הטיפים שלנו

איך מתכוננים לילד ראשון במשפחה?

אין תגובות מערכת עגליס 14/07/2019

אתם מצפים לילד? קראתם את כל ספרי ההדרכה? הלכתם לקורס הכנה ללידה ואפילו כבר חשבתם על משפחתונים ועל גני ילדים פוטנציאליים? מצוין! עכשיו שימו את הכל בצד. כל הספרים וההדרכות הם דבר נפלא, אך למעשה, שום דבר לא יוכל להכין את ההורה לעתיד למה שמצפה לו. מלבד זאת, כל ילד הוא שונה, לכל הילד הצרכים שלו וכל אחד מהם דורש התייחסות שונה. ובכל זאת, כיצד ניתן להתכונן לקראת הילד הראשון המצטרף למשפחה? כדי לעשות קצת סדר, וכדי להקל עליכם את החודשים הראשנים, ריכזנו כאן כמה טיפים שיסייעו לכם לצלוח את ההתחלה.

ציוד בסיסי ראשוני

אחד הדברים שמצליחים להפתיע אולי את כל ההורים הוא האופן שבו הבית שלהם משתנה. גם הבית המעוצב בסגנון המינימליסטי ביותר, מתמלא לפתע בציוד רב שנועד לטיפול בתינוק. סטריליזטור, לול לחדר הילדים, עריסה, לול נייד לסלון, עגלת תינוק, טיולון ועוד ועוד. כדי שלא תטבעו בכל העומס הזה, רצוי מאוד להכין מבעוד מועד רשימת ציוד מסודרת. רשימה זו תאפשר לכם לבנות חבילת לידה שתכלול אך ורק את אותם הפריטים שלהם אתם זקוקים. רשימה מסודרת תסייע לכם גם לערוך השוואות שונות בין חבילות לידה המוצעות בחנויות שונות ובין המוצרים הקיימים בשוק. 

להלן רשימת פריטי חובה שתצטרכו בהתחלה:

  • מיטת תינוק – זכרו לוודא שאתם בוחרים במיטה העומדת בתקני הבטיחות הנדרשים, ובחרו במיטה מחומרים איכותיים וידידותיים לתינוקות. כדאי גם לבחור במצעים מתאימים ולוודא שיש לכם מספר סטים העשויים מבד איכותי.
  • עגלת תינוק ותיק לעגלה – לא חייבים לרכוש, יש גם עגלות תינוק להשכרה
  • חליפות ראשונות – דווקא מהן כדאי לקנות הרבה, תינוקות פולטים לעתים קרובות ולא תמיד יהיה לכם זמן (או אנרגיה) להפעיל מכונת כביסה.
  • שידת החתלה.
  • אמבטיה לתינוק.
  • מוצצים ובקבוקים – גם אם האישה מתכננת להניק, כדאי שיהיה לפחות בקבוק-שניים בבית ופורמולת הזנה לתינוקות. אולי תרצו שהסבים ישמרו קצת על הרכש החדש כדי שאתם תוכלו לנוח.
  • חיתולים ומגבונים.
  • חיתולי טטרה.
  • מגבת לתינוק.
  • עזרה ראשונה כולל מדחום, חומר חיטוי ותרופות המתאימות לתינוקות.

תמיכה רגשית וסיוע פרקטי

אחרי שמצאת חבילות לידה המתאימות לכם , כדאי שתתפנו להכין רשימה נוספת – כל החברים ובני המשפחה שיכולים לסייע לכם, לפחות בתקופה הראשונית שאחרי הלידה. התייעצו עם חברים שכבר הביאו ילדים לעולם, הקשיבו לחוויות שהם עברו ונסו ללמוד מניסיונם. שמעו אלו כלים סייעו להם בתחילת הדרך, אלו דברים הם היו עושים אחרת ואיזה סוג עזרה הייתה נחוצה להם בתקופת ההסתגלות הראשונית. אפשר גם לפנות מעט זמן לחיפוש בייביסיטרים מומלצים – ולא, זה לא מוקדם מדי; כשמצטרף תינוק חדש למשפחה, מהר מאוד מגלים כי קשה למצוא זמן פנוי למנוחה, ודווקא בתקופה זו סיוע של בייביסטר יוכל להעניק לכם שעת שינה מבורכת וקצת זמן לעצמכם. זכרו – גם אתם וגם התינוק צריכים להתרגל למצב חדש ולכן רצוי שתאפשרו לעצמכם זמן לנוח כדי שתוכלו להשקיע את האנרגיה הדרושה בתינוק.

מערכת עגליס