הטיפים שלנו

עגליס ממליצה: איך בוחרים עגלת תינוק?!

אין תגובות מערכת עגליס 23/12/2012

 

 

 

 

לפני שאנו צוללים לעולם העגלות ולתוך המגוון העצום הקיים בשוק, עלינו לחשוב ולהחליט מה באמת חשוב לנו בעגלת תינוק ולאיזה סוג עגלה אנו זקוקים.

 

בין הדברים הראשונים שנצטרך לברר הוא מקום המגורים – האם אנו גרים בבית דירות או בבית פרטי, סוג הרכב שבו אנו נוסעים וגודל תא המטען שלו וכדומה.

 

צוות עגליס ישמח לבוא לעזרתכם בבחירה חכמה של העגלה המושלמת לכם ולתינוקכם.

 

 

 

להלן צירפנו מספר טיפים חשובים לבחירת העגלה המתאימה ביותר, אשר תיתן מענה הולם לצרכיי התינוק ולצרכי ההורים תוך שמירה מרבית על ביטחון ונוחות תינוקכם וכמובן בכפוף לדרישות מכון התקנים.

 

 

מבנה עגלת תינוק (על פי תקן ייצור 891 של מכון התקנים הישראלי)

 

משענת הגב של עגלת תינוק צריכה להיות קשיחה.

חייבים להיות בלמים לפחות בשני גלגלים על אותו ציר נסיעה.

חייבת להיות חגורת בטיחות בעלת 5 נקודות עיגון (רצועות כתפיים, מותניים ורצועת מפשעה) ושרצועת המותניים מחוברות לשילדה.

חייבים להיות בלמיי זעזועים בגלגלים האחוריים לפחות (אמצעי למניעת זעזועים בזמן נסיעה או ירידה ממדרגות/ מדרכה).

אמצעי בטיחות למניעת קיפול העגלה.

 

מומלץ על פגוש בקדמת העגלה המוסיף לביטחון למניעת נפילת הילד מהעגלה.

 

יש לוודא שקיים סימון על גבי שילדת העגלה שבו יהיה מצויין שם היבואן, כתובתו, דגם העגלה, ארץ ייצור, שנת ייצור ושם יצרן.

 

 

 

10 הבדיקות שעגליס ממליצה לבצע לפני רכישת העגלה:

 

 

1. העגלה בשלמותה: חשוב לפתוח את הקופסה ולוודא שהעגלה, המוטות ושאר החלקים והאביזרים שלמים ולא נפגעו בהובלה.

 

2. היצרן: התקן מחייב שעל כל עגלה יהיה פתק עם שם היצרן, ארץ ייצור, שם היבואן וכתובתו. אם הסימון לא קיים פירושו שהעגלה לא עברה את מכון התקנים!

 

3. פינות חדות: יש לבדוק שפינות החיבורים אינן חדות למניעת סכנות לתינוק ושאין חללים בהם איברי התינוק עלולים להילכד.

 

 

4. שרוכים וחבלים: יש לוודא שאין בעגלה שרוכים או חבלים היכולים להכרך סביב התינוק.

 

5. קשירת התינוק: יש לוודא כי מושב העגלה מצוייד בחגורה המתחברת מהמפשעה הישיבה אל רצועת המותניים. רצועת המותניים חייבת להיות מתכווננת וברוחב מינימלי של 20 מ"מ. בדקו כי ניתן להתאים את החגורה לכל תנוחות הישיבה האפשריות.

 

6. מצבי העגלה: עגלות הניתנות לכיוון של מספר מצבים – שכיבה או ישיבה, חשוב לשחק בין המצבים ולראות כי הנעילה תקינה ולא משתחררת בקלות.

 

7. ידיות: בדקו את ידיות העגלה תוך כדי סיבובן לכל הכיוונים כדי לוודא שהן אכן נוחות לשליטה.

 

8. בלימה: חשוב לוודא כי התקני הבלימה והעצירה יהיו נגישים למסיע העגלה בלבד ולא לילד היושב בתוכה. וודאו כי במנגנון קיפול העגלה יש לפחות שני התקני נעילה מאובטחים. נעילה אחת אינה מספיק בטוחה!

 

9. הרכבה: חשוב לבדוק כי קיימות הוראות שימוש והרכבה לעגלה הכוללות הוראות תחזוקה, תקנים והגבלים לגבי גילאים ומשקל, הוראות לגבי משקל של מטען נוסף והיכן ניתן לאחסנו ועוד אזהרות שונות. עגלה המגיעה ללא הוראות שימוש והרכבה קרוב לוודאי שלא קבלה תו תקן! כמו כן, שמרו את דפי ההוראות לשימוש עתידי כשהתינוק ועמו המשקל וההנחיות.

