הטיפים שלנו

פורים בפתח: התחפושות של שנת 2018

אין תגובות מערכת עגליס 22/02/2018

בכל שנה לקראת בואו של חודש אדר נדרשים ההורים לדילמה מורכבת מעין כמותה – תחפושת קלאסית של מלכת אסתר או תחפושת של הגיבורה התורנית; תחפושת של המלך אחשוורוש או תחפושת של אחד מגיבורי העל המוכרים. בסופו של דבר, כשהילד גדול מספיק בשביל לבחור, הוא זה שיחליט, אך לכל מי שזקוק להכוונה – להלן מדריך קצר.

הקלאסיות

ישנם מקרים שבהם ההורה מתעורר מאוחר מדי ומגלה יום אחד כי עוד שבוע פורים, ותחפושת – אין. מקרים אלו בדיוק הם ההזדמנות המושלמת לחזור לכל התחפושת הקלאסיות שכבר הוכיחו את כוחן בעבר. מלבד תחפושות של מלך ומלכה אפשר לחפש את הפעוט גם לליצן, לשוטר, לקאובוי ולחייל. ישנן תחפושות שאינן מצריכות השקעה רבה (עיין ערך קאובוי או ליצן) וניתן בהחלט להרכיב אותן בבית ללא מאמץ רב. כך למשל לתחפושת ליצן אפשר למצוא סרבל ישן, לשדך לו חולצה צבעונית באופן מופרז, להוסיף פאה ואת האיפור המתבקש.

תחפושות לתינוקות

אחד השיקולים המרכזיים שצריכים להנחות כל הורה לתינוק קטן הוא עניין הנוחות. נכון, שתחפושת יפה מצטלמת נהדר, אך אם התינוק סובל כשהוא לובש אותה, ואם היא מגבילה את תנועתו, מגרדת או לא נוחה – סימן שאינה מתאימה לו. תחפושת מתאימה לתינוקות היא כזאת שגם כאשר התינוק יושב בסלקל, עדיין יהיה לו נוח. גם השנה ניתן למצוא מגוון רחב של תחפושת המיועדות במיוחד לתינוקות רכים; בין השאר קיימים סרבלים נוחים של דמויות גיבורי העל הידועים, כגון ספיידר-מן ובאטמן, וניתן למצוא גם תחפושות של חיות שונות כגון חיפושית, חתול, נמר וכיוצא בזה. בשורה התחתונה חשוב לזכור כי כשמדובר בתינוק – הרבה הוא לא יזכור מהאירוע, ובמקרים רבים  ניתן בהחלט לשאול תחפושת מבני משפחה או מחברים.

מי גיבור של אמא

התחפושות הקלאסיות לעולם לא מאכזבות, אך עבור ההורים שכשהם הולכים עם הילדים בטיולונים, חשוב להם להראות עד כמה הם השקיעו, יש צורך במשהו אחר. לשם כך ניתן למשל לבחור באחת מתחפושות הגיבורים דיסני. כיום אין כמעט סרט היוצא לשוק מבלי שיהיו מוצרים נלווים שיסייעו לחברת ההפקות להרוויח עוד קצת כסף. לכן, ניתן למצוא בקלות תחפושת של הגיבורות מפרוזן, תחפושות מהסרט היפה והחיה, תחפושת של הסרט מואנה, צעצוע של סיפור וכיוצא בזה. השאלה היא כמובן מהו הסכום שההורה מוכן להשקיע. לצד התחפושת החדשות יחסית הללו, קיימות גם תחפושות שכבר צברו פז"ם, כגון תחפושת של באטמן, ספיידרמן ושאר גיבורי העל.

המסך הקטן

בניגוד לקולנוע (המסך הגדול), שמה השני של הטלוויזיה הוא המסך הקטן. אלא שזה הקטן כבר גדל. כיום עולמם של הילדים נשלט בידי גיבורי טלוויזיה שונים וחג פורים הוא בדיוק ההזדמנות של הילדים להביע את ההערצה שלהם לגיבור זה או אחר. כך ניתן למשל למצוא תחפושות של מטוסי העל, כוח פי.ג'יי, סופר סטרייקר, בוב הבנאי וסמי הכבאי. גם בז'אנר הזה קיימות תחפושות קלאסיות יותר של פו הדוב, מינימאוס, דרדסים ואפילו צבי הנינג'ה שעשו קאמבק. תהיה הבחירה אשר תהיה, לא לשכוח למדוד את התחפושת מבעוד מועד על מנת לוודא שהיא אכן מתאימה לילד. רצוי גם לא לשכוח לצלם את הילד לפני שהוא הולך לגן, שכן סביר להניח שכשהילד יחזור התחפושת תהיה כבר מרוחה בממתקים שקיבל במשלוח המנות שלו.

מערכת עגליס