הטיפים שלנו

עגלות אחים או עגלות תאומים – מה ההבדל ומה כדאי לקנות?

אין תגובות מערכת עגליס 27/07/2013

 

 

כאשר תינוק חדש מגיע לעולם יש הרבה מוצרים שמתלווים אליו שחייבים לרכוש, מה שגורם לנו להיות חרדים, לחוצים ואנו מוצאים עצמנו מתבלבלים מכמויות עצומות של מידע. הדבר נכון עוד יותר שמדובר בתאומים או באחים בהפרש גילאים קטן. משפחות אשר מעדיפות ליצור מרווח קטן של שנים בין הילדים, או משפחות שמצפות לתאומים, צריכות לעשות חישוב כלכלי שונה לגמרי ולקחת בחשבון מוצרים שיוכלו לשמש כמה ילדים במקביל. במיוחד נכון הדבר כאשר סוקרים את סוגי העגלות השונים. העגלה היא מוצר מסורבל, ובד"כ רק הורה אחד צריך להתמודד עם התפעול שלה, לכן שתי עגלות נפרדות יהוו רעיון לא טוב בכלל. בשביל זה קיימות עגלות האחים או עגלות התאומים והן מציעות פיתרון לא רע למשפחה המורחבת. ריכזנו עבורכם את המידע והיתרונות שבכל אחת מעגלות אלו.

 

עגלות אחים

עגלות האחים, שמן כן הוא, מיועדות לאחים בהפרשי גילאים של עד 3 שנים לערך. לרוב יגיעו עגלות האחים במושבים שבנויים אחד אחרי השני ויקראו גם "עגלות רכבת". היתרונות של עגלות אלו יכולות להיות משמעותיות מאוד ולהלן המרכזיות שבהן:

 

• צרות העגלה – עגלות נועדו לטיולים ולמעברים בדלתות, מעלית ורחובות צרים, לכן צרות העגלה מהווה יתרון גדול ומאפשרת דרכי גישה כמעט לכל מקום. כמו כן, הצרות מאפשרת עצמאות ונוחות, שני דברים שחשובים ביותר כאשר אתם מתמודדים בגפכם עם שני ילדים.

• הפרש גילאים רחב – מבנה הרכבת מאפשר לשחק עם חלקי העגלה וכך תוכלו להרכיב אמבטיה, אשר מיועדת לחודשים הראשונים בחייו של התינוק, בחלק אחד, ובחלק האחר תוכלו להרכיב טיולון שיכול להתאים גם לילד בן שנתיים.

• גלגלים גדולים ויציבים – דגמי העגלה מגיעים עם גלגלים גדולים שמספקים יציבות ונוחות היגוי, מה שבולט בחשיבותו בעיקר כאשר אתם צריכים לנוע עם עגלה שמראש גדולה יותר מעגלות רגילות.

• מונעת מריבות בין האחים – נשמע מצחיק אמנם, אבל תתפלאו לגלות עד כמה העניין הזה חשוב. אף אחד לא רוצה שבאמצע הרחוב הילדים שלו יתחילו לריב, לצעוק, לבכות ולמשוך בשיער, לכן ההפרדה בין האחים מפחיתה את הסיכון מראש ומעניקה לכם שקט נפשי.

 

עגלות תאומים

עגלות התאומים מתאימות כמובן לתאומים או לאחים בהפרשי גילאים קטנים שהתפתחות הפיזיולוגית שלהם סמוכה בזמן. הן בד"כ יגיעו כמעיין שני מושבים שממוקמים אחד ליד השני. גם לעגלה זו ישנן תכונות חשובות, ואם המצב המשפחתי שלכם מתאים למה שלעגלות אלו יש להציע, כדאי שתקראו את היתרונות.

• מרחב ראייה מקסימאלי – מכיוון שהילדים יושבים אחד ליד השני, טווח הראייה שלהם פתוח והם יכולים ליהנות מהסביבה, מהשמש ומהאוויר, מה שחיוני להתפתחות שלהם ומוסיף להם גירויים.

• קיפול קל – חשוב מאוד שאפקט קיפול העגלה יהיה פרקטי ונוח, כך שהורה אחד יוכל להתמודד עם הקיפול בקלות יחסית. אחד היתרונות של המושבים הסמוכים הם הקיפול הקל שלהם, שמאפשר התנהלות יותר יעילה במרחב הציבורי, כמו לעלות מדרגות או להכניס את העגלה לרכב.

• סל אחסון מרווח – הדברים שאנחנו צריכים לקחת כשאנחנו יוצאים מהבית עם הילדים הם רבים, ובמיוחד שמדובר בתאומים או אחים קטנים, לכן חשוב לנו לא להיסחב עם עוד דברים בידיים. מבנה עגלות התאומים מאפשר סל אחסון מרווח, שיאפשר לנו להכניס את כל מה שהילדים שלנו צריכים וימנע מאיתנו להיתפס לא מוכנים.

 

מערכת עגליס