנעילה שלהן.
  • קיפול העגלה: לא פעם אנחנו צריכים לקחת את העגלה אתנו בעת נסיעה ברכב. בחרו בעגלה שקל לכם לקפל ולפתוח, וכמובן – ודאו כי העגלה נכנסת בנוחות לתא המטען של הרכב.
  • ידיות נוחות: פרמטר זה חשוב במיוחד אם אתם אנשים גבוהים – ודאו כי גובה הידיות נוח לכם!
  • תאי אחסון: לעגלות מסוימות ישנם תאי אחסון שבהם ניתן להניח צעצועים, חיתולים או שקיות קניות. אם חשוב לכם שיהיו תאי אחסון, ודאו שהעגלה המבוקשת כוללת אותם.
  • מספר ילדים במשפחה: כאשר יש לכם ילד אחד במשפחה, המצב פשוט יחסית. אך אם לדוגמה יש שני ילדים בגילים קרובים, ייתכן שתצטרכו עגלת אחים המתאימה לשניהם.

לסיכום, עגלת תינוק צריכה להתאים לגילו של הילד ולצרכים של כל בני המשפחה. לפני הרכישה השתדלו לנסות קצת את העגלה בחנות, לכו איתה, נסו לקפל ולפתוח אותה, וודאו כי היא נוחה גם לילד וגם לכם. מוזמנים להתקשר אלינו ונשמח לפרט ולעזור לכם להחליט נכון.

מערכת עגליס