הטיפים שלנו

פורים – מה יש לעשות עם הילדים

אין תגובות מערכת עגליס 28/02/2018

חג פורים הוא אחד החגים האהובים על הילדים; הם יכולים להתחפש לגיבור האהוב עליהם, הם מחליפים משלוחי מנות עמוסים בכל טוב, וגם זוכים לבלות יום חופשי עם בני המשפחה. זהו גם היום שבו ניתן למצוא אטרקציות רבות לבילוי משותף עם הילדים, כשלכל גיל ולכל ילד אפשר להתאים את סוג הבילוי הנכון עבורו. אז לכל ההורים שמתלבטים  – להלן מדריך קצר לפעילויות עם הילדים בפורים.

הצגות ומוזיאונים

חג פורים הוא הזדמנות נהדרת לא רק לבלות וליהנות, אלא גם ללמוד ולהכיר את הסיפור הידוע של מגילת אסתר. לשם כך ניתן למשל להגיע להצגות המיועדות במיוחד לילדים. ניתן למצוא הצגות רבות שדרכן לומדים הילדים על סיפורה של אסתר ועל סיפורו של העם היהודי, אבל לפני שממהרים לרכוש כרטיסים כדאי כמובן לבדוק אם יש אפשרות לרכוש כרטיסים מוזלים להצגה דרך חברות האשראי או דרך מקום העבודה. פה ושם אפשר גם למצוא הצגות בתשלום סימלי בלבד. בנמל יפו למשל, מתקיימות במהלך החג הופעות והצגות ללא תשלום, ומומלץ להיכנס לאתר של הנמל ולהתעדכן בדבר פרטים נוספים. מלבד ביקור בהצגות, אפשר גם לבקר במוזיאונים, שרבים מהם מציעים הנחות שונות לילדים לרגל החג. לדוגמה, במוזיאון ישראל שבירושלים הכניסה לילדים היא חינם, ובמקום נערכות סדנאות יצירה ושעות סיפור בעלות של 15 ₪. גם מוזיאון המקרא שבירושלים מציע פעילויות ברוח החג ומעיר לחיים את סיפורה של אסתר המלכה. גם כאן הילדים אינם נדרשים לרכוש כרטיס כניסה למוזיאון והרשמה לסיור מיוחד עולה 22 ₪. הורים שגרים במרכז הארץ מוזמנים להגיע למדיטק שבחולון קיימות הצגות שונות לילדים כמו גם הפעלות שונות, וביום שישי הראשון בכל חודש תושבי חולון מוזמנים להיכנס למוזיאון ללא תשלום.

קרנבל במרכז העיר

כמדי שנה, כל עיר מארגנת עבור תושביה אירועים שונים לרגל החג. בתל אביב ניתן למצוא אינספור אירועים שכאלו באזורי העיר השונים. כך למשל בשכונת פלורנטין מתקיימות תהלוכות ענק, שלאחריה נערכות הופעות שונות. במרכז הקהילתי בפלורנטין יתקיימו ביום חמישי בבוקר (1.3.18) הופעות של כוכבת הילדים רוני נדלר ושל שי נשיא שיציג מופיע קסמים. יש לציין כי הופעות אלו הן ללא תשלום נוסף, ועל כן מי שנמצא באזור בהחלט מוזמן. גם בעיר הרצליה יתקיימו אירועים לכבוד החג, כשגולת הכותרת היא הפנינג האומנות שייערך במוזיאון הרצליה. בגן הפסלים את המוזיאון אפשר יהיה לצפות במופעי אקרובטיקה והקהל יוזמן להשתתף במיצבי אומנות שונים. מלבד זה, אל דאגה –  גם עבור הורים המגיעים עם עגלות אחים המצפים לפרוק מעט אנרגיה, יש פתרון; באתר יופעלו גם מתקנים מיוחדים, מבוך, קיר טיפוס ופעילויות נוספות. גם כאן – הפעילויות הן ללא תשלום.

קצת צפונה

קרנבלים ואירועי חג מתקיימים כאמור כמעט בכל יישוב ובכל עיר, ומומלץ כי כל אחד יתעדכן בדבר האירועים הייחודים המתרחשים באזורו. בחיפה למשל מתוכנן ביום חמישי (1.3.18) במתנ"ס רמות הפנינג קהילתי הכולל ירידים, תחנות יצירה, עמדת איפור ואפילו מופע של הקרקס האפריקאי. גם הורים עם עגלות לתינוקות מוזמנים לכאן וליהנות מהג'ימבורי ומשאר הפעילויות. גם בנתניה תתקיים תהלוכה גדולה, וביום שישי יתקיימו בכיכר העצמאות אירועים נוספים, ואפילו מיכל צפיר והזמרת נועה קירל יגיעו להופיע. מי שמחפש משהו קצת שונה יכול להגיע למוזיאון ינקו דאדא שבעין הוד ולהשתתף בפעילות המיועדת לכל המשפחה. הכניסה היא בתשלום, אך הפעילויות איכותיות ומגוונות מאוד. חג שמח!

 

מערכת עגליס