הטיפים שלנו

מתנות לאימא צעירה ביום האם 2015

אין תגובות מערכת עגליס 06/05/2015

 

ב10 למאי יתקיים יום האם הבינלאומי. בניגוד ליום האם ששונה בישראל ל"יום המשפחה", זהו יום האם הבינלאומי שנועד לחגוג ולהודות לאימהות ברחבי העולם, כמו גם לדאוג להן, על העבודה הקשה שהן עושות. אין יום מוצלח מזה לשמח אימא צעירה, שאולי אפילו חוגגת את יום האם הראשון מאז שנולד התינוק שלה, ואין דרך מושלמת יותר מאשר להודות לה בכך שנבחר עבורה מוצר ממגוון מוצרי תינוקות אטרקטיביים ושימושיים.

בתקופת האימהות הראשונית רוב האימהות עסוקות בתינוק החדש בביתן, וכך גם יש להניח שרוב מה שיעניין אותה יהיו מוצרי תינוקות שינעימו ויקלו על תקופת ההורות הראשונית הקשה. רצוי שבחירת המתנה תתבצע בסנכרון עם מה שיש לה כבר ממילא, כך שהיא לא תקבל את אותה המתנה פעמיים. צריך לקחת בחשבון שמתנות לידה רבות ניתנות מספר פעמים, כך שרצוי לא להביא משהו שבוודאי יש לה (למשל, שמיכה לתינוק), אלא כדאי לחדש ולהביא לה מתנות מפנקות שלא היתה קונה בעצמה. כדאי גם לבדוק מה יכול לעניין אותה, למשל: האם היא מניקה או מאכילה בבקבוק? האם היא יוצאת עם התינוק לטיולים בעגלה וזה מניח את דעתה? האם היא היתה רוצה משהו ספציפי עבורה או עבור הרך הנולד? איך מעוצב החדר של התינוק? מה יכול להקל עליה?

באם מדובר באימא מניקה המתנה המושלמת ביותר יכולה להיות כרית הנקה ייעודית. כרית הנקה שומרת על הגב ועל פרקי הידיים ועוזרת להנקה, משום שהיא מעלה את רמת הנוחות ומורידה את רמת הסטרס. אימהות מניקות רבות מתקשות בתקופת ההנקה הראשונית, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. הענקת כרית הנקה תצטייר בעיניהן לא רק כמתנה חומרית אלא גם כתמיכה נפשית בהחלטתן להניק. עבור אימא המאכילה בבקבוק מחמם בקבוקים יכול להיות הצלה של ממש, במיוחד בלילות.

תינוקות דורשים הרבה מגע ונשיאה וכשמדובר בחופשת לידה או אפילו לאחר החזרה לעבודה, לא ניתן באמת להחזיק תינוק קטן על הידיים במשך שעות ארוכות, במיוחד כשלתינוק יש גזים או בכי עקב עודף גירוי או עייפות. לא הרבה אימהות מכירות את התועלת הגדולה שמסתתרת במנשא, שפותר את כל הבעיות האלה. כדאי להתייעץ עם האם ולראות מהו המנשא המועדף עליה – האם היא תעדיף מנשא מבד, או מנשא שנסגר בכמה פעולות פשוטות. זוהי יכולה להיות מתנה מושלמת, במיוחד לאימהות צעירות שזקוקות לזוג ידיים נוסף.

ישנם הרבה מוצרי טקסטיל מעוצבים שיכולים להיות לעזר וגם לפינוק. החל ממצעים ועד כיסויי הנקה, המבחר עצום. כמה אופציות מעניינות שכדאי לשקול: שמיכה יעודית למנשא, שמתלבשת עליו ושומרת על חום התינוק, לאוהבות המנשאים, במיוחד בחורף, נחשוש – כרית ארוכה שמתעגלת ומשנה את צורתה בהתאם לצורך, שתשמש לעוד שנים רבות לאחר שהילד יגדל וכמובן – מזרן פעילות מפנק עליו אפשר להניח את התינוק ולשחק איתו עליו. זוהי מתנה מצוינת במיוחד עבור אימהות לראשונה, שכן היא תשמש אותן במשך שנים ארוכות.

בכל בחירה של מתנה כדאי לזכור שאת המתנה רצוי להתאים לאם ולתינוק. תקופת ההורות הראשונית היא קשה, מעיקה, מעייפת מאוד וכדי לשמח במתנה כלשהי, כדאי תמיד להתאים את המתנה למקבלת. זה יגרום לסיפוק חומרי ובנוסף גם נפשי ותמיכתי, שרצוי מאוד בתקופה קשה שכזאת.

 

מערכת עגליס