הטיפים שלנו

מתי צריך להחליף פטמה לבקבוק?

אין תגובות מערכת עגליס 12/04/2017

מוצרי תינוקות כמו פטמות לבקבוק נחשבים למאוד שימושיים. כתוצאה מכך יש להחליף אותם לעיתים קרובות יותר, לעומת מוצרים אחרים. מתי מחליפים ובאילו מקרים? לפניכם כל הפרטים.

השימוש בבקבוקים לשם הזנת התינוק הפך להיות מאוד נפוץ בשנים האחרונות וגם אימהות מניקות לא פעם נדרשות לשאוב חלב ולהשאיר בקבוק כאשר הן אינן נמצאות. אולם בניגוד להנקה הטבעית, בה התינוק ניזון ישירות מהשד, בקבוקים הם מוצרי תינוקות אשר דורשים תחזוקה ותחלופה, לרבות הפטמות אותן יש להחליף במקרים הבאים.

התאמה לגיל התינוק, התפתחותו וסוג המזון

בראש ובראשונה החלפת הפטמות נעשית בהתאם לגילו של התינוק, מידת התפתחותו וסוג המזון אותו נותנים לו. למעשה כל בקבוק מגיע עם פטמה ועליה מספר או סימון כלשהו אשר מצביע על גודל החור שנמצא בקצה שלה ועל קצב הזרימה של המזון. ככל שהחור קטן יותר הפטמה תתאים יותר לתינוק קטן ורך ולהיפך, ככל שהחור גדול יותר היא תתאים לתינוק גדול יותר ודרכה הנוזל או המזון יעברו במהירות גבוהה. על פי רוב הפטמות המיועדות לחודשי החיים הראשונים יתאימו למזון דליל יותר ולזרימה איטית, כאשר הפטמות המתקדמות יותר יתאימו לסוגי מזון סמיך ולזרימה מהירה. על כן יש להחליף את הפטמות בהתאם לגילו של התינוק וסוג התזונה.

שלמות הפטמה – לבדוק לפני השימוש

בניגוד לבקבוקים אשר עשויים מחומר עמיד יותר ואותם יש להחליף אחת לכמה חודשים לכל הפחות, הפטמות הרכות נוטות להתבלות מהר יותר. לכן על פי רוב, אין לחכות עד שהתינוק יעבור שלב כדי להחליף פטמה כי אם לבדוק אותן כל הזמן ולוודא שהן אינן בלויות. על הפטמות להיות שלמות ולא קרועות, סדוקות או מחוררות וכמובן שכאשר הפטמה בלויה או אינה שלמה, יש להחליף אותה באופן מידי, גם אם אין צורך לשנות את המספר שלה. כדי להיות כמה שיותר שקטים ובטוחים מכון התקנים ממליץ לבדוק את שלמות הפטמה לפני כל שימוש בבקבוק ובמידה וקיים בלאי- להחליף.        

אותה הגברת בשינוי אדרת – המעבר לחברה אחרת

לא פעם תינוקות מסוימים אינם מסתדרים עם צורת הפטמה של החברה הנבחרת ולכן לאחר בדיקה כי קיימת התאמה מלאה לגילו של הילד ולהתפתחותו, ניתן להסיק כי הדבר מונע מהעדפה אישית. מטבע הדברים, חברות שונות משווקות בקבוקים שונים, כאשר ההבדל בא לידי ביטוי גם בעיצוב הפטמות. לכן במידה והתינוק אינו שותה טוב מהבקבוק, מסרב לאכול או מתוסכל בעת האכלה, מומלץ לנסות להחליף חברה על מנת לבדוק אם ישנה פטמה אחרת שיעדיף. כמו כן במידה ורוצים לשלב בין הנקה לבין האכלה בבקבוק, ישנן פטמות אשר מומלצות יותר לשימוש ובעזרתן התהליך יהיה קל יותר משמעותית.

פטמות לבקבוק נמכרות בנפרד כדי לאפשר התאמה מלאה לצרכים שלכם ולצרכיו של התינוק בפרט. את הפטמות מומלץ לרכוש בחנות למוצרי תינוקות אשר ידועה כאיכותית ובעלת מוניטין.

מערכת עגליס