הטיפים שלנו

נשכנים לתינוקות 2014

אין תגובות מערכת עגליס 02/06/2014

בכל רשימה של מוצרי תינוקות שפשוט לא ניתן לוותר עליהם, תמצאו את הנשכנים למיניהם. הגם שבמבט ראשון הם נראים כמו צעצוע ותו לא, פשוט אי אפשר שלא להתייחס להשפעה החיובית שלהם על גדילתו של התינוק, ולתפקיד המרכזי שהם לוקחים במניעת כאבים ואי נעימות עבורו. הנה כל מה שעליכם לדעת על נשכנים, כולל הדגמים הפופולאריים ביותר בנקודת הזמן הנוכחית.

אז למה צריך נשכנים?

נשכנים, ברמה הכללית, הם מעין צעצועים, אשר נועדו להיות מוכנסים, על ידי התינוק, לפיו – וזאת במטרה לנשוך אותם. התפקיד העיקרי של הנשכנים הוא להקל על התינוק במהלך תקופת בקיעת השיניים שלו, תקופה המלווה תמיד בכאבי חניכיים עזים. את הנשכנים, בהמשך לכך, רוכשים לרוב מגיל שלושה חודשים, הגיל בו מתחילה תקופת בקיעת השיניים, כשעד סיומה יידרשו חודשים נוספים. ואגב, יש תמימות דעים בקרב הקהילה הרפואית על כך שנשכנים הם הפיתרון המועדף, אם לא היחידי, עבור הילדים, פי כמה יותר מאשר משככי הכאבים, הכוללים עבורם היבטים שליליים.

על מנת שהנשכנים יהיו היעילים ביותר עבור התינוק, נהוג להכניס סוגים שונים שלהם למקרר, כאשר הקור מקל על הכאבים עוד יותר. בהקשר הזה, חשוב להימנע מהשמת הנשכנים בתוך המקפיא, מה שעלול להביא לכוויות קור. נקודה חשובה נוספת היא שמעבר לתפקידם של הנשכנים בהקלה על הסבל, הם מסייעים גם לפיתוחה של המוטוריקה עבור התינוקות, מה שהופך אותם לכלי התפתחותי לכל דבר ועניין.

חשיבותה של בטיחות

כיום, מוצעים לא מעט סוגים ודגמים של נשכנים, כך שבחירת הנשכן חייבת להתבצע תוך מתן תשומת לב ניכרת. נשכנים כיום מגיעים במגוון גדלים, כאשר אבחנות מרכזיות אחרות הן בין חומר הגלם (גומי, בד, פלסטיק מתכלה ועוד), או בין נשכנים קפואים לאלה הרכים. בכל אחד מהמקרים, מומלץ להתייעץ גם גורם מוסמך הבקיא בתחום של מוצרי תינוקות, ולראות מהם הדגמים המתאימים ביותר למאפייניו הספציפיים של התינוק, לרבות הגיל שלו.

מה שכן חשוב להדגיש, הוא שבכל אחד מהמקרים תשומת לב חיונית חייבת להיות מושמת על בחירת הנשכן הבטיחותי ביותר. עליו להחזיק בתו תקן ישראלי, כאשר דגש חשוב אחר הוא איסור מוחלט על כך שהנשכן יכלול בתוכו חומר בשם ביספינול.

הכירו את סופי הג'ירפה

חוזרים לקביעה שנשכנים מהווים גם צעצוע עבור התינוקות. זו גם הסיבה בגינה מושם דגש על יצירת נשכנים ידידותיים במיוחד עבורם, עם צורות המדברות לעולמם של הילדים. הנשכן המפורסם ביותר בעולם, מהבחינה הזו, עונה לשם סופי הג'ירפה. נשכן זה עשוי גומי טבעי, בעבודת יד, וכולל בתוכו מספר יתרונות מהותיים אחרים עבור הילדים: הכתמים על גבי הג'ירפה מהווים גירוי ויזואלי התורם להרגעה, בעוד רעש הצפצפה שהיא מפיקה, בעת הלעיסה, מלמד את התינוקות לא מעט על קשרים לוגיים שבין סיבה לתוצאה. ריח הגומי ומישוש הג'ירפה (תוך החזקת הצוואר) תורמים מאד להתפתחות חושים אלה.

נשכנים פופולאריים אחרים לובשים את צורתם של פרפרים, תפוחים, חיפושיות – והרשימה עוד ארוכה.

מערכת עגליס