הטיפים שלנו

טיפים – עיצוב חדר לתינוק הראשון שנולד במשפחה

אין תגובות מערכת עגליס 01/01/2020

היש דבר מרגש יותר מאשר עיצוב חדר חדש ונוצץ עבור התינוק הראשון במשפחה? את מרגישה את הבעיטות שלו בכל יום, את מתרגשת לבואו עם כל בדיקת אולטרסאונד נוספת ומרגע לרגע את מבינה – אין לך סבלנות להמתין לרגע בו הוא יצטרף אליכם ויהפוך אתכם למשפחה! אבל רגע לפני שזה קורה, כדאי להתמקד גם בהכנות הפיזיות לקראת בוא התינוק החדש – עיצוב החדר באופן הכי יפה, מושקע ולא פחות חשוב – גם פרקטי. רגע לפני שאתם נכנסים בשעריה של חנות למוצרי תינוקות או רוכשים עגלת תינוק, הנה כמה טיפים שיהפכו את חווית העיצוב למושלמת.

בחרו סגנון עיצוב או נושא לחדר

נכון, לא מדובר במשימה הכרחית – אך התמקדות ברעיון ספציפי לקישוט החדר יסייע לכם למקד את מלאכת העיצוב ויהפוך אותה להרבה יותר קלה. ה"תמה" הכללית של העיצוב יכולה להיות בסגנון בעלי חיים, גיבורי ילדים, כוכבי דיסני, כוכבים וגרמי שמיים וכדומה.

בחירת פלטת צבעים

העדיפו לעשות שימוש בפלטת צבעים מסוימת – גווני צהוב, תכלת, ורוד, ירוק מנטה וכדומה. כך תהיו מכווננים לבחירות מדויקות יותר והדבר יסייע לכם (מאוד!) בהמשך. אחרי הכל, אין דבר מתסכל יותר מאשר למצוא את הוילונות המושלמים או את מצעי התינוק של כל החלומות שלכם – רק כדי לגלות שערכת הצבעים מתנגשת עם יתר הפריטים בחדר. היום יש טכנולוגיות נהדרות שמסייעות להתאים פלטת צבעים, כך שהמלאכה תהיה קלה מאוד עבורכם.

קישוט התקרה

תינוקות מבלים חלק גדול מזמנם כשהם שוכבים על הגב – אז בואו ניתן להם משהו מעניין לבהות בו כשהם עושים זאת! תוכלו לצבוע את התקרה בצבע מרגיע יחיד, ליצור חופת עננים עם ציפורים ופרפרים או פשוט להדביק מדבקות בגדלים שונים. 

משטחי החתלה, הנקה ומה שביניהם

חדר התינוק הוא מקום קסום להפליא, אך אתם עתידים לבלות בו לא מעט זמן גם בעניינים פרקטיים ופחות "קסומים". בעת עיצוב החדר, הקפידו להציב בו שידת החתלה המצוידת בכל הדרוש לצרכי התינוק – החל מטיטולים, משחות ומגבונים, דרך מוצצים ואמצעי הנקה (רפידות וכדומה) ועד לביגוד התינוק. שידת ההחתלה מצוידת ב"מגש" נוח עליו תוכלו לחתל את התינוק. נוסף על כך, שמרו בחדר מקום לכורסת הנקה נוחה, בה תוכלי להניק את תינוקך בקלות ובנוחות. 

מרכז מיון לבגדים

מרגע בו התינוק יגיח לאוויר העולם, תתפלאו לכמה בגדים היצור הקטן זקוק – וכמה כביסה הדבר מייצר. איך משתלטים על הררי הכביסה? התחילו בארגון מלתחת התינוק לפי גודל וסוג – בגדים שהוא משתמש בהם כעת, בגדים שכבר קטנים עליו ובגדים שהוא יזדקק להם בעתיד. נוסף על כך, צרו שטחי אחסון נוחים לבגדים המתאימים לתינוק בהווה, בהתאם לחלוקה לפי סוג הבגד – חולצות, בגדי גוף, סינרים, גרביים, כובעים וכדומה.

מערכת עגליס