 

10. תעודת אחריות: בקניית עגלה חדשה חייבת להיות אחריות של היצרן או היבואן. מומלץ לבדוק את תוקף האחריות, מי מספק שירותי תיקונים והיכן ניתן השירות (יהיה פחות נוח אם לצורך תיקון תאלצו לסוע מספר שעות…) ואל תשכחו לשמור את תעודת האחריות!

 

מלבד בדיקות הבטיחות ותקינות לפי מכון התקנים, עגליס ממליצה לשים דגש על מספר פרמטרים נוספים לפני בחירת העגלה:

 

משקל העגלה: שימו לב למשקל העגלה. עגלה כבדה יכולה להוות מטרד, בפרט כשצריך לנשוא אותה במעלה מדרגות או להכניסה לרכב. משקל העגלה יכול לנוע בין 7 ק"ג ל- 11 ק"ג ואלו עלולים להיות הבדלים משמעותיים. חשבו היכן אתם גרים, האם יש מעלית בבניין? זכרו שבמידה ואין לכם מעלית תאלצו להרים את העגלה כל פעם. ושבנוסף למשקלה יש לקחת בחשבון גם את משקל התינוק שבתוכה.

 

 

 

קיפול העגלה: חשוב לבדוק את נוחות קיפולה של העגלה. יש עגלות תינוק שקיפולן קשה, מסורבל ולא נוח. מומלץ לנסות לפחות פעמיים לפתוח ולסגור ולוודא כי הפעולה נוחה ולא מעיקה. האם פעולת הקיפול ואחסון העגלה בתא המטען אפשרית עם ילד בידיים? אופן קיפול העגלה: האם יד אחת מספיקה או שדרושות שתיים? האם המנגנון פשוט לתפעול? האם קיים מנגנון לנעילה אוטומטית?

 

 

 

גלגלים: ככל שגלגלי העגלה גדולים יותר, כך נוח יותר להסיע את העגלה גם במשטחים פחות מיושרים, לעלות מדרכות ומדרגות. גלגלים אלה אופיניים לעגלות ספורט והם בד"כ עשויים מסיליקון מוקצף שלא דורשים תחזוקה או ממולא באויר, עם פנימית, ודורשים תחזוקה דומה לאופניים (פנצ'רים, מילוי חוזר וכו'). עגלות עם גלגלי אויר בולמות זעזועים בצורה אופטימלית והתנועה שלהן חלקה ושקטה. גלגלים קטנים בד"כ עשויים גומי ואינן מצריכים תחזוקה כלל. קל יותר לתמרן עגלות עם גלגלים קטנים מאשר אלה הגדולים, אך נסיעתן פחות חלקה והן נוטות יותר לזעזועים. האם במקומות אשר אליהם אתם הולכים לרוב יש לכם אפשרות נוחה לתנועה עם עגלה?- במידה והתנועה מוגבלת בחרו עגלה עם גלגלים גדולים הקלים יותר לניווט. בדקו האם הגלגלים נוסעים לכל הכיוונים או רק קדימה אחורה? ובמידה והגלגלים נוסעים לכל הכיוונים בדקו האם יש לכם שליטה מלאה בתנועת העגלה.

 

תא מטען: חשוב לוודא כי העגלה המקופלת נכנסת בנוחות לתא המטען ברכב, גם במצב שהוא מכיל עוד מספר אביזרים נלווים.

 

 

 

סל: סל תחתון בעגלה (סל קניות) כמעט ולא יוצאים עם תינוק בלי תיק ואביזרים נלווים ורצוי מאד שימצאו את מקומם בסל העגלה ולא בידינו. יש לוודא שאכן ניתן להכניס לסל אביזרים גם במצב שהתינוק שוכב. בחלק מהעגלות, מצב השכיבה של התינוק בא על חשבון סל המטען!

 

 

 

גגון צל: גגון עגלת תינוק משמש להצלת פנים העגלה והפעוט מפני השמש וקרינתה ולכן חשוב לבדוק את רמת ההצללה של העגלה ובאילו מצבים היא מצלה. יש גגונים שניתן לסובב אותם לשני הכיוונים, כך שגם עם צועדים הפוך עדין ניתן להצל את פני התינוק. בחלק מהעגלות ניתן למלא גגון פנימי נוסף שנועד להגן על כל גופו של התינוק.

 

 

 

על בטיחות, תקינות ונוחיות התינוק לא מתפשרים!!

 

עגליס ממליצה לשקול ברצינות ובכובד ראש את כל האינפורמציה שפרשנו בפניכם.

 

נשמח ללוות אתכם בבחירת העגלה בכל עת בטלפון: 09-9510100

 

 

עגליס מאחלת בהצלחה

מערכת עגליס