הטיפים שלנו

פעילויות ביתיות לתקופת הסגר עם הילדים

אין תגובות מערכת עגליס 04/10/2020

הרבה לפני הטאבלט והמחשב, הורים נדרשו לחשוב על תשובות יצירתיות לתלונה הנפוצה ביותר של כל ילד – "משעמם לי!". כעת, בעיצומו של הסגר השני שתאריך סיומו אינו ידוע, הורים רבים מרגישים כי מיצו את כושר ההמצאה שלהם. אז אם חסרים לכם רעיונות לדרכים שונות להעסיק את הילדים, תוכלו להיעזר בטיפים הבאים.

במטבח עם הילדים

שעמום ורעב הם חברים קרובים, אז מדוע לא לשלב את שניהם וליצור במטבח ביחד עם הילדים? הנה כמה הצעות לפעילות משותפת במטבח:

  • סלט מחייך: לא כל הילדים אוהבים סלט, אבל אפשר לנסות לעודד אותם לאכול ירקות באמצעות משחק. תוכלו לחתוך מלפפון, עגבניות ופלפלים וליצור בעזרתם תמונות ופרצופים מצחיקים.
  • משחק בבצק: עזבו את הסליים – יש בצק! גם אם לא תצא לכם מזה בסוף עוגה או חלה עדיין תוכלו ליהנות מהמגע עם הבצק, ואם תרצו ניתן גם להוסיף עניין למשחק באמצעות צבעי מאכל.
  • קישוט מאפינס: אפייה היא מיומנות מורכבת יחסית, אך יצירתיות היא בחלט הצד החזק של ילדים רבים. לכן, תוכלו לאפות עבורם עוגיות או מאפינס ולאפשר להם לקשט את המאפה כראות עיניהם. כמובן שמומלץ להשגיח על הילדים ולוודא שאת הקרם והסוכריות הם מורחים על המאפינס ולא על הקירות לדוגמה.

מכניסים את הגינה הביתה

אם אי אפשר לצאת עם טיולונים לטיולים בטבע, תוכלו להביא קצת מהטבע הביתה. לשם כך לא צריך גינה גדולה, וגם לא חובה שתהיה לכם מרפסת מרשימה, מספיק חלון הפונה לשמש. לפעילות זו תצטרכו כמה עציצים או מכלים וזרעים לשתילה. אם תרצו, תוכלו כמובן לרכוש ערכות שתילה מוכנות ולהכין ביחד עם הילדים גינת ירק קטנה. הילדים היצירתיים מוזמנים גם לצבוע את העציצים וכך בסיומה של הפעילות תוכלו להכניס קצת צבע לבית.

לילדים יצירתיים

בכל בית ניתן בדרך כלל למצוא פק"ל לערכת יצירה – ניירות, צבעים, דבק ומספריים. המצרכים הבסיסיים האלו יכולים לסייע לכם להכין עם הילדים יצירות שונות ומגוונות:

  • שרשרת ניירות: תוכלו לגזור רצועות של נייר צבעוני (גם נייר עיתון יתאים למטרה הזו) ולהכין מהן שרשראות נייר.
  • מסכות: לילדים שלנו דמיון עשיר שבאמצעותו הם גם מתמודדים עם רגשות של תסכול. תנו להם "להוציא" את התסכול על הנייר, להכין מסכות מפחידות ומצחיקות, ובסוף תוכלו גם להרכיב הצגה משעשעת לכל המשפחה.
  • קיפולי נייר: מלאכת האוריגמי יכולה להיות דרך נפלאה ליצירה מרגיעה. הצורך להקפיד על הקווים המדויקים והריכוז שיש לרתום למשימה יסייעו לחזק את המוטוריקה העדינה של הילדים ויעניקו להם תחביב חדש לשעות הפנאי.
  • חותמות תוצרת בית: גם אם אין לכם חותמות מוכנות, תוכלו ליצור בבית חותמות מותאמות אישית באמצעות צבעי גואש ותפוחי אדומה. קחו תפוח אדמה, חתכו אותו לצורה הרצויה, טבלו אותו בצבע והטביעו את הצורה בדף. למתקדמים – ניתן לחרוט בתפוח האדמה צורות נוספות כיד הדמיון הטובה עליכם.

מערכת עגליס