הטיפים שלנו

ספינר? צעצועי הילדים לקיץ 2017

אין תגובות מערכת עגליס 03/08/2017

הלהיט הבא

כל שנה מוצף השוק במוצרי תינוקות וצעצועים חדשים המבטיחים להיות הדבר הבא. לא תמיד ניתן לחזות מראש מה יהיה הלהיט שיגרום להורים לפתוח את הארנק. כפי שנוכחנו לדעת משיגעון הספינר וכפי שלימדה אותנו הקובייה שלא עושה כלום, הדבר הכי שטותי יכול להפוך ללהיט הבא.

טרמפולינה

קניית צעצוע לתינוק מתחילה תמיד בהבטחה גדולה. על האריזה מפורסמות הבטחות כגון: המוצר מפתח את הקואורדינציה, מעודד תנועה וכיוצא בזה. אך אם נודה בזה, יש צעצועים שמטרתם לספק כמה דקות של שקט להורים. גל הטרמפולינות החדשות לתינוקות עונה בדיוק על צורך זה. בעבר תינוק רך שלא מזמן נולד היה נאלץ להסתפק במושב סטנדרטי שאליו מצורף מובייל קטן או כמה חרוזים על חוט. אך עם הזמן נכנסו לשוק טרמפולינות מנגנות, רועדות ולאחרונה אף טרמפולינות הכוללת מובייל חשמלי מסתובב שמצויד כמובן באורות ושלל אטרקציות לגיל הרך. הטרמפולינות הללו מתפקדות פעמים רבות גם כנדנדה – ממש גן שעשועים לתינוק.

צעצועי עץ ובובות אנושיות

עולם המוצרים לתינוקות עמוס בצעצועי פלסטיק מהבהבים, אך לצדו ניתן למצוא גם צעצועים מזן אחר. מי שביקר לאחרונה בחנות לצעצועים איכותיים לילדים חשב אולי שמישהו השאיר בטעות תינוק על המדף, אך זוהי למעשה בובה תוצרת BGIFTS. בובות אלו דומות באופן מפחיד כמעט לתינוקות אמיתיים – יש להן אפילו קמטי הבעה. ההשקעה ותשומת הלב לפרטים מאפיינת גם את שוק צעצועי העץ לילדים. מי שמאס בצעצועי הפלסטיק הרועשים יכול למצוא היום מבחר רחב של צעצועי עץ איכותיים שגם אחרי שהילדים יגדלו יוכלו לשמש כאלמנט עיצובי לבית. מלבד מכוניות, בובות וקוביות מעץ, ניתן למצוא צעצועי דמיון רבים ואיכותיים, כמו למשל משחק ספינת פיראטיים או טירת אבירים. מי שרוצה להשקיע באמת יכול גם להתרשם ממטבחי עץ לילדים או מבית בובות מעץ.

צעצועים לגדולים

ככל שעולה גילו של שהילד, עולה בהתאם ההשקעה הכספית שההורה מצופה לה. בשלב מסוים, כשהילדים מתחילים ללכת לבית הספר, הם נוטשים את משחקי הדמיון (שאינם עולים כסף), לטובת צעצועים יקרים בהרבה. כך עולה באופן משמעותי תקציב הצעצועים. אחד הצעצועים המבוקשים ביותר היום הוא הרחפן. בשוק ניתן למצוא רחפנים במגוון רחב של דגמים והמחיר מתחיל מ-200 ₪ ויכול לטפס גם עד כמה אלפי שקלים. ישנם רחפנים הכוללים גם מצלמה ויכולת שידור, אז כדאי לשים לב איזה שימוש עושה בהם הילד. מלבד הרחפנים קיימת אופנה חדשה שלפיה שימוש ברגליים הוא כמעט גס. מחירו של ההוברבורד – משטח המונח על גלגלים ונע במהירות של עד 13 קמ"ש, גם הוא נע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים. עלותו תלויה בתכונות הנלוות שלו. ישנם דגמים הכוללים למשל רמקול בלוטות' מובנה כדי שהמתבגר המסרב ללכת לא ישתעמם חלילה בדרכו. ההשקעה בדגם תלויה כאמור ביכולתם הכספית של ההורים.

מערכת עגליס