הטיפים שלנו

מתנות מקוריות ליולדת החדשה

אין תגובות מערכת עגליס 31/05/2018

אחד הדברים שהכי קשה להתכונן אליהם בחיים, הוא שינוי הסטטוס מאישה לאימא ומגבר לאבא. כולם שומעים סיפורים ועצות שמעניקים הורים בעלי ניסיון, אך אין תחליף לדבר האמיתי. ובכל זאת, אין ברירה אלא להשתדל להגיע מוכנים, ולקראת הלידה הורים רבים רוכשים את הציוד הנדרש ומכינים רשימה מסודרת של כל המוצרים הנחוצים. אך גם מי שהוא מסודר ביותר, עלול לשכוח לרכוש את המצרך הבסיסי ביותר, וגם הורה לעתיד שחושב שיש בידו כל פריט הכי זניח, יוכל להיות מופתע. על כן, עבור המתלבטים מה לקנות ליולדת שיש לה הכול – להלן מדריך קצר.

תיקי החתלה לעגלות

הורים טריים רבים אינם שוכחים כמובן לרכוש לקראת הלידה את הדגם החדיש והבטיחותי ביותר של עגלת התינוק המבוקשת. לאחר הלידה נאספים המוצרים השונים שנרכשו מבעוד מועד, ואז מגלים ההורים כי שכחו פרט שולי לכאורה, אך כזה המשפיע באופן משמעותי על שגרת היומיום שלהם מעתה ועד להודעה חדשה. הפריט הנשכח הוא כמובן תיק החתלה ראוי לשמו. תיק ההחתלה מוזנח לעתים בשלב הרכישה הראשונה, משום שרבים מניחים כי אין בו צורך ממשי וכי ניתן להתנייד בקלות באמצעות תיק סטנדרטי אחר שכבר קיים בבית. ואכן, אין מדובר בפריט חובה, אך מי שיש ברשותו תיק החתלה המתאים לעגלה, יעיד כי ללא ספק מדובר באחד הפריטים המועילים והשימושיים ביותר. את תיק ההחתלה ניתן למקם בקלות על העגלה, והוא אף כולל תאים ייעודיים המותאמים במיוחד לצורכי התינוק ולצורכי ההורים. כך, כאשר התינוק צורח בשעה שההורה מטייל איתו בקניון, ניתן לאתר את המוצץ המבוקש בקלות ולשלוף אותו מתיק ההחתלה ללא סיבוכים מיותרים. אם היולדת הטרייה טרם הצטיידה בתיק מתאים – זאת תהיה המתנה המושלמת.   

משאבת חלב

חבילת לידה סטנדרטית לא תכלול בדרך כלל משאבת חלב, בין השאר משום שהיולדת אינה משוכנעת שיהיה לה צורך בה. נשים רבות בוחרות גם שלא להניק, או שאינן בטוחות אם ירצו להניק, במיוחד במקרים שבהם זו הלידה הראשונה שלהן. עם זאת, ישנם מצבים רבים, שבהם לאחר הלידה האישה מגלה כי ההנקה קלה לה, אך היא זקוקה מעת לעת לשירותיה של משאבת חלב. משאבת החלב מאפשרת לשמור מנות חלב בקירור או בהקפאה, וכך גם אם האימא יוצאת מחוץ לבית, עדיין מי שנשאר עם התינוק יוכל להזין אותו בחלב אם בריא. מוצר נוסף שעשוי לסייע לנשים מניקות הוא כרית הנקה נעימה שתאפשר ליצור חווית הנקה נעימה ונוחה יותר.

טביעת כף רגל

לצד ההצעות הפונקציונליות שהוזכרו לעיל, קיימים בשוק גם מוצרים לתינוקות שהם ייחודיים הרבה יותר. בין מוצרים אלו ניתן למשל למצוא ערכה המיועדת ליצור טביעת כף רגל או כף יד של התינוק. זוהי מתנה יוצאת דופן וסמלית שתאפשר ליולדת לשמור מזכרת בלתי נשכחת מהתינוק שלה, ואין ספק כי גם כשהתינוק יגדל, תהנה האימא להראות לו כמה קטנות היו רגליו כשהוא היה קטן ומתוק.

מציאת המתנה המושלמת ליולדת היא אינה פשוטה, ועל כן רבים מעדיפים לבחור בשובר מתנה כזה או אחר. תהיה הבחירה אשר תהיה, מומלץ שלא להתמקד בתינוק בלבד, ולהביא מתנה גם ליולדת עצמה. קרם מפנק, ואפילו שעה של בייביסיטר – והיולדת תשמח שחשבתם גם עליה.

מערכת עגליס