הטיפים שלנו

עיצובים מיוחדים לחדרי תינוקות 2014

אין תגובות מערכת עגליס 02/04/2014

עיצוב חדרי תינוקות הוא תחום שמתפתח לא מעט בשנים האחרונות ובעיקר ממקום של מודעות גבוהה ורצון להעניק לתינוק את הסביבה הנוחה והנעימה ביותר. כשמדברים על עיצוב כזה מתכוונים למגוון של פרמטרים שונים, הלוקחים בכך חלק, ומשתלבים זה לצד זה. יצירת מראה הרמוני ונכון היא הדרך הטובה ביותר גם להציע לתינוק את הסביבה שלה הוא זקוק וגם בחירה נכונה של הפריטים והמוצרים השונים שבחדר, יכולה לתרום לכך לא מעט.

שילוב של צבעים אופנתיים

כשמעצבים חדרי תינוקות חשוב להתייחס לפרמטרים שונים. לצבע שבחדר ישנו תפקיד חשוב מאד ביצירת האווירה הנכונה והסביבה המתאימה לתינוק. בעוד שהעיצוב כיום משלב, במסגרתו, שימוש בהרבה מאד צבע, בכל הקשור לעיצוב חדרי תינוקות ההתייחסות לצבע היא קצת שונה. מכיוון שמדובר בחדר של תינוק, יש לבחור צבעים בהירים, צבעים שקטים ונעימים. כמובן שניתן להוסיף כמה כתמי צבע בולטים יותר בעזרת פריטים שונים, אולם חשוב לשמור על מראה כללי רגוע יותר. כל זאת נכון לגילאים הצעירים מאד כמובן.

בחירת אביזרים מתאימים לחדר התינוקות

ישנם לא מעט אביזרים שונים שיכולים להתאים לחדרי תינוקות. אלו יכולות להיות המיטות ושידות ההחתלה וגם השטיחים, הווילונות ואפילו הצעצועים. כל אלה לוקחים חלק בלתי נפרד מחדר זה ויחד יוצרים את המראה הנכון. אפשר למצוא היום בחנויות השונות וגם באתרי האינטרנט מגוון של פריטים שונים המתאימים לחדרי התינוקות, פריטים שימושיים וגם כאלה המהווים כמעין אלמנט עיצובי. שלא כמו בעבר, מדובר בפריטים העשויים מחומרים איכותיים במיוחד, מתוך מודעות גבוהה ורצון להציע לתינוק את הסביבה הבטוחה ביותר עבורו.

שימוש בבדים קלילים ונעימים

גם הבדים הם חלק בלתי נפרד מהחדר והם לוקחים חלק בפריטים השונים. בדי הווילונות, הבדים העוטפים את הספות ואת המיטות, הם רכים ונעימים יותר ועשויים מחומרים איכותיים שנשמרים זמן רב ובעיקר גם מחזיקים מעמד בכביסה. ניתן למצוא כיום בדים מחומרים שונים ובצבעים שונים שמשתלבים נהדר בחדר התינוק ויוצרים מראה מושלם. הבדים הם בדים נושמים, בדים שמאפיינים את התקופה ובעיקר את הכיוון העיצובי, המאפיין את התחום.

שילוב נכון בין פרמטרים שונים

כשמעצבים חדרי תינוקות חשוב לבחון היטב את המוצרים השונים ואת האביזרים, שאותם רוצים לשלב בחדר עצמו. חשוב להתייחס מצד אחד לפרקטיות ולמידת הפונקציונאליות, אך גם לא לשכוח את הפן העיצובי שבכך ואת הצורך ליצור סביבה מיוחדת ומושקעת. לא מוכרחים כמובן להוציא על כך סכומי כסף גבוהים מאד או "להשתגע" עם העיצוב. גם סגנון עדין וצנוע יכול לעשות את העבודה וליצור חדר נהדר. כדאי לדאוג לרהיטים שניתן להשתמש בהם כמה שנים ויכולים ללוות את התינוק הלאה, בגילאים בוגרים יותר. אפשר לצבוע אותם ולחדש אותם אם רוצים ולצרף להם בהמשך אלמנטים נוספים. חשוב לוודא שכל פריט שרוכשים וכל רהיט מיוצר באופן מקצועי ומציע איכות ברמה גבוהה.

מערכת עגליס