הטיפים שלנו

מתלבשים לאביב

אין תגובות מערכת עגליס 06/04/2017

האביב כבר כאן, מה שדורש מאתנו להגיע לחנות מוצרי תינוקות ולחדש את המלתחה. אך מה קונים? ואיך יש להלביש את הרך הנולד בעונה זו של השנה? לפניכם כמה טיפים מועילים.

כידוע, תינוקות קטנים אינם מגיעים לעולם עם הוראות הפעלה ולכן הורים צעירים לא פעם נאלצים להתמודד עם אתגרים שונים ומגוונים בעת גידולם. אחד מהם: הלבשת התינוק בהתאם לעונת השנה. החשש שמא לתינוק יהיה קר או שאולי חם לו מדי, בא לידי ביטוי במיוחד בעונת האביב בה מזג האוויר הפכפך ומשתנה מחם לקר ללא הכרה. אם זו לכם הפעם הראשונה, הנה כמה טיפים לשאלה כיצד להלביש תינוקות באביב, ושיהיה בהצלחה!

גם לתינוקות בני יומם יכול להיות חם

ישנה אמונה תפלה הנוגעת לתינוקות והיא שאין להסיר שכבות לבוש עד אחרי חג הפסח. אולם בימי השרב החמים אשר מאופיינים עם תקופת האביב, לתינוקות הקטנים גם כן עשוי להיות ממש חם, כך ששכבת בגדים נוספת עשויה ממש להעיק ולגרום להם להתלונן. אי לכך יש להקשיב לשפת גופם ולהיות מודעים שאם לנו חם, להם גם חם. אם קיימת התלבטות, ניתן להלביש את התינוקות בשתי שכבות דקות ולהוריד אחת במידת הצורך.

המעבר בין טמפרטורות יכול לפגוע במערכת החיסונית של הגוף

לא פעם הצרה היא לא בחילוף העונות אלא בחילופי טמפרטורות קיצוניים. כך למשל בחוץ יכול להיות חם ובתוך הבית מעט קריר. לכן יש להתאים את הלבוש של התינוקות הקטנים למקום בו הם נמצאים. אם הם בחוץ ומזג האוויר חם ניתן להוריד שכבה, אולם כאשר נכנסים לתוך הבית הממוזג מומלץ ורצוי לכבות את המזגן, ללבוש שכבה ארוכה או להוסיף שכבה נוספת במידה וקר.

להצטייד בכמה שכבות לבוש

מלבד הפער בין פנים הבית לבין העולם החיצוני, לא פעם פערי הטמפרטורות יכולים להיות קיצוניים גם בין השעות השונות של היום. לכן בעונה זו, לכל מקום אליו הולכים מומלץ להצטייד בכמה שכבות של לבוש כדי שניתן יהיה להלביש את התינוקות בהתאם למזג האוויר. כך במידה וחם ניתן להסיר שכבה ולהיפך, במידה וקר ניתן יהיה ללבוש שכבה נוספת ובכך למנוע מהתינוקות להיחשף אל גורמי תחלואה אשר קיימים באוויר.

אמא תמיד יודעת

זו לא אפליה בין נשים לגברים אלא משהו שטבוע באינטואיציה הנשית ואם נקשיב לה נוכל לדעת מתי לתינוק שלנו חם ומתי קר. לגוף יש סימנים משלו אשר יכולים להעיד, כמו למשל הזעה מחום או גוון עור שמשתנה כתוצאה מקור ואליהם כדאי ורצוי להקשיב. כמו כן מומלץ להצטייד מראש במוצרים לתינוקות המתאימים לעונה זו כמו למשל בגדים, שמיכות, גרביים וכובעים דקים אשר יאפשרו לכם להלביש את התינוקות מבלי להעמיס עליהם יותר מדי ולהוריד או להוסיף שכבות ביעילות במידת הצורך.

רבים המוצרים לתינוקות אשר יסייעו לכם לעבור את תקופת האביב בהצלחה ולוודא כי לתינוקות יהיה כמה שיותר נעים. כל שעליכם לעשות הוא להתעדכן בקטלוג ולבחור!

 

 

 

מערכת עגליס